Lombard 101: Co musisz wiedzieć

17 lutego 2021

Ujawnienie reklamodawcy

Jesteśmy niezależną porównywarką reklamową. Naszym celem jest pomoc w podejmowaniu mądrzejszych decyzji finansowych poprzez dostarczanie interaktywnych narzędzi i kalkulatorów finansowych, publikowanie oryginalnych i obiektywnych treści, umożliwiając bezpłatne przeprowadzanie badań i porównywanie informacji – tak, abyś mógł z pewnością podejmować decyzje finansowe.

Bankrate współpracuje z emitentami, w tym między innymi z American Express, Bank of America, Capital One, Chase, Citi i Discover.

Jak zarabiamy pieniądze.

Oferty, które pojawiają się na tej stronie pochodzą od firm, które nam wynagradzają. Ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się w tej witrynie, w tym na przykład na kolejność, w jakiej mogą pojawiać się w kategoriach aukcji. Jednak ta rekompensata nie ma wpływu na publikowane przez nas informacje ani recenzje, które widzisz na tej stronie. Nie uwzględniamy wielu firm ani ofert finansowych, które mogą być dla Ciebie dostępne.

  • 13 stycznia 2016 /
  • 4 minuty czytania

Podziel się tą stroną

Dzielić

W Bankrate staramy się pomóc Ci podejmować mądrzejsze decyzje finansowe. Chociaż przestrzegamy ścisłej rzetelności redakcyjnej, ten post może zawierać odniesienia do produktów naszych partnerów. Oto wyjaśnienie, w jaki sposób zarabiamy pieniądze.

Rzetelność redakcyjna

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że Twoje interesy są na pierwszym miejscu. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe.

Kluczowe zasady

Cenimy Twoje zaufanie. Naszą misją jest dostarczanie czytelnikom dokładnych i bezstronnych informacji, a my stosujemy standardy redakcyjne, aby to zapewnić. Nasi redaktorzy i reporterzy dokładnie sprawdzają zawartość redakcyjną, aby upewnić się, że informacje, które czytasz, są dokładne. Utrzymujemy zaporę ogniową między naszymi reklamodawcami a naszym zespołem redakcyjnym. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od naszych reklamodawców.

Niezależność redakcyjna

Redakcja Bankrate pisze w imieniu CIEBIE – czytelnika. Naszym celem jest udzielenie najlepszych porad, które pomogą Ci podejmować mądre decyzje dotyczące finansów osobistych. Przestrzegamy ścisłych wytycznych, aby mieć pewność, że reklamodawcy nie mają wpływu na nasze treści redakcyjne. Nasz zespół redakcyjny nie otrzymuje bezpośredniego wynagrodzenia od reklamodawców, a nasze treści są dokładnie sprawdzane pod kątem dokładności. Niezależnie od tego, czy czytasz artykuł, czy recenzję, możesz ufać, że otrzymujesz wiarygodne i niezawodne informacje.

Jak zarabiamy pieniądze

Masz pytania dotyczące pieniędzy. Bankrate ma odpowiedzi. Nasi eksperci pomagają Ci opanować Twoje pieniądze od ponad czterech dekad. Nieustannie dążymy do zapewnienia konsumentom fachowych porad i narzędzi potrzebnych do odniesienia sukcesu przez całe życie.

Bankrate przestrzega ścisłej polityki redakcyjnej, więc możesz mieć pewność, że nasze treści są uczciwe i dokładne. Nasi wielokrotnie nagradzani redaktorzy i reporterzy tworzą uczciwe i dokładne treści, które pomogą Ci podejmować właściwe decyzje finansowe. Treści tworzone przez naszą redakcję są obiektywne, oparte na faktach i nie mają na nie wpływu nasi reklamodawcy.

W przejrzysty sposób wyjaśniamy, w jaki sposób możemy zapewnić Ci wysokiej jakości treści, konkurencyjne stawki i przydatne narzędzia, wyjaśniając, w jaki sposób zarabiamy.

Bankrate.com to niezależny, wspierany przez reklamy wydawca i porównywarka. Otrzymujemy wynagrodzenie w zamian za umieszczenie sponsorowanych produktów i usług lub kliknięcie przez Ciebie niektórych linków zamieszczonych w naszej witrynie. Dlatego ta rekompensata może mieć wpływ na to, jak, gdzie iw jakiej kolejności pojawiają się produkty w kategoriach aukcji. Inne czynniki, takie jak nasze własne zasady dotyczące zastrzeżonej witryny internetowej oraz to, czy produkt jest oferowany w Twojej okolicy, czy w wybranym przez Ciebie zakresie oceny kredytowej, również mogą mieć wpływ na to, jak i gdzie produkty pojawiają się na tej stronie. Chociaż staramy się oferować szeroką gamę ofert, Bankrate nie zawiera informacji o każdym produkcie lub usłudze finansowej lub kredytowej.

Który bank wybrać?

Uzyskaj spersonalizowane rekomendacje bankowe w 3 prostych krokach.
Zaczynaj

Potrzebujesz szybkiej gotówki? Jeśli masz strych lub piwnicę pełną rzeczy, które mają wartość, ale tylko gromadzą kurz, możesz pomyśleć o udaniu się do lombardu. I chociaż możesz odejść z pieniędzmi w kieszeni, nowicjusze powinni poznać tajniki działania tych transakcji, zanim jeszcze wejdą do sklepu.

„Widzimy coraz więcej ludzi, którzy nigdy nie byli w lombardach, zanim szukali krótkoterminowych rozwiązań bez konieczności sprzedaży farmy – mówi Rick Harrison, którego rodzina jest właścicielem złotego i srebrnego lombardu w Las Vegas i występuje w History Channel seria „Gwiazdy pionków.

Jeśli potrzebujesz pieniędzy na coś więcej niż krótkoterminowy problem, sprawdź stawki pożyczek osobistych na Bankrate.com.

Nie powinieneś się bać ani wstydzić udać się do lombardu, ale jest kilka rzeczy, które musisz wiedzieć.

Nie wierz w złe rzeczy, które słyszałeś

Lombardy nie są podejrzanymi, przerażającymi miejscami, które często pojawiają się w mediach. „Lombardy były niesprawiedliwie oczerniane przez mainstreamowe media, więc większość ludzi postrzega lombardy jako brudne i obskurne – mówi Harrison.

Raczej lombardy są regulowane przez 14 ustaw i przepisów federalnych oraz liczne przepisy stanowe i lokalne, mówi Emmett Murphy, rzecznik National Pawnbrokers Association (NPA). „Większość to czyste, dobrze oświetlone sklepy prowadzone przez ludzi, którzy szczycą się dobrą obsługą klienta.

Murphy radzi, aby skontaktować się z lokalnym Better Business Bureau lub poszukać na stronie NPA sklepów członkowskich w Twojej okolicy.

Uzyskanie pożyczki

Oto jak działa transakcja w lombardzie:

  • Lombardy oferują pożyczki pod zastaw – co oznacza, że ​​pożyczka jest zabezpieczona czymś wartościowym. Bierzesz coś, co posiadasz, a jeśli lombard jest zainteresowany, zaoferuje ci pożyczkę. Następnie lombard zatrzymuje twój przedmiot do czasu spłaty pożyczki. Kwota pożyczki prawdopodobnie będzie stanowić niewielki ułamek rzeczywistej wartości przedmiotu.
  • Możesz od razu sprzedać swój przedmiot do lombardu, ale lombardy są mniej entuzjastycznie nastawieni do tych transakcji, ponieważ pożyczki oferują znacznie większy potencjał zysku dla lombardu.
  • Musisz otrzymać bilet pionka. Nie zgub tego! Jest to nie tylko dowód zakupu przedmiotu, ale także podsumowanie warunków pożyczki: opłaty, data wygaśnięcia, opis przedmiotu itp.

W przeciwieństwie do pożyczek lombardowych, pożyczki osobiste nie wymagają zabezpieczenia. Najlepsze oprocentowanie kredytów osobistych znajdziesz na Bankrate.com.

Spłata pożyczki

Masz 2 możliwości spłaty:

  • Wróć, aby spłacić saldo, w tym kwotę pożyczki i wszystkie dodatkowe opłaty, przed upływem terminu, który zwykle wynosi od 1 do 4 miesięcy po początkowej transakcji.
  • Nie wracaj, a lombard zatrzymuje twój przedmiot. Oprócz utraty przedmiotu nie ma żadnych innych konsekwencji – brak działań windykacyjnych i brak wpływu na raport kredytowy. Jednak średnio 80% wszystkich klientów odzyskuje swoje produkty, według National Pawnbrokers Association.

W niektórych lokalizacjach możesz przedłużyć okres pożyczki nawet o kilka miesięcy, ale zostaną naliczone dodatkowe opłaty.

Wyjaśnienie stopy procentowej (… w pewnym sensie)

Dolary i centy pożyczek lombardowych stają się nieco skomplikowane, ponieważ: a) zasady dotyczące opłat różnią się znacznie w zależności od stanu, oraz b) nie jest to obniżona stopa procentowa.

Termin „stopa procentowa może być bardzo mylący, dlatego lepiej pomyśleć o całkowitym dopuszczalnym „obciążeniu finansowym – mówi Steve Krupnik z South Bend w stanie Indiana, twórca programu coachingowego Pawn Shop Advisor i autor książki „Pawnonomics.

„Pożyczki z lombardu są prawie wszystkie regulowane przez państwo, a„ opłaty finansowe mogą wahać się od 5% do 25% miesięcznie. W Indianie „stopa procentowa jest ograniczona do 36% RRSO lub 3% miesięcznie, ale lombardy mogą pobierać dodatkowe 20% miesięcznej opłaty za usługę, co daje całkowitą dopuszczalną opłatę finansową 23% miesięcznie – mówi Krupnik.

Jednak Krupnik mówi: „Branża lombardów rozwija się szybko, a te maksymalne opłaty finansowe są dobrowolnie redukowane przez wielu operatorów, zwłaszcza w przypadku większych pożyczek pod zastaw, które teraz stają się 'nową normą'.

Pożyczka osobista to dobra alternatywa dla osób, które potrzebują pieniędzy na podróż lub remont domu. Znajdź najlepsze stawki na Bankrate.com.

„Są to tak zwane„ pożyczki zabezpieczające i zwykle są przeznaczone na nagłe przypadki życiowe – mówi Murphy. Dodaje, że typowa opłata jest często niższa niż koszt odrzuconego czeku lub odłączonego narzędzia.

Aby poznać maksymalne stawki dozwolone w Twojej okolicy, a także wszelkie zasady dotyczące transakcji w lombardach, odwiedź witrynę internetową swojego stanu; najprawdopodobniej informacje będą znajdować się w sekcji poświęconej ochronie konsumentów.

Podsumowując: upewnij się, że lombard jasno wyjaśnił wszystkie opłaty związane z Twoją pożyczką, zanim sfinalizujesz transakcję. Te warunki również powinny być wymienione na Twoim pionku.

Co lombardy robią, a czego nie chcą

Rozważając zastaw, pamiętaj o następujących wskazówkach:

Nie: oferuj niczego nieaktualnego, trudnego do przechowywania lub taniego, radzi Krupnik.

Tak: Idź z biżuterią lub monetami, sugeruje Harrison. Innym dobrym wyborem, zdaniem Krupnika, jest broń palna, wysokiej jakości narzędzia i instrumenty muzyczne.

Przygotuj się na biurokrację

Lombard jest prawnie zobowiązany do potwierdzenia, że ​​jesteś prawnym właścicielem nieruchomości.

„Będą zadawać Ci wystarczająco dużo pytań na temat Twojej nieruchomości, abyś czuł się komfortowo z faktem, że jesteś jej właścicielem – mówi Krupnik. Nie obraź się; lombard próbuje tylko upewnić się, że zarówno ty, jak i własność jesteście legalni.

Ponadto, jeśli prowadzisz interesy z lombardem, spodziewaj się, że będziesz musiał okazać dowód tożsamości wydany przez rząd. Jest to wymagane przez prawo .

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy