Pożyczki federalne Perkins

Category: Wziąć Pod Uwagę
17 lutego 2021

Ostatnia aktualizacja: 9 stycznia 2019 r

College to kosztowne przedsięwzięcie, a wielu studentów nie ma środków, aby zdobywać stopnie naukowe. Aby pomóc większej liczbie studentów uczęszczać i kończyć studia, rząd USA wspiera kilka programów pomocy dla studentów na wszystkich poziomach dochodów. Studenci o niskich dochodach, którzy ubiegają się o pomoc finansową, często kwalifikują się do otrzymania federalnej pożyczki Perkins.

Co to jest pożyczka federalna Perkins?

Federal Perkins Loans (w skrócie „Perkins Loans) to pożyczki udzielane w ramach Federal Perkins Loan Program. Pożyczki Perkins są niskooprocentowane i mają na celu pomóc studentom studiów licencjackich i magisterskich o niskich dochodach w opłacaniu studiów.

W przeciwieństwie do pożyczek bezpośrednich (pożyczek Stafford), które są wypłacane przez Departament Edukacji Stanów Zjednoczonych, federalne pożyczki Perkins są rozdzielane przez same uczestniczące uczelnie. Jeśli otrzymasz pożyczkę Perkins, Twoja szkoła zastosuje ją do czesnego oraz innych opłat i należności.

Pożyczki Perkins to świetna opcja dla studentów o niskich dochodach, ale nie wszystkie uczelnie i uczelnie uczestniczą w programie. Jeśli nie masz pewności, czy Twoja szkoła uczestniczy w programie, skontaktuj się z działem pomocy finansowej przed kontynuowaniem procesu składania wniosku.

Ubieganie się o federalną pożyczkę Perkins

Pierwszym krokiem do ubiegania się o federalną pożyczkę Perkins jest wypełnienie FAFSA (bezpłatny wniosek o federalną pomoc dla studentów). Twoje informacje FAFSA pomogą uczelniom, do których się ubiegasz, w ustaleniu, czy kwalifikujesz się do otrzymania pomocy finansowej, jaką kwotę możesz otrzymać i jakiego rodzaju.

Czy kwalifikuję się do federalnej pożyczki Perkins?

Uprawnienie do federalnej pożyczki Perkins zależy od następujących czynników:

Potrzeba finansowa

Aby otrzymać federalną pożyczkę Perkins, musisz wykazać wyjątkową potrzebę finansowania swojej edukacji w college’u. Twoje szacunkowe potrzeby finansowe są określane na podstawie informacji o „oczekiwanym wkładzie rodziny dostarczonej przez FAFSA.

Legalne obywatelstwo

Pożyczkobiorcy Federal Perkins Loan muszą być obywatelami lub naturalizowanymi / stałymi rezydentami. Musisz mieć ważny numer ubezpieczenia społecznego i okazać wymagane dokumenty imigracyjne, jeśli dotyczy.

Wykształcenie średnie

Aby otrzymać pożyczkę Perkins, musisz być absolwentem szkoły średniej (publicznej lub prywatnej) i uzyskać dyplom lub GED.

Rekrutacja

Pożyczkobiorcy muszą być oficjalnie zarejestrowani w programie na uczelni lub na uniwersytecie uczestniczącym w Federal Perkins Loan Program.

Zadowalające wyniki w nauce (SAP)

Pożyczkobiorcy muszą utrzymywać zadowalające wyniki w nauce w okresie próbnym swojej szkoły. Biuro pomocy finansowej Twojej szkoły będzie miało więcej informacji na temat specyficznych wymagań SAP dla Federal Perkins Loans.

Historia pomocy finansowej

Pożyczkobiorcy Perkins Loan nie powinni mieć innych niespłaconych kredytów studenckich, a Ty będziesz musiał zaświadczyć, że nie jesteś winien spłaty jakiejkolwiek pomocy dla studentów sponsorowanej przez rząd. Jeśli masz niespłacone pożyczki lub jesteś winien spłatę, będziesz musiał uzgodnić z rządem federalnym spłatę zadłużenia.

Inne kryteria

 • Jeśli jesteś studentem urodzonym 1 stycznia 1960 r. Lub później, albo masz co najmniej 18–25 lat w dniu rejestracji, musisz być zarejestrowany w Selective Services.
 • Nie możesz również uczestniczyć w programie pobytu lub stażu medycznym, chyba że jest to związane z programem uczelni, na który jesteś zapisany.

Jak otrzymać pożyczkę Perkins

W oparciu o powyższe kryteria i informacje zawarte w FAFSA, Twoja szkoła ustali, czy kwalifikujesz się do otrzymania pożyczki Perkins i jaką kwotę możesz pożyczyć. Po zatwierdzeniu otrzymania pożyczki Perkins będziesz musiał wykonać następujące czynności:

Pełne doradztwo wstępne

Twoja szkoła może wymagać odbycia konsultacji wstępnych, aby upewnić się, że rozumiesz warunki pożyczki przed jej podpisaniem. Jeśli nadal nie masz pewności co do swojej pożyczki, nadszedł czas, aby zapytać

Weksel własny

Weksel to umowa, którą podpisujesz, aby otrzymać federalną pożyczkę Perkins. Będzie zawierał warunki Twojej pożyczki i harmonogram spłat. Po podpisaniu weksla zgodziłeś się na otrzymanie pożyczki Perkins.

Pożyczanie w sposób odpowiedzialny

Rozważając dowolny rodzaj pożyczki lub kredytu ratalnego, zawsze ważne jest, aby przeczytać drobny druk i zrozumieć warunki, a pożyczki pomocy finansowej nie różnią się od siebie. Federalne programy pomocy dla studentów, takie jak Federal Perkins Loan Programme, oferują studentom pewną przewagę nad prywatnymi pożyczkami, jeśli są mądrze wykorzystywane.

Wiedz, ile pożyczyć

FAFSA określi, ile jesteś uprawniony do pożyczenia za pomocą Pożyczek Perkins i innych rodzajów pomocy finansowej, ale ostatecznie to Ty decydujesz, ile chcesz pożyczyć. Jeśli planujesz uczyć się w szkole lub opłacać studia w inny sposób, stwórz własny budżet, aby oszacować, ile pieniędzy nadal będzie Ci brakować. (Pamiętaj, aby wziąć pod uwagę takie rzeczy, jak jedzenie i książki).

Następnie porównaj tę liczbę z liczbą oszacowaną przez FAFSA. Jeśli zdecydujesz, że nie musisz pożyczać, ponieważ federalny program pożyczek Perkins w Twojej szkole oferuje Ci pożyczkę, możesz wybrać niższą kwotę. Nie powinieneś bać się przyjęcia pożyczki Perkins lub innej pomocy finansowej, ale pamiętaj, jak wpłynie to na Twoje finanse w przyszłości.

Ile można pożyczyć za pomocą federalnych pożyczek Perkins?

Oprócz wiedzy o wysokości pomocy finansowej, którą musisz zapłacić na studia, ważne jest, aby znać ograniczenia Federal Perkins Loans, jeśli chodzi o kwotę, którą możesz pożyczyć. Kwota, jaką możesz pożyczyć w ramach pożyczki Perkins, zależy od wielu czynników:

 • Potrzeba finansowa
  • Jest to główny czynnik decydujący o tym, czy możesz otrzymać pożyczkę Perkins; określa również, jaką kwotę możesz otrzymać.
 • Dostępne środki
  • Ponieważ uczelnia, do której uczęszczasz, jest pożyczkodawcą Twojej Pożyczki Perkins, kwota, którą możesz otrzymać, jest ograniczona do kwoty, którą mogą pożyczyć i ile pożyczek Perkins wypłacają w danym roku.
 • Licencjat a absolwent
  • Studenci studiów licencjackich mogą otrzymać do 5500 USD rocznie, w zależności od powyższych czynników.
  • Absolwenci mogą otrzymać do 8 000 USD rocznie, w zależności od powyższych czynników.

Pożyczki Perkins a pożyczki prywatne

Jeśli kwalifikujesz się, federalna pomoc dla studentów, taka jak Federal Perkins Loans, jest prawdopodobnie najlepszym wyborem do pożyczenia pieniędzy na szkołę. Pożyczki Federal Perkins oferują okres karencji przed spłatą, a oprocentowanie jest niższe niż w przypadku większości prywatnych pożyczek studenckich. Jeśli rozpoczniesz karierę wymagającą kwalifikacji, po wielu latach pracy w pełnym wymiarze godzin możesz nawet kwalifikować się do 100% odpłaty pożyczki Perkins.

Okres karencji i elastyczność spłaty

Jedną z zalet Federal Perkins Loans jest ich elastyczność w spłacie. Zaciągnięcie federalnej pożyczki Perkins zapewnia okres karencji przed rozpoczęciem dokonywania płatności, w zależności od statusu rejestracji:

 • Jeśli uczęszczasz do szkoły co najmniej na pół etatu, będziesz mieć dziewięć miesięcy od momentu ukończenia lub w inny sposób opuszczenia szkoły (lub spadku poniżej statusu połowy etatu), zanim będziesz musiał dokonać pierwszej spłaty pożyczki.
 • Jeśli uczęszczasz do szkoły krócej niż na pół etatu, biuro pomocy finansowej w Twojej szkole może pomóc Ci dowiedzieć się, jak długi będzie Twój okres karencji.

Jakie jest oprocentowanie federalnych pożyczek Perkins?

Ponieważ jest to pożyczka, jako pożyczkobiorca jesteś odpowiedzialny za spłatę swojej pożyczki Perkins wraz z odsetkami. Jednak federalne pożyczki Perkins mają niższe oprocentowanie niż większość pożyczek prywatnych: 5%.

Oprocentowanie jest takie samo dla każdego pożyczkobiorcy, bez względu na Twoją sytuację finansową lub historię akademicką i nie różni się w zależności od posiadanego kredytu.

Federal Perkins Loan Forgiveness

Jeśli po ukończeniu studiów pracujesz w pełnym wymiarze godzin w jednej z tych zorientowanych na służbę karier, możesz kwalifikować się do częściowego lub całkowitego umorzenia federalnej pożyczki Perkins po 10 latach. Może zajść potrzeba włączenia się do programu konsolidacji Williama D. Forda, w zależności od tego, o jaki rodzaj przebaczenia chcesz się ubiegać.

 • Nauczyciel
 • Dostawca usług edukacyjnych dla dzieci
 • Wolontariusz – VISTA, Peace Corps lub AmeriCorps
 • Służba wojskowa
 • Pracownik agencji usług rodzinnych
 • Pielęgniarka lub technik medyczny
 • Bibliotekarz z tytułem magistra w szkole Title I.
 • Strażak
 • Adwokat w federalnej organizacji obrońców publicznych lub społeczności
 • Egzekwowanie prawa lub korekta
 • Logopeda z tytułem magistra pracujący w szkole Title I.
 • Dostawca usług wczesnej interwencji dla osób niepełnosprawnych
 • Członek personelu w komponencie edukacyjnym programu Head Start lub licencjonowanego programu opieki nad dziećmi

Możesz również kwalifikować się do anulowania pożyczki Perkins w programie umorzenia pożyczek korpusu pokoju.

Inwestowanie w Twoją przyszłość

Płacenie za studia może być barierą dla wielu studentów, ale nie musi tak być w przypadku programów federalnych, takich jak Federal Perkins Loan Program. Jeśli masz niskie dochody i spełniasz inne wymagania dotyczące pożyczki Perkins, pożyczka w formie pomocy finansowej może być świetnym sposobem na osiągnięcie twoich celów. Pożyczka Perkins to inwestycja w twoją przyszłość, która, jeśli zostanie mądrze pożyczona, może prowadzić do obiecującej kariery akademickiej i zawodowej.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy