Odkryj wiodącą witrynę porównującą oprogramowanie SaaS

Category: Wynik Kredytowy
17 lutego 2021

Każdego miesiąca pomagamy ponad 100 tysiącom firm znaleźć wydajne narzędzia online

Credit Karma Tax vs TurboTax Porównanie 2020

Ręczne składowanie dokumentów jest wyzwaniem dla firm każdej wielkości. Szczególnie ważne jest, aby wprowadzać dokładne informacje, jeśli chodzi o dane finansowe, ponieważ błędy mogą powodować problemy z przepływami pieniężnymi. Na szczęście na rynku dostępnych jest wiele rozwiązań programowych. Niniejsze badanie dotyczące księgowości omawia znaczenie automatyzacji procesów księgowych.

Ponadto należy zachować ostrożność podczas przetwarzania dokumentów podatkowych. Dwie popularne platformy mogą bezproblemowo składać podatki do rządu federalnego i stanowego. Te programy to Credit Karma Tax i TurboTax. Oba systemy obejmują wszechstronne narzędzia i wsparcie, które pomogą Ci w raportowaniu dokładnych informacji podatkowych.

W tym porównaniu Credit Karma Tax vs TurboTax poznasz ich różne funkcje i dowiesz się, który program odpowiada na potrzeby Twojej firmy.

Przegląd podatku karmy kredytowej

Od 2017 roku Credit Karma Tax pomaga osobom fizycznym i firmom oszczędzać czas i pieniądze. Jednak program nie zawiera dodatkowych narzędzi, których mogą potrzebować duże firmy. Mimo to tysiące ludzi korzysta z Credit Karma Tax ze względu na intuicyjny interfejs. Co więcej, ma wbudowaną funkcję Audit Defense, która zapewnia dokładność informacji podatkowych. W połączeniu z najlepszym programem do obsługi należności, możesz z powodzeniem zarządzać swoimi finansami. Konieczne jest przeanalizowanie i porównanie oprogramowania do obsługi należności, aby wiedzieć, która aplikacja jest odpowiednia dla Twojej firmy.

Platforma umożliwia dostęp i edycję popularnych formularzy podatkowych. Jednak Credit Karma Tax nie zezwala na rozliczanie podatków z wielu stanów i dochodów zagranicznych. Co więcej, nie możesz składać wniosków o zeznanie stanu, jeśli jesteś w związku małżeńskim i składasz osobne dokumenty w stanach majątkowych. Poza tym system nie zezwala na roczne składanie wniosków przez państwo.

Tak więc, jeśli masz skomplikowaną sytuację podatkową, Credit Karma Tax może nie być dla Ciebie. Ale jeśli jesteś osobą fizyczną lub właścicielem małej firmy, ta platforma może odpowiedzieć na Twoje potrzeby w zakresie składania zeznań podatkowych.

Przegląd TurboTax

Alternatywnie, TurboTax istnieje na rynku od 2001 roku. Od prawie dwóch dekad aplikacja jest liderem w rozliczaniu podatków online. Cieszy się również dobrą reputacją marki dzięki prostemu interfejsowi i zaktualizowanym funkcjom. TurboTax pomaga małym i dużym firmom w obliczaniu podatków i wypełnianiu wniosków.

Jeśli chodzi o najnowsze funkcje, Turbotax wprowadza wskazówki dotyczące CPA na żywo. Ta funkcja wymaga uiszczenia dodatkowych opłat ze względu na świadczoną przez nią usługę premium. Wskazówki CPA na żywo umożliwiają prowadzenie czatu na żywo z certyfikowanym księgowym. Następnie CPA sprawdza Twoje podatki i odpowiada na konkretne pytania dotyczące Twoich podatków. Ten proces zapewnia, że ​​podajesz tylko dokładne informacje podatkowe.

Przeczytaj tę analizę oprogramowania do fakturowania, aby odkryć 10 najlepszych programów, które pomagają w generowaniu faktur za bezbłędne sprawozdania finansowe.

Oprócz wskazówek dotyczących CPA, system podaje trzy dane finansowe: wynik kredytowy, wskaźnik zadłużenia do dochodu oraz całkowity dochód za rok podatkowy. Dzięki TurboTax możesz uzyskać dostęp do tych informacji w dowolnym miejscu i czasie. Zapewnia również bezpieczne przechowywanie tych poufnych danych biznesowych.

Ponieważ masz już wprowadzenie do tych dwóch programów, czas sprawdzić, jak działają w oparciu o wspólne funkcje. Główne porównanie Credit Karma Tax vs TurboTax analizuje proces rejestracji, interfejs, opcje cenowe i bezpieczeństwo obu platform.

Proces rejestracji

Jeśli chodzi o proces rejestracji, oba programy mają podobne procedury.

W przypadku Credit Karma Tax wystarczy mieć ważny adres e-mail, aby rozpocząć proces aplikacji. Strona rejestracji będzie również wymagała podania hasła. Po tym procesie możesz już poruszać się po systemie i obliczać swoje podatki.

Z drugiej strony TurboTax prosi o wybranie żądanej wersji przed rejestracją. Możesz także zmienić plan, jeśli potrzebujesz więcej formularzy podatkowych. Ten proces jest stosunkowo łatwy do wykonania, dzięki czemu można szybko przeprowadzić aktualizację. Co ważniejsze, system nie pobiera opłat, dopóki nie złożysz podatków.

Opcje cenowe

Credit Karma Tax i TurboTax mają zupełnie inne plany cenowe.

Dzięki Credit Karma Tax nie musisz płacić za miesięczną subskrypcję. Następnie możesz używać tego programu za darmo. Niezależnie od Twojej sytuacji podatkowej platforma nie wymaga uiszczania dodatkowych opłat. W związku z tym możesz składać wnioski o inwestycje, kryptowaluty i wynajem nieruchomości za pomocą bezpłatnego planu. System generuje również wnioski państwowe dla Twojej firmy.

Wręcz przeciwnie, TurboTax oferuje zarówno wersję bezpłatną, jak i płatną. Osoby fizyczne i firmy o skorygowanym dochodzie brutto (AGI) poniżej 36 000 USD mogą bezpłatnie składać wnioski za pomocą TurboTax. Dzięki bezpłatnemu planowi możesz wygenerować formularz W-2 od swojego pracodawcy. Program Free File IRS umożliwia ten proces. Na szczęście nadal możesz składać pliki za darmo, nawet jeśli zarobisz więcej niż wynosi limit 36 ​​000 USD. W takich przypadkach musisz przejść bezpośrednio do witryny TurboTax.

TurboTax ma trzy płatne plany; są to Deluxe, Premier i Self-Employed. Opcja Deluxe, która jest najpopularniejszym planem, kosztuje 60 $ i obejmuje funkcje kredytów i odliczeń. Ponadto ma wbudowane narzędzia dla właścicieli domów.

Ponadto plan Premier wymaga zapłacenia 90 USD za podatki związane z inwestycjami, kryptowalutami i wynajmem nieruchomości. Wreszcie osoba samozatrudniona kosztuje 120 dolarów z dodatkowym wsparciem dla formularzy. Dodatkowo obejmuje odliczenia korzystne dla wykonawców, freelancerów i właścicieli małych firm.

Plany te dotyczą tylko oprogramowania online. Poza tym, oprócz innych opłat, musisz zapłacić 50 USD za zgłoszenie stanu. W tym porównaniu Credit Karma Tax vs TurboTax ten pierwszy stanowi wielką przewagę w opcjach cenowych.

Przyjazność dla użytkownika

Pod względem przyjazności dla użytkownika obie platformy gwarantują, że zawsze jesteś na bieżąco z formularzami podatkowymi. Jeśli masz pracę w niepełnym lub pełnym wymiarze godzin, Twoje zeznania podatkowe zawierają głównie formularze W-2.

Credit Karma Tax oferuje łatwy formularz zgłoszeniowy z opcją przesłania W-2 w celu szybkiego importu plików. Możesz przełączyć się w każdym polu, aby zobaczyć dodatkowe informacje o określonych płacach, wskazówkach, świadczeniach i podatkach. Alternatywnie TurboTax przedstawia dwie opcje. Po pierwsze, możesz importować formularze W-2 od pracodawców. Alternatywą jest skopiowanie informacji z formularza do prostego formularza internetowego.

Dlatego zarówno Credit Karma Tax, jak i TurboTax są idealne nawet dla początkujących użytkowników. Jeśli masz doświadczenie z platformami e-mail, możesz z łatwością korzystać z tych dwóch programów.

Zwroty finansowe

Credit Karma Tax i główne korzyści TurboTax obejmują maksymalny zwrot i dokładne dane podatkowe. Użytkownicy obu programów zgłaszają te same wyniki przy korzystaniu z Credit Karma Tax i TurboTax. Dlatego freelancerzy i właściciele małych firm wybierają bezpłatny podatek Credit Karma Tax zamiast TurboTax.

Jednak niektórzy użytkownicy zgłosili, że napotkali problemy z podatkiem Credit Karma Tax. Zaktualizowany odliczenie w wysokości 20% nie zostało dodane do systemu Credit Karma Tax. Wręcz przeciwnie, TurboTax zaliczył potrącenie do swojej sieci. Dlatego ta funkcja jest godnym uwagi dodatkiem do TurboTax.

Jeśli masz regularne podatki od inwestycji, nieruchomości i dochodu W-2 lub 1099, powinieneś rozważyć podatek od karmy kredytowej. Ale jeśli jesteś właścicielem firmy ze skomplikowanymi informacjami finansowymi, TurboTax powinien być najlepszym wyborem.

Bezpieczeństwo

Zarówno Credit Karma Tax, jak i TurboTax mają wbudowane szyfrowanie na poziomie banku, które zapewnia bezpieczeństwo informacji podatkowych zgodne ze standardami branżowymi. Co ważniejsze, zawierają warstwy bezpieczeństwa zatwierdzone przez IRS.

Ponadto Credit Karma Tax i TurboTax oferują zaktualizowane usługi rozliczania podatków autoryzowane przez IRS. W ten sposób możesz zagwarantować, że Twoje informacje podatkowe są zabezpieczone przed naruszeniami bezpieczeństwa. Zapewnia również, że żadne niezaangażowane osoby nie będą miały dostępu do takich wrażliwych informacji.

Dostępność między platformami

Credit Karma Tax zawiera witrynę dostosowaną do urządzeń mobilnych, która umożliwia rozliczanie podatków za pomocą smartfona. Następnie możesz zarządzać formularzami podatkowymi w dowolnym miejscu i czasie. Potrzebujesz tylko telefonu komórkowego z połączeniem internetowym.

Wręcz przeciwnie, TurboTax jest dostępny na urządzeniach z systemem Android i iOS. Wystarczy pobrać z Play Store i App Store, aby skorzystać z narzędzi TurboTax. Dlatego ta platforma wygrywa w kategorii dostępności wieloplatformowej, ponieważ można uzyskać do niej dostęp za pośrednictwem jej aplikacji.

Obsługa klienta

Jeśli chodzi o obsługę klienta, Credit Karma Tax zapewnia wsparcie na czacie i e-mail. Możesz komunikować się z ich agentami w sprawach technicznych i ogólnych. Co ważniejsze, platforma ma wysokie oceny, jeśli chodzi o obsługę klienta. Mają też sekcję z często zadawanymi pytaniami na swojej stronie internetowej.

Podobnie TurboTax oferuje wsparcie e-mail i czat od agentów. Co więcej, firma współpracuje z CPA i specjalistami podatkowymi, aby zapewnić Ci szczegółowe porady podatkowe. Oczekuj jednak dodatkowych opłat za swoje usługi.

Który program podatkowy jest najlepszy dla Twojej firmy?

Ten artykuł porównawczy Credit Karma Tax vs TurboTax ujawnia zalety i wady obu programów. Obie platformy są niezawodne i zapewniają dokładne wyniki dla Twojej firmy. Jednak każdy system jest odpowiedni dla różnych rodzajów działalności.

Jeśli masz standardową sytuację podatkową, to Credit Karma Tax jest dla Ciebie odpowiednim programem. Oferuje bezpłatne usługi składania zeznań podatkowych wraz ze wszystkimi niezbędnymi narzędziami. Jeśli jednak Twoja firma ma skomplikowane podatki i dodatkowe pytania, powinieneś zdecydować się na Turbotax. Dzięki tej platformie możesz komunikować się z CPA i składać złożone, ale dokładne podatki.

Dlatego tak ważna jest ocena potrzeb Twojej firmy w zakresie procedur składania zeznań podatkowych. W ten sposób możesz wykorzystać najbardziej ekonomiczne oprogramowanie dla swojej firmy.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy