Sprawdź wyciągi z kart kredytowych pod kątem tego oszustwa

Category: Karta Kredytowa
17 lutego 2021

Główne firmy obsługujące karty kredytowe wydają duże pieniądze na reklamy w mediach społecznościowych; „Family Feud wyrusza w rejs

Fox Business Briefs: Główne firmy obsługujące karty kredytowe zwiększają wydatki na reklamy w mediach społecznościowych; Carnival Cruise Line ogłasza, że ​​popularny teleturniej „Family Feud pojawi się na nowym statku Mardi Gras.

Oszuści zanurzają palce w wodzie, dokonując tajemniczych – ale znanych – obciążeń na kartach kredytowych i debetowych użytkowników.

Kontynuuj czytanie poniżej

Ostatnio coraz więcej oszustów używa iTunes jako przebrania do dokonywania fałszywych zakupów. Według serwisu finansowego MoneyTips opłata wygląda mniej więcej tak: „APL * ITUNES.CON / BILL 866-712-7753 CA.

Większość opłat zaczyna się od małych (tak małych, że posiadacz karty prawdopodobnie ich nie zauważy na pierwszy rzut oka).

Gdy wykryjesz opłatę, która wygląda jak ta powyżej, MoneyTips zaleca sprawdzenie historii zakupów na koncie Apple powiązanym z daną kartą, aby sprawdzić, czy się sumują.

WIĘCEJ OD FOXBUSINESS.COM.

„Po zakupie treści w App Store, iTunes Store lub dokonaniu innych zakupów cyfrowych przy użyciu swojego Apple ID możesz ponownie pobrać swoje zakupy na dowolne zgodne urządzenie. Jeśli chcesz zobaczyć pełną listę zakupów w porządku chronologicznym, możesz przeglądać historię zakupów – wyjaśnił Apple w poście na blogu, zwracając uwagę, że aby wyświetlić listę zakupów w App Store lub iTunes Store, musisz zalogować się za pomocą swojego Apple ID.

Jeśli zauważysz jakiekolwiek rozbieżności, możliwe, że oszust albo używa Twojej karty do kupowania rzeczy na swoim koncie iTunes, albo „podszywa się pod obciążenia innego dostawcy, aby pokazać je pod etykietą iTunes, więc nie rozpoznasz, że tak nie jest Twój.

Posiadacze kart powinni następnie niezwłocznie skontaktować się z wystawcą karty kredytowej, aby zgłosić problem. Powinni również zmienić swoje hasła Apple ID i usunąć metodę płatności połączoną z kontem.

„Powinniśmy monitorować wykorzystanie naszych kart kredytowych i szukać dowodów kradzieży tożsamości – powiedział w czwartek MoneyTips ekspert ds. Cyberbezpieczeństwa Steve Weisman, autor „Identity Theft Alert.

Weisman powiedział, że w szczególności posiadacze kart debetowych powinni zachować czujność.

„Jest wiele osób, które używają kart debetowych, a karta debetowa wygląda jak karta kredytowa. Tak nie jest. Pochodzi z konta bankowego, które jest powiązane z Twoją kartą debetową. Jednak przepisy dotyczące nielegalnego wykorzystania Karty debetowe nie zapewniają takiej ochrony, jak te, które mamy z kartą kredytową. Dlatego radzę ludziom używać karty debetowej tylko jako karty bankomatowej. Ryzyko kradzieży tożsamości jest przy tym zbyt duże – dodał.

Apple ostrzega klientów, aby byli również świadomi oszustw związanych z kartami upominkowymi App Store i iTunes, które nękają użytkowników w ostatnich latach.

„Niezależnie od powodu płatności, oszustwo ma określoną formułę: ofiara otrzymuje telefon wywołujący panikę i pilną potrzebę dokonania płatności poprzez zakup kart upominkowych App Store i iTunes lub kart upominkowych Apple Store od najbliższego sprzedawcy (sklep wielobranżowy, elektronika sprzedawca itp.). Po zakupie kart ofiara jest proszona o dokonanie płatności, udostępniając dzwoniącemu kod (y) z tyłu karty – wyjaśniła firma na swojej stronie internetowej.

Osoby, które uważają, że mogą paść ofiarą systemu kart kredytowych lub debetowych, powinny skontaktować się z lokalną policją i Federalną Komisją Handlu (FTC). Apple powiedział, że klienci z USA mogą również skontaktować się z pomocą techniczną Apple przez Internet lub zadzwonić pod numer (800) 275-2273, jeśli mają jakiekolwiek wątpliwości.

FTC niedawno ogłosiła, że ​​w 2018 roku otrzymała aż 3 miliony skarg konsumentów, w tym ponad 1,4 miliona zgłoszeń oszustw. Ogólnie Amerykanie zgłosili stratę 1,48 miliarda dolarów, czyli prawie 40 procent więcej niż w 2017 roku.

Brittany De Lea z Fox Business przyczyniła się do powstania tego raportu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy