Proces wykluczenia: Co się stanie, gdy bank zajmie dom?

Category: Biur Kredytowych
17 lutego 2021

Wiem, że jest to długi i skomplikowany proces, ale jaki jest ogólny przegląd tego, co robi bank, gdy przejmuje dom? Oprócz zranienia kredytu, co jeszcze?

Skąd bank bierze pieniądze? Jak w to gra PMI? Jak zmieniają się podatki właściciela domu w tym roku? Na najbliższe lata? Proszę o informację również z punktu widzenia banku.

3 odpowiedzi 3

Wykluczenie jest na wysokim poziomie, gdy bank oświadcza, że ​​dłużnik nie może spłacić swojego weksla (swojego długu). Wkrótce następuje zaniedbanie, czyli usunięcie praw dłużników do nieruchomości. Po tym, jak dłużnik nie wywiązuje się z płatności, decyduje się dobrowolnie usunąć siebie i swoje rzeczy z nieruchomości lub zostaje przymusowo eksmitowany. W Stanach Zjednoczonych eksmisja jest przeprowadzana przez lokalne organy ścigania, takie jak biuro szeryfa.

Bank jest teraz jedynym właścicielem nieruchomości i sprzedaje ją, próbując odzyskać swoją inwestycję. Jeżeli bank nie może odzyskać inwestycji poprzez sprzedaż domu, reszta może zostać zamieniona na niezabezpieczony dług wobec dłużnika. Jeśli bank zdecyduje się umorzyć pozostałą część długu, dłużnik może mieć obowiązek podatkowy z tytułu umorzenia długu. Dłużnik może również być odpowiedzialny za jakąkolwiek wycenę domu dokonaną przed jego sprzedażą, ale prawdopodobnie nie będzie to podlegać opodatkowaniu, jeżeli dany dom jest głównym miejscem zamieszkania dłużnika.

Wysyłają również do biur kredytowych zawiadomienie o przejęciu, co jest przyczyną uszczerbku na Twojej zdolności kredytowej. Prywatne ubezpieczenie hipoteczne lub ubezpieczenie kredytu hipotecznego pożyczkodawcy zwróci pożyczkodawcy pewną kwotę na pokrycie strat.

Zobacz też:

Właściciel domu nie rozpoczyna egzekucji, bank decyduje, kiedy dokonać egzekucji. Dlatego nie możesz tak naprawdę zdecydować o czasie zamknięcia dostępu, jeśli próbujesz odmierzyć decyzję w czasie.

Proces

Brakuje Ci płatności, a banki wyślą Ci opóźnione powiadomienie o brakujących płatnościach. Spodziewaj się wielu powiadomień.

Bank zadzwoni do Ciebie w domu, na Twój telefon komórkowy iw pracy. Prześlą Ci listy dotyczące brakujących płatności.

Jeśli nadal będziesz tracić płatności, bank prawdopodobnie zażąda pełnej spłaty kredytu. Będziesz winien bankowi pełne saldo funduszu, wszystkie zaległe odsetki, wszystkie zaległe opłaty za zwłokę i opłaty śmieciowe. Bank nie pobierze od Ciebie nawet zwykłej miesięcznej płatności, jeśli spróbujesz ponownie zapłacić swoją zwykłą płatność.

Niektóre organy ścigania powiadomią Cię o zamiarze banku do zajęcia. Bank wszczął postępowanie sądowe.

Informacje prawne są publikowane w lokalnej gazecie.

Wkrótce wygasną powiadomienia i ustawowy okres oczekiwania. Trwa postępowanie sądowe. Następnie sąd zezwoli bankowi na przejęcie.

Zawiadomienia do gazety o zaktualizowanym statusie wykluczenia.

Dom jest sprzedawany na aukcji.

Pieniądze z aukcji służą do opłacenia posiadanych podatków, następnie hipotek, a następnie innych zastawów lub wierzycieli, którzy składają wniosek.

Dalsze zadłużenie właściciela domu

 1. W stanach regresu bank może przypisać Ci różnicę w tym, za co sprzedał dom i co było mu należne, i spróbować go odzyskać jak każdy inny dług. Kwota, którą jesteś winien, to „niedobór. Podatki

  W przypadku sprzedaży, jeżeli zadłużenie hipoteczne przekracza godziwą wartość rynkową domu, zgodnie z amerykańskimi przepisami dotyczącymi podatku federalnego cena sprzedaży jest godziwą wartością rynkową.

  Wartość rynkowa może nadal być wyższa niż podstawa podatkowa (która, jak sądzę, jest wartością domu w momencie pierwotnego zakupu plus ulepszenia). Jeśli godziwa wartość rynkowa jest wyższa, będziesz posiadać podatki od sprzedaży. Jednak przepisy podatkowe w USA mówią, że jeśli jesteś właścicielem domu więcej niż dwa lata i zarobisz mniej niż 250 000 USD na transakcji (500 000 USD w przypadku małżeństwa), nie będziesz płacić żadnego podatku. Podatki stanowe mogą być różne.

  Dodatkowo, jeśli pożyczkodawca umorzy dług i nie spowoduje ubytku, dochód ten również podlega opodatkowaniu. W dzisiejszych czasach jest to bardziej powszechne. Istnieją wyjątki, jeśli dom jest Twoim głównym miejscem zamieszkania.

  Cały ten proces może zająć kilka miesięcy, ale zależy od tego, gdzie mieszkasz. Jeśli nadal będziesz mieszkać w domu po aukcji, nowy właściciel musi eksmitować Cię z nieruchomości, co jest kolejnym postępowaniem sądowym.

  Twój kredyt i możliwość kupna domu zostaną zniszczone przez kilka następnych lat.

  Nie jestem pewien, jak działa PMI w bankach, ale wiem, że odzyskują część pieniędzy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy