Wirus Bitcoin Miner – jak go wykryć i usunąć

Category: Będziesz Mieć
17 lutego 2021

Co to jest wirus Bitcoin Miner?

Ponieważ ataki ransomware stają się częstsze niż kiedykolwiek, co powoduje wzrost ceny Bitcoinów, rośnie również zapotrzebowanie na wirusa górnika Bitcoin . Podmioty zajmujące się złośliwym oprogramowaniem próbują wdrożyć wirusa wydobywającego Bitcoin we wszystkim, co robią, czy to na backdoory, wirusy, oprogramowanie ransomware, oprogramowanie reklamowe i przekierowania.

Wirus górnika BitCoin lub wirus wydobywający BitCoin to niebezpieczne złośliwe oprogramowanie, które może wykorzystywać Twój procesor i / lub GPU w celu uzyskania kryptowaluty BitCoin poprzez nielegalne wydobycie. Górnicy kryptowaluty wciąż uderzają w komputery i próbują wykorzystać ich zasoby do generowania przychodów dla swoich programistów. Mimo że ten typ infekcji nazywa się BitCoinMiner, działa w przypadku walut cyfrowych, takich jak Monero, Electroneum i inne.

Ponieważ kopanie kryptowalut jest procesem wymagającym niezwykle wydajnych komponentów sprzętowych, cyberprzestępcy wykorzystują złośliwe oprogramowanie, które umożliwia im przejmowanie komputerów użytkowników i używanie ich do wspólnego wydobywania kryptowalut. W ten sposób unikają wszelkich drogich kosztów. W zamian dotknięci użytkownicy napotykają wiele problemów ze swoimi komputerami.

Podsumowanie wirusa BitCoin Miner

Wirus Bitcoin Miner

Wirus górnika bitcoinów zapowiada się na kolejną wielką rzecz w cyberbezpieczeństwie i wkrótce nie zniknie. Jednym z takich wirusów jest ostatnio odkryte złośliwe oprogramowanie do wydobywania bitcoinów. Ta infekcja ma jedyny cel, aby wydobywać Bitcoin, Monero, Ethereum, Dashcoin lub inne kryptowaluty na zainfekowanym komputerze.

Aby doszło do wydobycia kryptowaluty, złośliwe oprogramowanie może uruchamiać procesy na zainfekowanej maszynie, co może skutkować znacznym nadmiernym wykorzystaniem zasobów procesora i GPU. To z kolei czasami prowadzi do całkowitego spowolnienia działania systemu. A najgorsze jest to, że na komputerze nie ma żadnych plików, co oznacza, że ​​bardzo trudno go wykryć.

Wykryliśmy wiele nowych zagrożeń związanych z wirusami Bitcoin Miner i Monero Miner o różnych możliwościach. Niektóre wirusy górnicze były tak nieszkodliwe, że kopały tylko z twojego komputera, podczas gdy inne, szybciej, były w stanie całkowicie wyświetlać reklamy, a także infekować twój komputer złośliwym oprogramowaniem kradnącym informacje, które bezpośrednio dostarcza twoje dane cyberprzestępcom.

Szkodliwa aktywność wirusa polega na wykonywaniu wielu złośliwych skryptów na zainfekowanym komputerze przez backdoor, który wcześniej uruchamia wirus Bitcoin Miner. Celem tych skryptów jest połączenie wirusa z serwerem kontroli i kontroli. Jeśli wirus wydobywający używa różnych klas do wykonywania kolejnych skryptów, które pozwalają na wykonanie różnych akcji:

 • Usuń kontrolę nad wirusem.
 • Pobierz oprogramowanie do wydobywania kryptowalut i uruchom je bezplikowo.
 • Dodaj komputer ofiary do sieci puli wydobywczej, do której dodawane są również wszystkie zainfekowane komputery.

W niektórych przypadkach proces infekcji jest przeprowadzany za pomocą jednego z exploitów wykorzystywanych w epidemiach ransomware WannaCry i NotPetya które pojawiły się na początku tego roku. Exploit jest znany pod nazwą EternalBlue i jest typem exploita typu zero-day dla wersji Windows od Windows XP do Windows 10. Na szczęście Microsoft wydał łaty dla tego exploita, więc każdy, kto ma legalną instalację systemu Windows, powinien natychmiast:

 • Wyłącz usługę WMI.
 • Wyłącz SMB i pobierz najnowsze poprawki zabezpieczeń od firmy Microsoft.

Niektóre wirusy Bitcoin, które niewłaściwie wykorzystują usługę Windows Management Instrumentation (WMI) – scrcons.exe, do wykonywania złośliwych skryptów. W rezultacie złośliwe oprogramowanie staje się całkowicie niewidoczne, ponieważ nie upuszcza żadnych typów plików na zainfekowane przez siebie komputery.

Zagrożenia związane z wirusami BitCoin Mining nadal ewoluowały, dodając do nich nowe technologie, które umożliwiają im nie tylko działanie jako robak do infekowania jak największej liczby komputerów, ale także wykorzystanie zainfekowanej maszyny w pełnym zakresie i wyraźnym tego przykładem jest WannaMine Cryptoworm infekcja, imitująca osławione oprogramowanie ransomware WannaCry. A gdy cena Bitcoin osiągnęła wysoką cenę w sierpniu 2020 r., Możemy spodziewać się wypuszczenia na wolność nowych wirusów wydobywczych i ulepszonych wersji istniejących.

Poza tym wykorzystanie JavaScript ewoluowało i stało się bardziej zaawansowane dzięki funkcjom RAT w niektórych wirusach, takich jak kopacz JavaScript Webmine.pro . Oprócz tego wirusy zaczęły bardzo dobrze naśladować procesy systemowe .

Na szczęście Google Chrome, która jest najczęściej używaną przeglądarką internetową, została zaktualizowana, aby zablokować rozszerzenia przeglądarki, które zawierają kody JavaScript górnika. Oznacza to, że Google Chrome jest bardziej bezpieczny przed kopaczami i zaleca się jego używanie, jeśli ostatnio miałeś problemy spowodowane przez takie rozszerzenia górników. Zwróć uwagę, że to posunięcie Google nie eliminuje wirusów górniczych, ponieważ są one nadal bardzo aktywne za pośrednictwem koni trojańskich i rozszerzeń innych przeglądarek. Ponadto wirusy wydobywające kryptowaluty wciąż ewoluują, a niektóre z nich są teraz w stanie samodzielnie działać.

Oto niektóre z najbardziej znanych zagrożeń typu Bitcoin Miner Virus, które wywarły największy wpływ ze wszystkich:

Jeden z ostatnich zgłoszonych przypadków wirusów wydobywających kryptowaluty dotyczy legalnego programu Synapse X.Zauważonoże plik wykonywalny o nazwieSynapse X.exedziała dziwnie w systemach komputerowych, zajmując ponad 90% wykorzystania procesora / karty graficznej przez długi czas. To z kolei oznacza, że ​​proces ten może być nadużywany przez złośliwe podmioty do wykorzystywania zasobów komputerowych ofiar w celu przesłania Bitcoin, Monero lub innej kryptowaluty bezpośrednio do portfeli cyberprzestępców.

W jaki sposób BitCoin Miner jest instalowany na komputerze?

W tym momencie nie jest jasne, jaka jest dokładna metoda infekcji tego szkodliwego oprogramowania górniczego. Jednak może pojawić się na komputerze w wyniku uruchomienia wielu różnych typów złośliwego oprogramowania wcześniej wykonanego na komputerach, takich jak trojany, robaki i inne. Metody dystrybucji i infekcji są różne, ale można je przeprowadzić za pośrednictwem:

 • Złośliwe łącza internetowe opublikowane jako wiadomość spamowa online.
 • Linki internetowe, które istnieją w różnych formach, jako fałszywe przyciski lub zmienione banery na stronie internetowej w wyniku posiadania niepożądanego oprogramowania na komputerze.
 • Za pośrednictwem złośliwego załącznika spamu do wiadomości e-mail z przekonującą wiadomością, aby go otworzyć.

W ostatnich miesiącach na wolności pojawili się nowi kopacze Bitcoina. Górnicy są rozprowadzani na wiele różnych sposobów. Najprawdopodobniej są one osadzane na stronach internetowych za pośrednictwem złośliwego kodu JavaScript na stronach odwiedzanych przez ofiary.

Wirus BitCoin Miner na komputerze Mac

Zagrożenia typu Bitcoin Miner Virus zaczęły rozprzestrzeniać się na różne urządzenia, w tym komputery Mac, stąd są one również określane jako zagrożenia Crypto Miner Mac. Zgłoszono, że niektóre z najnowszych zagrożeń dla komputerów Mac, które prowadzą do wydobywania kryptowalut, to:

Wirus Bitcoin Miner jest bardziej rozpowszechniony w systemach Mac według badaczy złośliwego oprogramowania i ostatniego testu AV-TEST. Powodem tego jest fakt, że niektóre z wyższej klasy komputerów Mac są wyposażone w potężny sprzęt, z którego górnicy chcą korzystać od zeszłego roku, aby pozyskać cyfrową walutę.

Ponad 1305 próbek złośliwego oprogramowania z kategorii Mac Bitcoin Miner zostało wykrytych przez AV-TEST . Trojany i inne zagrożenia, inne niż wirus Bitcoin Miner, wykazywały mniej wyników w próbkach infekujących systemy komputerowe Apple.

Jak się dowiedzieć, czy masz wirusa Bitcoin Miner

Tego typu infekcja jest prawie niewidoczna, ponieważ nie otwiera żadnych okien. Po prostu cicho działa w tle wszystkich innych aktywnych procesów. Jeśli chcesz wykryć infekcję wydobywającą Bitcoin, otwórz menedżera zadań i poszukaj nieznanych procesów. Ponadto zwróć uwagę na następujące objawy:

 • W Menedżerze zadań przez cały czas widać ponad 50% wykorzystanie procesora.
 • Programy ładują się wolno.
 • Programy przestają odpowiadać.
 • Komputer zaczyna się zawieszać.
 • Występują nagłe ponowne uruchomienia, które uniemożliwiają zapisanie danych.
 • Maszyna wytwarza nadmierne ciepło.
 • Gry działają wolniej.

Oto kilka definicji nadanych wirusowi BitCoin Miner:

PUA.CoinMiner

Trojan.BitMine

Riskware.BitcoinMiner

W32 / CoinMiner

Application.BitCoinMiner

Trojan.BtcMine

Riskware.Miner

Win.Trojan.Bitcoinminer-72

Jeśli uważasz, że jesteś zarażony tym złośliwym oprogramowaniem do kopania bitcoinów, zalecamy przeczytanie tego artykułu, aby dowiedzieć się, jak usunąć je z komputera i zabezpieczyć się również w przyszłości.

Jak sprawdzić i usunąć wirusa Bitcoin Miner

Jak sprawdzić, czy masz wirusa górnika Bitcoin? Najlepszą praktyką wykrywania złośliwych procesów związanych z wirusami wydobywającymi Bitcoin, które działają w tle Twojego komputera, jest automatyczne skanowanie ich za pomocą niezawodnego oprogramowania anty-malware / antywirusowego. W ten sposób będziesz mieć pewność, że te złośliwe obiekty zostaną bezpiecznie usunięte, bez ryzyka uszkodzenia krytycznych składników systemu Windows podczas procesu usuwania ręcznego. Aby uzyskać więcej informacji i opcji, jak pozbyć się wirusa wydobywającego Bitcoin, postępuj zgodnie z poniższymi instrukcjami.

Ventsislav Krastev

Ventsislav jest ekspertem ds. Cyberbezpieczeństwa w SensorsTechForum od 2015 roku. Bada, obejmuje i pomaga ofiarom z najnowszymi infekcjami złośliwym oprogramowaniem, a także testuje i recenzuje oprogramowanie oraz najnowsze osiągnięcia technologiczne. Po ukończeniu również marketingu, Ventsislav ma również pasję do uczenia się nowych zmian i innowacji w cyberbezpieczeństwie, które zmieniają zasady gry. Po ukończeniu studiów z zakresu zarządzania łańcuchem wartości, administrowania siecią i komputerowej administracji aplikacjami systemowymi, odnalazł swoje prawdziwe powołanie w branży cyberbezpieczeństwa i mocno wierzy w edukację każdego użytkownika w zakresie bezpieczeństwa i ochrony w Internecie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy