Który plan spłaty kredytu studenckiego jest dla mnie najlepszy?

17 lutego 2021

Pierwszą rzeczą, którą musisz wiedzieć, jest to, że jeśli w ogóle nie zrobisz nic z pożyczkami studenckimi po wyjściu ze szkoły, przejdą one bezpośrednio do domyślnego planu, czyli standardowego 10-letniego planu spłaty. Dla niektórych osób, które mają inne priorytety co do swoich pieniędzy lub zarabiają zbyt mało, standardowy plan może obejmować miesięczne płatności, które są zbyt wysokie, aby nimi zarządzać. Dla innych może to być postrzegane jako niewystarczająco agresywne, aby spłacić dług w wystarczająco krótkim czasie. Najlepszym sposobem, aby dowiedzieć się, do którego zespołu jesteś, jest podłączenie swoich liczb do kalkulatora spłaty kredytu studenckiego i porównanie planu, który wydaje Ci się odpowiedni, z planem domyślnym, z którym utkniesz na 10 lat.

Jeśli zdecydujesz, że chcesz zrobić coś innego, istnieje wiele opcji. Pamiętaj, że możesz zmienić te opcje w dowolnym momencie, jeśli masz trudności z dokonaniem płatności.

Poniżej podzielę je na podstawie głównego celu lub priorytetu, na którym możesz się skupić.

Cel 1:Chcę płacić jak najmniej w ciągu całego mojego życia. Nie chcę nikomu płacić więcej niż muszę za moją edukację.Jeśli to ty, to chcesz być tak agresywny, jak to tylko możliwe i albo trzymać się standardowego planu 10-letniego, albo być jeszcze bardziej agresywny każdego miesiąca, wysyłając co miesiąc więcej, niż przewiduje Twój rachunek. Będziesz płacić taką samą miesięczną kwotę spłaty przez wszystkie 10 lat i spłacać pożyczkę szybciej niż przeciętny pożyczkobiorca. Aby to zrobić, większość ludzi musiałaby poświęcić się, jak mieszkanie w domu z rodzicami lub współlokatorami, a może nawet praca dobrze płatna praca, której nienawidzą przez kilka lat, tylko po to, aby zdobyć pieniądze potrzebne do dokonania dużych płatności.!

Cel 2:Chcę co miesiąc płacić jak najmniejszą kwotę. Bardziej interesuje mnie mój miesięczny budżet i nie chcę się skupiać na tym, ile w sumie zapłacę w ciągu mojego życia.Jeśli z jakiegoś powodu jesteś w takiej sytuacji, najpierw musisz zrozumieć, że pod koniec dnia będziesz płacić więcej, wybierając tę ​​ścieżkę. Plany oparte na dochodach wydłużają okres kredytowania ze standardowych 10 do 20 lub nawet 25 lat. Jeśli to rozumiesz – inadalchcesz traktować priorytetowo niższą miesięczną płatność, wybierz jeden z czterech różnych dostępnych planów spłaty opartych na dochodach: zmieniony plan spłaty w momencie zarabiania (plan REPAYE), płatność jako Zarabiasz plan spłaty (plan PAYE), plan spłaty oparty na dochodach (plan IBR), plan spłaty zależny od dochodów (plan ICR). W zależności od wysokości wypłaty należna płatność może wynosić od 0 USD do kilkuset dolarów. Miesięczna kwota będzie się zmieniać każdego roku, gdy dochód zostanie ponownie oszacowany.

Dlaczego ktoś miałby chcieć dokonywać płatności przez 25 lat, skoro można to zrobić za 10 lat? Cóż, pod koniec tego okresu od 20 do 25 lat z planem spłaty opartym na dochodach – jeśli dokonałeś wszystkich płatności na czas, wszelkie pozostałe saldo, które jesteś winien, zostanie umorzone. Będziesz odpowiedzialny tylko za zapłatę kwoty, którą wyczyścisz, ale nie za całą kwotę. Jest to szczególnie kuszące dla osób, które decydują się na pracę w dziedzinie, która nie opłaci im zbyt wiele nawet po dziesięcioleciach.

Cel 3:Chcę pracować przez co najmniej 10 lat w organizacji pożytku publicznego lub w obszarze szczególnie potrzebnym, a następnie uzyskać umorzenie kredytu studenckiego.W zależności od kredytu i rodzaju wykonywanej pracy możesz kwalifikować się do umorzenia kredytu studenckiego. Na przykład w przypadku federalnych pożyczek studenckich możesz mieć możliwość umorzenia niektórych pożyczek, co oznacza, że ​​nie jesteś już odpowiedzialny za dokonywanie jakichkolwiek płatności. To jest sen, prawda. Ale – nie tak szybko. Nie ułatwiają tego. Opublikowano kilka ostatnich wiadomości, z których wynika, że ​​tylko niewielkiej liczbie osób, które uzyskały kwalifikacje, umorzono pożyczki. Musiałbyś upewnić się, że wypełniasz każdy dokument każdego roku, spełniasz wszystkie kwalifikacje i nie przegapisz ani jednego terminu w całym procesie, aby mieć szansę!

Cel 4:Chcę połączyć wszystkie moje pożyczki w jeden, tak aby spłacać co miesiąc tylko jedną firmę, a nie długą ich listę!Z konsolidacji kredytu studenckiego możesz skorzystać tylko wtedy, gdy masz federalne pożyczki studenckie. Spowoduje to połączenie ich wszystkich w jedną i będziesz mieć tylko jedną miesięczną płatność, za którą będziesz odpowiadać. Jeśli masz w zestawie prywatne pożyczki studenckie, możesz refinansować swoje pożyczki studenckie. Umożliwiłoby to połączenie całego zadłużenia na jednym koncie, a także obniżenie stopy procentowej, jeśli Twój kredyt jest w dobrej kondycji w momencie składania wniosku.

Możesz ubiegać się o spłatę zależną od dochodów u swojego podmiotu obsługującego pożyczki studenckie lub na stronie studentloans.gov, a jeśli potrzebujesz pomysłów, jak skuteczniej spłacać te pożyczki, sprawdź również ten post!

Udostępnij to:
  • Świergot
  • FacebookYanely EspinalYanely urodziła się i wychowała na Brooklynie w Nowym Jorku i jako jedna z pierwszych w swojej rodzinie ukończyła college. Po dwóch dekadach szkoły wciąż nie może uwierzyć, że nigdy nie miała zajęć na temat podejmowania mądrych decyzji finansowych! Teraz ma misję pomagania młodym ludziom w nauce umiejętności finansowych w zabawny i wciągający sposób! Po ukończeniu programu Teach For America Yanely połączyła swoją miłość do nauczania z pasją do umiejętności finansowych, tworząc wyjątkowy kanał YouTube, na którym ludzie mogą zajmować się takimi tematami, jak pożyczki studenckie, karty kredytowe, budżetowanie, inwestowanie i oszczędzanie na emeryturę.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy