Korzyści z płatności pożyczki studenckiej w szkole

17 lutego 2021

Tak jak wcześniejsze rozpoczęcie pracy semestralnej nigdy nie boli, tak samo wyprzedzenie pożyczek studenckich nigdy nie boli. Chociaż zazwyczaj nie wymaga się, aby uczniowie spłacali ten dług jeszcze w szkole, zdecydowanie opłaca się być proaktywnym. Spłaty pożyczki studenckiej w szkole – nawet tak niskie, jak 25 dolarów miesięcznie – mogą na dłuższą metę zaoszczędzić znaczną ilość pieniędzy.

W jaki sposób spłaty pożyczki studenckiej w szkole pomagają mi zaoszczędzić pieniądze?Oczekuje się, że większość studentów zacznie spłacać pożyczki studenckie dopiero po ukończeniu studiów, ale nie musisz czekać, aż spłata przejmie kontrolę nad zadłużeniem z tytułu kredytu studenckiego.

Dokonując płatności za pożyczki studenckie, gdy jesteś jeszcze w szkole, możesz zmniejszyć całkowitą kwotę zadłużenia z tytułu pożyczki studenckiej iw ten sposób zaoszczędzić sobie trochę pieniędzy.

Dlaczego miałbym płacić, zanim będę musiał?Krótka odpowiedź brzmi: zainteresowanie. Pożyczki stają się droższe w miarę upływu czasu ze względu na narosłe i składane odsetki (zasadniczo odsetki od odsetek).

Im szybciej spłacisz dług, tym mniej będziesz go winien, a podejmując inicjatywę w zakresie budżetowania i terminowego płacenia rachunków, wypracowujesz dobre nawyki finansowe.

Jak działają odsetki od kredytu studenckiego?Odsetki to koszt pożyczenia pieniędzy. Jest obliczany jako procent kapitału , który jest całkowitą pożyczoną kwotą. Większość odsetek od pożyczki studenckiej jest naliczana w momencie wypłaty pożyczki.

Te odsetki kapitalizują >zwykle kapitalizację dopiero po ukończeniu studiów i okresie karencji. Wtedy są one dodawane do kapitału. Od tego momentu naliczane są odsetki od tej łącznej kwoty.

Z tego powodu radzimy przynajmniej spłacać odsetki narosłe, gdy jesteś jeszcze w szkole.

O ile oszczędności mówimy?Załóżmy, że jesteś studentem pierwszego roku, wziąłeś pożyczkę w wysokości 10 000 USD i zdecydowałeś się spłacić tę pożyczkę w ciągu 10 lat z oprocentowaniem 6%.

Płać 0 $ miesięcznie, gdy jesteś w szkole

Jeśli nic nie płacisz w szkole, całkowite saldo pożyczki wzrośnie do 16,920 USD. To twoja najdroższa opcja.

Płać 25 USD miesięcznie w szkole

Jeśli zdecydujesz się płacić 25 dolarów miesięcznie w szkole, całkowity koszt pożyczki spadnie do 16 471 dolarów, oszczędzając prawie 450 dolarów.

Płać 50 $ miesięcznie w szkole

Płacąc 50 dolarów miesięcznie w szkole, całkowity koszt pożyczki zmniejszy się do 16 022 dolarów, oszczędzając prawie 900 dolarów.

Płać pełną kwotę główną + odsetki w szkole

Płacenie całej kwoty głównej i odsetek w szkole zdecydowanie oszczędza najwięcej pieniędzy. Twoja miesięczna płatność wyniesie 111 USD miesięcznie, ale daje oszczędność prawie 3600 USD!

Dzięki tym scenariuszom możesz zobaczyć, jak płatności w szkole pozwalają zaoszczędzić pieniądze na całkowitym koszcie pożyczki.

Jeśli zaciągnięcie spłaty kredytu studenckiego w trakcie pierwszego semestru lub dwóch nie jest możliwe, rozważ rozpoczęcie tego procesu później. Możesz zacząć spłacać swoje pożyczki studenckie w dowolnym momencie, gdy jesteś w szkole – i każda odrobina pomaga!

Sprawdź nasz kalkulator spłaty kredytu studenckiego, aby zobaczyć, jak różne opcje spłaty mogą wpłynąć na całkowity koszt kredytu studenckiego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy