Najlepszy sposób na inwestowanie w nieruchomości

Category: Które Można
17 lutego 2021

Poznaj tajniki inwestowania w nieruchomości (REIT).

Jeśli myślisz, że zarabianie na nieruchomościach mieszkalnych wymaga dużo pracy, lub paranie się nieruchomościami komercyjnymi przekracza Twoje możliwości finansowe, prawdopodobnie nie jesteś zaznajomiony z inwestowaniem w nieruchomości (REIT). REIT-y mają różne kształty i rozmiary, ale wszystkie mają kilka cech wspólnych. Handlują na głównych giełdach, podobnie jak akcje zwykłe, ale w przeciwieństwie do zwykłych spółek unikają opodatkowania, o ile przekazują prawie cały swój zysk Tobie, akcjonariuszowi.

Kupowanie i sprzedawanie akcji za pośrednictwem internetowego konta maklerskiego jest łatwiejsze niż znajdowanie zepsutych celebrytów obrzucających domy w telewizji, ale prostota to tylko jedna zaleta REIT-ów nad bezpośrednim inwestowaniem w nieruchomości. Oto kilka dodatkowych korzyści, jakie ta klasa aktywów zapewnia inwestorom indywidualnym, o których prawdopodobnie nie usłyszysz od Vanilla Ice.

Inwestowanie w REIT umożliwia inwestorom indywidualnym wyjście poza sferę mieszkaniowo-mieszkaniową. Źródło obrazu: Getty Images.

Szeroki świat inwestycji REIT

Bez wątpienia najlepszym powodem kupowania akcji REIT jest szeroka gama podsektorów nieruchomości, które otwierają się dla osób fizycznych. Jeśli wolisz pobierać czynsz od Walgreens i FedEx niż od kogoś obcego, który mógłby stracić pracę, kupowanie udziałów w Realty Income Corp (NYSE: O) pozwala ci to zrobić. Ten REIT może pochwalić się portfelem 5000 nieruchomości komercyjnych w całym kraju, a na koniec czerwca 98,5% z nich zajmowały znane Ci firmy. Niewiele osób mogłoby sfinansować tylko jedną nieruchomość komercyjną, ale kupowanie tylko jednej akcji Dochodu z Nieruchomości za około 57 USD po ostatnich cenach uprawnia cię do części zysków generowanych przez tego potwora.

Jeśli obawiasz się zmiany nawyków konsumenckich, z przyjemnością dowiesz się, że istnieją REIT-y, które pozwolą Ci sprostać praktycznie każdemu trendowi na rynku nieruchomości, jaki przyjdzie Ci do głowy. Na przykład portfolio Outfront Media obejmuje ponad 400 000 billboardów w całym kraju, a Extra Space Storage posiada 1441 obiektów samoobsługowych w 38 stanach. Nazwa REIT Symbol paska Specjalność sektorowa Dochód z dywidendy Kapitalizacja rynkowa Realty Income CorpOReklama w telewizji4,4%15,6 miliarda dolarów Outfront MediaNA ZEWNĄTRZBillboardy6,3%3,2 miliarda dolarów Dodatkowe miejsce do przechowywaniaEXRMagazyn samoobsługowy4%10,0 miliardów dolarów Omega Healthcare Investors Inc.OHIOpieka zdrowotna8,2%6,2 miliarda dolarówJednym z najważniejszych nieoczekiwanych trendów, które można śledzić dzięki inwestowaniu w REIT, jest szybko starzejąca się grupa demograficzna w Stanach Zjednoczonych i innych rozwiniętych krajach. Około 10 000 osób z wyżu demograficznego kończy 65 lat każdego dnia, a zapotrzebowanie na wykwalifikowaną opiekę pielęgniarską i placówki opieki długoterminowej powinno wzrosnąć, wraz ze średnim wiekiem Amerykanów. Jest to jeden z powodów, dla których posiadam akcje Omega Healthcare Investors (NYSE: OHI), których prawdopodobnie nigdy nie sprzedam.

Efekt potrójnej siatki

Możemy rozsądnie oczekiwać wzrostu popytu na nieruchomości z portfela Omega Healthcare Investors, ale podstawowa rentowność operatorów, którzy wynajmują te obiekty, podlega wahaniom stawek ubezpieczeniowych, nieprzewidzianym problemom z utrzymaniem i podwyżkami podatku od nieruchomości. Dlatego szukam REIT-ów, które pobierają czynsz w ramach dzierżawy triple-net, które wymagają od najemców absorpcji tych wydatków.

Dzierżawa potrójnej netto pomaga Realty Income, Omega Healthcare i wielu ich rówieśnikom w generowaniu stabilniejszych dochodów niż osoba wynajmująca własne nieruchomości, o której mogłaby kiedykolwiek marzyć. Z kolei te przewidywalne przepływy pieniężne pozwalają tym REIT zebrać dużo kapitału na rozszerzenie ich portfeli nieruchomości przy niższych stopach procentowych.

REIT i Roth IRA

Kolejną ogromną zaletą inwestorów REIT jest niemal brak opodatkowania. Jako osoba fizyczna musisz płacić podatki od dochodu z najmu, jeśli wybierzesz tę trasę, lub od zysków kapitałowych, jeśli sprzedasz z zyskiem naprawę. Z drugiej strony REIT-y unikają podatków, o ile co najmniej 90% swoich zysków wypłacają akcjonariuszom w formie dywidend.

Jako akcjonariusz dywidendy otrzymane z REIT są opodatkowane jak zwykły dochód, który jest na ogół znacznie wyższą stawką niż w przypadku dywidend otrzymanych od zwykłych korporacji. Na szczęście istnieje łatwy sposób uniknięcia podatku od dywidend REIT, dopóki nie będziesz gotowy do przejścia na emeryturę.

Posiadanie akcji REIT i akcji zwykłych w Roth IRA pozwala na gromadzenie dywidend, które wysyłają, poza zasięgiem podatnika. Tak długo, jak zaczekasz do 59,5 lat, zanim zaczniesz dokonywać wypłat ze swojego Roth IRA, zyski generowane przez REIT, które posiadasz, są zasadniczo wolne od podatku.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy