Skąd wziąć kwaterę do pralni?

Category: Jeśli Masz
17 lutego 2021

Kiedy mieszkałem w dzielnicy Capitol Hill w Seattle, w banku czekały dwa rodzaje ludzi: seniorzy zajmujący się bankowością i milenialsi, którzy dostawali kwatery do prania.

Wchodzę raz w miesiącu z 20 dolarami i wychodzę z dwoma rolkami ćwiartek, a jeśli myślicie, że 20 dolarów wydaje się dużo na pranie w ciągu miesiąca, pamiętajcie, że wiele automatów na monety w piwnicach mieszkań jest małych… zestaw prześcieradeł zajmuje większość ładunku – a ja z łatwością mogę wydać 5 dolarów na pranie w ciągu tygodnia.

Od lat chodzę do tego banku, aby zdobyć kwaterę, odwiedzając oddziały w Capitol Hill i Ballard. Nie ma znaczenia, który to jest bank, z wyjątkiem tego, że jest to zdecydowanie ten, o którym słyszałeś, jeden z najbardziej znanych banków, który zdominował miasto. (W Seattle jest 146 takich oddziałów. Dla porównania, inny bank o nazwie, o której być może słyszałeś, ma tylko 20 oddziałów).

Kiedy wczoraj wszedłem po moje dwie rolki ćwiartek, kasjer powiedział mi, że bank nie wydaje już reszty dla osób, które nie mają u nich konta.

„Mam kartę kredytową w tym banku – powiedziałem.

„To musi być rachunek bieżący, powiedział mi kasjer. „Dam ci kwaterę tylko raz, ale następnym razem nie będę mógł.

Oznacza to, że mam około miesiąca, aby dowiedzieć się, skąd wziąć następną rundę prania. To zabawne, że jest tak niewiele miejsc, w których ludzie mogą coś zmienić. W bibliotece jest maszyna do przewijania, ale wypluwa dziesięciocentówki i pięć centów. Jeśli poprosisz sprzedawcę ze sklepu spożywczego lub stacji benzynowej, możesz zamienić dolara na cztery ćwiartki, ale nie dadzą ci dwóch całych bułek.

I nie, nie mogę skorzystać z banku, w którym obecnie mam konto czekowe:

Może potrzebuję nowego konta czekowego w tym znanym banku ze 146 oddziałami w Seattle, żeby ułatwić mi pranie. Byłbym skłonny dorzucić kilka dolców na konto, gdyby oznaczało to, że mogę dalej prać ubrania. Oto, gdzie robi się to zabawnie zachwycające: wszystkie rachunki czekowe tego banku są objęte miesięcznymi opłatami.

Podstawowy rachunek bieżący obniża opłatę, jeśli wpłacasz więcej niż 500 $ na bezpośrednie wpłaty miesięcznie. Oprocentowane konto czekowe obniża opłatę, jeśli masz 15 000 USD na „kwalifikujących się powiązanych depozytach i inwestycjach.

Obie te opcje będą mnie kosztować pieniądze, albo dlatego, że stracę odsetki, które zarabiam na moim bieżącym rachunku rozliczeniowym, albo dlatego, że będę płacić miesięczną opłatę z oprocentowanego konta – co, nawiasem mówiąc, jest grą przegrywającą przy 0,01 procent RRSO. (Moje konto bieżące płaci 0,20 procent, co daje tylko około 24 centów miesięcznie na podstawie moich aktualnych sald bankowych, ale nadal.)

Więc. Gdzie idziesz po kwatery do prania? Zgaduję, że będę musiał po prostu wejść do kilku nowych banków, aż znajdę taki, który będzie ze mną współpracował – ale czy istnieje inne źródło, którego nie jestem świadomy?

A czy Twoje banki wymagają posiadania konta rozliczeniowego, zanim dokonają zmiany?

Wspieraj The Billfold

Billfold nadal istnieje dzięki wsparciu naszych czytelników. Pomóż nam dalej wykonywać naszą pracę, składając comiesięczną deklarację na Patreon lub jednorazową wpłatę za pośrednictwem PayPal.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy