Najlepsze rynki dla inwestycji w nieruchomości w 2019 roku

Category: Ogólnie Rzecz
17 lutego 2021

Ponieważ ceny szybko rosną, będziesz chciał szybko poruszać się w Orlando.

W nadchodzącym roku większość inwestorów w nieruchomości będzie chciała trzymać się z daleka od miast, w których ceny rosną, w których jest bardziej prawdopodobne, że zatrzymają torbę, niż ją wzbogacą.

Nigdy nie wiadomo, kiedy pęknie bańka na rynku nieruchomości – wydaje mi się, że tak się nie stanie w 2019 roku – ale w miejscach takich jak San Francisco, Seattle, Miami i Denver ostrożność jest teraz na porządku dziennym. Jeśli jesteś właścicielem nieruchomości w tych miejscach i planujesz sprzedać, nie czekaj, aż rynek osiągnie szczyt. A jeśli szukasz dobrego miejsca do lokowania swoich pieniędzy, powinieneś zamiast tego rozważyć 20 rynków, które tutaj wymieniam.

Najlepsze rynki nieruchomości, w które można zainwestować w 2019 r

Local Market Monitor, Inc.

Pomimo dobrej rozmowy o tym, jak dobrze radzi sobie gospodarka, dodaje ona miejsca pracy w najniższym tempie od ośmiu lat. I pomimo boomu technologicznego, większość nowych miejsc pracy znajduje się na skromnym końcu skali płac, gdzie zarobki przeciętnego pracownika po uwzględnieniu inflacji nie wzrosły od dziesięciu lat.

Ceny domów rosną w górę ze względu na niskie oprocentowanie kredytów hipotecznych, a nie z powodu wzrostu popytu na duże domy Covid-19

Oznacza to, że nadal będziemy mieć wysoki popyt na wynajem – jednorodzinne i apartamenty – ale nie na wysokim końcu czynszu. A to oznacza, że ​​nie powinieneś inwestować na rynkach, które już są zawyżone – po prostu nie będzie wystarczającej liczby najemców na drogie nieruchomości w miarę upływu czasu.

Nawet na 20 rynkach, które tu wymieniam, należy skoncentrować się na nieruchomościach, w których czynsz nie odchyla się więcej niż 25% od średniego czynszu; to jest docelowy zakres czynszów, tak jak go definiujemy w Local Market Monitor, gdzie znajdziesz największą koncentrację najemców, co jest bardzo ważne, jeśli i kiedy nadejdzie recesja.

Te 20 rynków ma kilka dobrych rzeczy. Po pierwsze, lokalna gospodarka ma się dobrze. W ubiegłym roku liczba miejsc pracy wzrosła do poziomu 1,5% w skali kraju lub powyżej. W miejscach takich jak Cleveland (kto by pomyślał?), Silver Spring i Fort Lauderdale, tempo wzrostu jest nawet znacznie wyższe niż zaledwie sześć miesięcy temu.

Po drugie, popyt na mieszkania jest dobry. Ceny domów wzrosły od 5 do 10% w ciągu ostatniego roku, nie za mało, nie za bardzo. Ceny mieszkań są wyznacznikiem popytu zarówno na domy, jak i na wynajem.

Po trzecie, te rynki nie są zawyżone. Zobacz, jak ceny domów porównują się z ceną „dochodu, miernikiem, który opracowaliśmy prawie 30 lat temu, aby wiarygodnie zidentyfikować bańki z wyprzedzeniem. Orlando, Fort Lauderdale, Portland i San Diego – z cenami o 20% powyżej ceny „dochodu – wkraczają w obszar zawyżonych cen, ale jeszcze nie na poważnie. Na innych rynkach jest dużo miejsca na wzrost cen, zanim popyt i podaż nie osiągną równowagi.

Na wszystkich tych rynkach szukaj nieruchomości, które umieszczą Cię w docelowym przedziale czynszu, w którym znajdują się najemcy. (W Orlando to od 1208 do 1510 USD miesięcznie). Po części inwestujesz defensywnie. Szukaj nieruchomości w pobliżu szpitali, uczelni (pracowników, a nie studentów), urzędów państwowych, centrów handlowych.

Oprócz tych uogólnień, Twoja najlepsza strategia będzie się różnić w zależności od rynku. Niskie ceny domów w Cleveland, Indianapolis, Memphis, Kansas City i Cincinnati zachęcają do zakupu dużych domów jednorodzinnych i podzielenia ich na kilka jednostek wynajmowanych. Z kolei w Silver Spring, Bostonie, San Diego i Waszyngtonie wysokie ceny sprawiają, że inwestycje w mieszkania są lepszą alternatywą.

Ponieważ ceny szybko rosną, będziesz chciał szybko poruszać się w Orlando, Jacksonville, Fort Worth, Atlancie i Nashville.

Ogólnie rzecz biorąc, rynki o wysokim wzroście są lepszymi zakładami niż te o niższym wzroście, ale stabilna stopa wzrostu jest równie ważna na dłuższą metę. Należy wziąć pod uwagę szczególne luki. Orlando zależy od turystyki, Charlotte od bankowości, Fort Lauderdale w Miami, Fort Worth w Dallas, Memphis od FedEx, Silver Spring i Waszyngton od rządowych zadań i wykonawców rządowych. Cleveland i Cincinnati nadal mają duży sektor produkcyjny.

Nie miałbym problemu z inwestowaniem na żadnym z tych rynków (chociaż nie jestem inwestorem), ale przeoczone miejsca, takie jak Cleveland, Filadelfia i Kansas City, przemawiają do mnie najbardziej, ponieważ jest bardziej prawdopodobne, że znajdziesz nieruchomości w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach , co ostatecznie jest tym, co liczy się dla udanej inwestycji.

Nawet przy rosnących stopach procentowych, inwestowanie w nieruchomości – a zwłaszcza w czynsze – będzie dobrym posunięciem w 2019 roku. Ale to dobry czas, by trzymać się z dala od seksownych rynków i inwestować w długoterminową stabilność. W tym roku uważnie obserwuj swoje rynki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy