Kupowanie Bitcoinów jest nadal absurdalnie trudne

Category: Konto Bankowe
17 lutego 2021

Wydaje się, że ostatnio Bitcoin wszedł w swego rodzaju równowagę. Z jednej strony, w większości oczyścił się z możliwości, że poważne skandale, takie jak MtGox, wywołają kolejny kryzys zaufania. Jednocześnie liczba transakcji Bitcoin codziennie pozostaje na mniej więcej tym samym poziomie, co rok temu.

Może istnieć prosty powód, dla którego następny wielki przełom został wstrzymany: niezmiernie trudno jest kupić Bitcoin.

Wiele z tego jest związanych z trudnościami regulacyjnymi, jakie wciąż napotykają sprzedawcy bitcoinów. Bardzo niewiele stanów USA zezwala firmom przekazującym pieniądze, które mogą sprzedawać Bitcoiny, na działanie bez licencji. W rezultacie amerykańscy poszukiwacze są ograniczeni do kilku giełd działających w USA lub muszą ryzykować wymianę zagraniczną.

Ale nie wszystkie obciążenia są wynikiem ograniczeń rządowych. Po prostu ze względu na swój niedawny rocznik posiadanie całkowicie bezpiecznego portfela Bitcoin – takiego, do którego dostęp masz tylko Ty, ponieważ pamiętaj, że nie musisz już korzystać z banku – pozostaje nieuchwytny. Nadal pojawiają się doniesienia o zagrożonych portfelach Bitcoin nawet w najbardziej renomowanych firmach, chociaż nie wszystkie z nich są bezpośrednią winą firmy.

Więc możliwości bezpiecznego zakupu są ograniczone. Osiągnięcie tego bezpieczeństwa stworzyło sprzeczność dla kryptowaluty: najbardziej zaufane strony wymagają od Ciebie rezygnacji z anonimowości, która miała być jedną z głównych zalet Bitcoina.

Zgodnie z konsensusem najbezpieczniejszą opcją zakupu Bitcoinów w USA jest Coinbase. Firma przeszła rygorystyczny audyt bezpieczeństwa, aby upewnić się, że w jej systemie nie ma dziur, i cieszy się pewną przewagą instytucjonalną (jest wspierana między innymi przez Chris Dixon z Andreessena Horowitza).

Ale z Coinbase możesz handlować bezpieczeństwem (choć nawet to nie jest gwarantowane) dla wygody. Najpierw musisz połączyć swoje konto bankowe, co zajmuje Coinbase od dwóch do czterech dni roboczych. A jeśli chcesz skorzystać z dwuetapowej identyfikacji w celu uzyskania dodatkowej warstwy bezpieczeństwa, musisz pobrać całą oddzielną aplikację, która da ci tymczasowy kod PIN do wprowadzenia klucza w celu dokonania transakcji. Następnie zakup samego Bitcoina może zająć kolejne cztery dni – Coinbase korzysta z tradycyjnego (nie wspominając o przestarzałym) systemie przelewów bankowych ACH do odbioru pieniędzy z Twojego banku. ACH nadal korzysta z przelewów zbiorczych, a każdy krok realizacji przelewu ACH trwa około jednego dnia.

Po zarejestrowaniu się proces Coinbase może stać się łatwiejszy – możesz natychmiast kupić Bitcoiny, jeśli prześlesz swoją kartę kredytową. Coinbase oferuje również całodobową funkcję czatu na żywo, która pomaga w rozwiązywaniu problemów pojawiających się podczas zakupu. Ale nawet oni przyznają, że cały proces zajmuje dużo czasu.

Inną usługą polecaną przez witrynę Blockchain z mega portfelami Bitcoin jest ANX z siedzibą w Chinach. Tutaj również wydają się zapewniać, ale znowu dzieje się to za cenę łatwości użytkowania. Oto formularz i wszystkie dokumenty wymagane do zakupu Bitcoinów:

Formularz ten uosabia dylemat anonimowości, przed którym stoi Bitcoin: rejestracja w celu zakupu Bitcoina wymaga teraz mniej więcej takiego samego wysiłku, jak w przypadku zwykłego konta bankowego.

Starszy wiceprezes i dyrektor ds. Badań w St. Louis Fed, David Andolfatto, niedawno napisał na Twitterze, że chciałby poeksperymentować z zakupem Bitcoina – mimo że napisał jeden z najbardziej przekonywujących opisów cyfrowej waluty, jeszcze go nie użył. Zapytaliśmy go, jak poszło. „Jak dotąd udało mi się pobrać portfel (łatwo), powiedział nam w e-mailu. „Nie miałem wtedy bitcoinów i nie bardzo wiedziałem, jak je zdobyć. Poszedłem więc na Twittera i poprosiłem ludzi o przesłanie mi trochę (wysłałem [je] z powrotem). To było całkiem łatwe, chociaż w jednym sprawa, że ​​rozliczenie płatności zajęło około 2 dni.

Wspomniał o innym sposobie, który nieco przyspiesza ten proces: bankomatach. Ale nawet tutaj możesz czekać do pięciu minut, przynajmniej na pierwszy zakup, na zweryfikowanie konta. A w Stanach wciąż nie ma ich tak wielu

Bitcoin miał być najwygodniejszą formą pieniądza na świecie. Ale jeśli chce się dalej rozwijać, będzie musiała zacząć przyznać, że chociaż może mieć inne zalety, wygoda niekoniecznie jest jedną z nich.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy