Znajdź nieodebrane pieniądze

17 lutego 2021

Znajdź swoje zagubione pieniądze

Czas czytania strony: 2 minuty

Utracono akcje, rachunki bankowe i ubezpieczenia na życie około 1,1 miliarda dolarów.

Co to są nieodebrane pieniądze?

Nieodebrane pieniądze to pieniądze z utraconych kont bankowych, udziałów, inwestycji i polis ubezpieczeniowych na życie. Pieniądze te przepadają, gdy przeprowadzasz się i zapomnisz zaktualizować swoje dane w instytucji finansowej lub firmie.

Nieodebrane pieniądze otrzymane przez ASIC są przekazywane do Funduszu Skonsolidowanych Dochodów Wspólnoty Australijskiej. Prawny właściciel może w każdej chwili zgłosić roszczenie i nie ma ograniczeń czasowych dla roszczeń.

Konta bankowe stają się nieodebrane po 7 latach, jeśli konto jest nieaktywne (brak wpłat i wypłat). Polisy na życie stają się nieodebrane 7 lat po wygaśnięciu polisy i nie są przedmiotem roszczeń.

Dowiedz się więcej o przepisach dotyczących nieodebranych pieniędzy na stronie internetowej ASIC.

Zapłacone odsetki od nieodebranych pieniędzy

Od nieodebranych pieniędzy wypłacane są odsetki naliczane od 1 lipca 2013 r. Dowiedz się więcej o sposobie płatności odsetek.

Jak odebrać utracone pieniądze

Jeśli przeszukałeś nieodebrane pieniądze i znalazłeś pieniądze, powinieneś złożyć wniosek. Szczegóły roszczenia znajdują się poniżej dla różnych rodzajów utraconych pieniędzy:

Nie znalazłeś zagubionych pieniędzy?

Możesz szukać innych rodzajów nieodebranych pieniędzy w innych witrynach rządowych:

  • Australijski Urząd Podatkowy – wyszukaj utracone emerytury, rejestrując się w usługach internetowych australijskiego urzędu skarbowego za pośrednictwem myGov.
  • Władze stanowe – przeszukuj witryny władz stanowych pod kątem zmarłych majątków, utraconych dywidend z akcji, wynagrodzeń, czeków, nadpłat, wpływów ze sprzedaży i nie tylko.
  • Fair Work Ombudsman – Przeszukaj witrynę Fair Work Ombudsman pod kątem niezapłaconych wynagrodzeń.

Jak powstrzymać nieodebranie pieniędzy

Oto kilka sposobów, dzięki którym możesz zapobiec nieodebraniu pieniędzy:

  • Dokonaj wpłaty – w przypadku kont bankowych dokonaj niewielkiej wpłaty (wystarczy nawet 5 centów) lub małej wypłaty przynajmniej raz na 7 lat.
  • Zaktualizuj swoje dane – w przypadku przeprowadzki, zmiany adresu e-mail, zmiany numeru telefonu lub zmiany imienia i nazwiska, pamiętaj, aby poinformować swoją instytucję finansową lub inne organizacje, że masz ustalenia finansowe.

Płacenie nieodebranej firmie zajmującej się wyszukiwaniem pieniędzy

Być może zostałeś poproszony o zapłacenie za wyszukiwanie nieodebranych pieniędzy lub prywatna firma poszukująca pieniędzy, aby znaleźć dla Ciebie pieniądze, ale możesz skorzystać z naszej wyszukiwarki za darmo. ASIC nie wymaga od ludzi płacenia za wyszukiwania.

Często zadawane pytania dotyczące wyszukiwania nieodebranych pieniędzy

Jakie wyniki są pokazane?

Dane pokazane w tej wyszukiwarce nieodebranych pieniędzy są wynikiem wpłat złożonych przez różne banki, towarzystwa budowlane, spółdzielcze kasy pożyczkowe, towarzystwa życiowe, stowarzyszenia zaprzyjaźnione i zarejestrowane australijskie firmy. ASIC nie gwarantuje jakości ani spójności danych wejściowych, ponieważ informacje te zostały dostarczone przez różne instytucje.

Co to jest oryginalny numer transakcji (OTN)?

Każdy nieodebrany rekord pieniędzy w tej bazie danych otrzymuje unikalny OTN. Gdy znajdziesz odpowiedni rekord (wyszukując swoje imię i nazwisko), zapisz OTN, ponieważ będziesz go potrzebować do złożenia wniosku. OTN pomoże Ci również przenieść ten rekord w przyszłości i pomoże ASIC, jeśli będziemy musieli omówić Twoje roszczenie.

Czy w wyszukiwaniu polisy ubezpieczeniowej na życie używam swojego nazwiska lub nazwiska zmarłej osoby?

Rejestry dotyczące polis ubezpieczeniowych na życie nieznacznie różnią się od zapisów banków i firm, ponieważ właściciel polisy może różnić się od ubezpieczonego. Podczas wyszukiwania według nazwy przeszukiwane są obie te nazwy. Na przykład, jeśli wyszukasz hasło „Robert Smith, zostaną wyświetlone wszelkie polisy na życie, w których Robert Smith jest albo właścicielem polisy, albo ubezpieczonym na życie.

Zrzeczenie się

Ta usługa jest świadczona wyłącznie w celach informacyjnych. Świadcząc tę ​​usługę, ASIC nie udziela porad prawnych ani innych profesjonalnych porad. ASIC wyraźnie zrzeka się wszelkiej odpowiedzialności wynikającej z korzystania z nieodebranych usług pieniężnych. Jeśli potrzebujesz porady lub pomocy prawnej lub innego eksperta, powinieneś skorzystać z usług odpowiednio wykwalifikowanego specjalisty.

Stworzony przez Australijską Komisję Papierów Wartościowych i Inwestycji. Prawa autorskie 2019 Australijska Komisja Papierów Wartościowych i Inwestycji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy