Wymagania dotyczące warunków pożyczki USDA

17 lutego 2021

19 sierpnia 2019 By JMcHood

Pożyczki USDA zapewniają 100% finansowania rodzinom o niskich i średnich dochodach. To świetny sposób na zakup pierwszego domu lub kolejnego domu po utracie domu w wyniku egzekucji. Bez konieczności wpłacania dużej zaliczki możesz kupić dom wcześniej niż myślałeś.

USDA ma elastyczne wytyczne dotyczące gwarancji, które ułatwiają zakwalifikowanie się do pożyczki. Jednak jednym z obszarów, w których są one surowe, są wymagania dotyczące warunków domowych. Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, co musi mieć dom, aby kwalifikować się do finansowania przez USDA.

Wymagania domowe

Wszystkie domy USDA muszą mieć:

 • Dostęp do ulicy przez cały rok – o każdej porze roku samochody powinny mieć możliwość wjazdu do domu z ulicy z łatwym dostępem do podjazdu i chodnika.
 • Ściany w dobrym stanie – Wszystkie ściany, zarówno wewnętrzne, jak i zewnętrzne, nie mogą mieć pleśni, butwienia ani dziur. Muszą odpowiednio chronić dom.Fundament w dobrym stanie – Podkład nie może mieć pęknięć, porostów pleśni, a nawet obecności wilgoci.Wszystkie drzwi muszą być w dobrym stanie – dotyczy to również drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Każde drzwi muszą mieć możliwość prawidłowego otwierania i zamykania oraz zamykania.Podłogi w dobrym stanie – Wszystkie podłogi muszą być bezpieczne i pozbawione zagrożeń; dotyczy to wszystkich podłóg stolarskich, laminowanych, drewnianych i ceramicznych.Wszystkie okna w dobrym stanie – Wszystkie okna muszą się prawidłowo otwierać i zamykać oraz skutecznie blokować. Na oknach nie powinno być wilgoci, pleśni ani pleśni.Dach musi być w dobrym stanie – na dachu powinno zostać 3-5 lat życia. Nie powinno też być żadnych wad, takich jak brakujące gonty czy dziury w dachu.Wszystkie schody muszą być w dobrym stanie – Schody nie powinny stanowić zagrożenia i powinny mieć sprawną poręcz.Wszystkie instalacje hydrauliczne muszą być sprawne – nie powinno być żadnych problemów z działaniem ani nieszczelności w żadnej instalacjiWszystkie systemy elektryczne muszą być sprawne – nie powinno być żadnych problemów z bezpieczeństwem ani funkcjonowaniem systemów elektrycznychBrak uszkodzeń spowodowanych przez szkodniki – nie powinno być żadnych szkodników, termitów ani żadnego innego rodzaju inwazji lub szkódKto ustala, że ​​dom spełnia wymagania?

  USDA ustala wymagania dotyczące domu, ale zadaniem rzeczoznawcy zatwierdzonego przez USDA jest upewnienie się, że dom spełnia te wymagania. USDA zatwierdza niektórych rzeczoznawców do pracy w ich imieniu, zapewniając, że dom spełnia wymagania USDA.

  Rzeczoznawca ma wiele miejsc pracy przy wycenie domu pod finansowanie USDA. Po pierwsze, musi upewnić się, że dom jest wart tyle, ile chcesz. Następnie rzeczoznawca musi upewnić się, że dom spełnia wszystkie wytyczne USDA. Wreszcie rzeczoznawca musi zaświadczyć, że dom jest bezpieczny, zdrowy i higieniczny. Innymi słowy, musisz mieć możliwość natychmiastowego wprowadzenia się do domu i nie narażać się na żadne zagrożenia.

  Dalsze inspekcje

  Jeśli rzeczoznawca stwierdzi jakiekolwiek problemy z powyższymi wytycznymi, pożyczkodawca prawdopodobnie będzie wymagał dalszych kontroli w celu ustalenia, czy dom kwalifikuje się do finansowania przez USDA, czy nie. Na przykład, jeśli rzeczoznawca znalazł pleśń w piwnicy, pożyczkodawca może wymagać kontroli pleśni. Ta bardziej szczegółowa inspekcja pozwoli pożyczkodawcy poznać głębokość szkody i czy jest to coś, co sprzedawca może naprawić lub czy pożyczkodawca musi anulować pożyczkę.

  USDA nie wymaga inspekcji

  Nie myl inspekcji z wymaganiami USDA. USDA wymaga wyceny z listą kontrolną wykazującą, że spełnia powyższe wytyczne. Jednak opłacenie inspekcji jest zawsze dobrym pomysłem, ponieważ pomaga poznać prawdziwy stan domu.

  Jeśli Twoja umowa zakupu zawiera warunek kontroli, możesz wykorzystać ten czas na przejrzenie raportu z kontroli i zdecydować, czy chcesz kontynuować zakup. Jeśli w domu występują poważne problemy, możesz rozważyć ponowne rozważenie lub ponowną negocjację ze sprzedawcą, aby ten rozwiązał problemy, zanim się do niego wprowadzisz. Jest to szczególnie ważne, jeśli zamierzasz zapłacić za wycenę USDA. Jeśli problemy będą kolidować z wymaganiami USDA, pożyczkodawca i tak wstrzyma pożyczkę, dopóki sprzedawca nie rozwiąże problemów.

  USDA ma ścisłe wytyczne, aby zapewnić, że rodziny o niskich lub umiarkowanych dochodach nie kupują domu, który staje się skarbcem. Ostatnią rzeczą, której potrzebujesz, jest zakup domu, który wymaga tysięcy dolarów wykonanej pracy. To naraża Ciebie, pożyczkodawcę i USDA na ryzyko niewypłacalności, czego USDA stara się uniknąć.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy