Wyjaśnienie wymogów dochodowych kwalifikujących się do tradycyjnego kredytu hipotecznego

Wyjaśnienie wymogów dochodowych kwalifikujących się do tradycyjnego kredytu hipotecznego
Category: Konto Bankowe
16 marca 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez udostępnianie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą się pojawiać w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 7 stycznia 2020 /
  • 3 minuty czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Uczciwość redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz mieć pewność, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie staramy się zapewniać konsumentom fachowe porady i narzędzia potrzebne do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne ceny i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Który bank wybrać?

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Podczas rozpatrywania wniosków pożyczkowych pożyczkodawcy zwracają uwagę na dwie główne kwestie: prawdopodobieństwo spłaty pożyczki przez pożyczkobiorców (zazwyczaj określane na podstawie ich zdolności kredytowej) oraz ich zdolność do spłaty. Ten ostatni jest oceniany na podstawie dowodu dochodu.

Nawet jeśli mają nienaganny kredyt, kredytobiorcy nadal muszą udowodnić, że ich dochody wystarczają na pokrycie miesięcznych spłat kredytu hipotecznego.

Na szczęście istnieje szereg pożyczek hipotecznych, od pożyczek wspieranych przez rząd po konwencjonalne pożyczki o stałym oprocentowaniu, przeznaczone dla osób o różnych potrzebach finansowych.

„Nie jesteśmy ograniczeni do jednego rodzaju pożyczkobiorców”, mówi Houtan Hormozian, wiceprezes firmy brokerskiej Crestico Inc. „Nie ma standardu, jeśli chodzi o czyjeś dochody. Niektórzy absolwenci finanso szkół wyższych kwalifikują się do pożyczki z jednym odcinkiem wypłaty ”.

Mimo to istnieją pewne podstawowe standardy, o których kredytobiorcy powinni wiedzieć, zanim zaczną kupować kredyt hipoteczny.

Wytyczne dotyczące minimalnego dochodu Fannie i Freddie

Lista dopuszczalnych dokumentów dochodowych Fannie i Freddie jest obszerna, ale nie jest ostateczna. Na przykład, jeśli masz relację z bankiem, który zna Twoją historię i uważa, że ​​jesteś dobry na pożyczkę, możesz być w stanie zabezpieczyć kredyt hipoteczny, nie spełniając wszystkich standardowych wymagań.

Przykładem instytucji, która rozważa relacje klienta z instytucją jest Navy Federal Credit Union. „Jesteśmy otwarci na rozważenie pożyczek dla klientów, którzy mogą nie spełniać normalnych standardów” – mówi Randy Hopper, starszy wiceprezes ds. Kredytów hipotecznych w Navy Federal.

Istnieją również programy dla pożyczkobiorców, które odbiegają od standardowych wymogów dochodowych.

Na przykład pożyczki Federalnej Administracji Mieszkalnictwa (FHA) nie mają określonych wymogów dochodowych. W przypadku tych pożyczek pożyczkodawcy zwracają uwagę na to, ile dochodu pochłaniają miesięczne rachunki i obsługa zadłużenia, a także historia zatrudnienia. Samo w sobie wynagrodzenie – zarobione dolary – nie odgrywa dużej roli w ubezpieczeniach FHA, chociaż zazwyczaj im więcej pieniędzy zarabia osoba, tym lepiej jest ona w stanie pokryć swoje miesięczne wydatki.

Osoby zgłaszające dochody z drugiej pracy muszą przedstawić dokumenty podatkowe na poparcie tego roszczenia. Osoby samozatrudnione muszą przedstawić odpowiednie dokumenty podatkowe i wypełnić analizę przepływów pieniężnych Fannie Mae lub taką, która wykorzystuje podobny zestaw miar.

Jednak w większości pożyczkobiorcy będą chcieli upewnić się, że te dokumenty są w porządku:

  • W przypadku wynagrodzenia podstawowego, premii i dochodu z prowizji stanowiących mniej niż 25 procent całkowitego rocznego dochodu z tytułu zatrudnienia pożyczkobiorcy, wypełniony wniosek o weryfikację zatrudnienia (formularz 1005) lub ostatni odcinek wypłaty i formularze IRS W-2 obejmujące najnowszy -rok są wymagane.
  • Jeśli uzyskana prowizja przekracza 25 procent całkowitego rocznego dochodu pożyczkobiorcy, wówczas albo 1005 albo ostatni odcinek wypłaty pożyczkobiorcy i formularze IRS W-2, a także kopie podpisanego federalnego zeznania podatkowego pożyczkobiorcy.

Rodzaje dochodów niezwiązanych z zatrudnieniem

Fannie Mae wymienia 26 rodzajów dochodów niezwiązanych z zatrudnieniem jako akceptowalne formy dochodu. Pożyczkobiorca musi dostarczyć wymaganą dokumentację na poparcie tych roszczeń o dochód. Te rodzaje dochodów są ważną kwestią, ponieważ im więcej masz funduszy, tym większe jest prawdopodobieństwo, że się zakwalifikujesz, zakładając, że Twoja ocena kredytowa i stosunek zadłużenia do dochodów spełniają normy.

Niektóre źródła dochodu, które pożyczkodawcy mogą rozważyć, obejmują alimenty, dochód z mieszkania, dochód z tantiem, harmonogram K-1, dochód z pieczy zastępczej, dochód z powiernictwa i płatności z ubezpieczenia społecznego, żeby wymienić tylko kilka.

Wskaźnik zadłużenia do dochodów kwalifikujący do hipoteki

Zgodnie z wytycznymi Fannie Mae, podobnie jak wymogi dochodowe, wymogi dotyczące wskaźnika zadłużenia kredytobiorcy do dochodów lub DTI nie są sztywne. Istnieje wiele zmiennych, które określają, jakie powinno być DTI kredytobiorcy. Na przykład Fannie Mae wymaga, aby DTI kredytobiorcy nie przekraczało 36 procent jego stałego miesięcznego dochodu. Jednak to maksimum może wzrosnąć do 45 procent, jeśli pożyczkobiorca spełnia wymagania dotyczące zdolności kredytowej i rezerw.

Hormozian zaleca spłatę jak największej kwoty zadłużenia, aby zmaksymalizować DTI.

„Jeśli możesz zamieszkać z rodzicami, spłacając samochód lub drobne pożyczki studenckie, mówię, idź na to” – mówi. „To dobry sposób na zaoszczędzenie pieniędzy na zaliczkę przy jednoczesnym zmniejszeniu zadłużenia”.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy