Korzyści i wady spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych

Category: Credit Union
17 lutego 2021

Trudno nie irytować tradycyjnych banków. Wiele instytucji finansowych po prostu nie ma motywacji do świadczenia lepszych i tańszych usług. Chociaż niektórzy zaczęli dostosowywać się do zmieniających się potrzeb i pragnień w branży, większość tradycyjnych banków nadal nie czuje się zagrożona. Ponieważ banki nie zaspokajają potrzeb niektórych konsumentów, coraz więcej osób zwraca się do SKOK-ów jako alternatywy. (Zobacz także: Pokonanie podwyżek opłat bankowych)

Mój dobry przyjaciel, właściciel firmy, podzielił się ze mną troską o jego finanse. Dzięki swojemu sukcesowi ma gotówkę, którą chce być dostępny na szczuplejsze czasy swojej firmy, i był niezadowolony ze stóp oszczędności, jakie mógł znaleźć – nawet z wysokodochodowymi kontami oszczędnościowymi online. Udało nam się znaleźć spółkę kredytową, która nie tylko oferowała lepsze oprocentowanie oszczędności, ale także pozwoliła mu zakwalifikować się do linii biznesowej o niskim oprocentowaniu.

Te korzyści cenowe to tylko niektóre z zalet współpracy z kasą. Każdy rodzaj instytucji bankowej ma zalety i wady. Oto kwestie, które należy wziąć pod uwagę przed porzuceniem obecnego banku krajowego i przystąpieniem do unii kredytowej.

Zalety SKOK-ów

Klienci są właścicielami.

Kierownictwo każdej firmy musi odpowiadać przed jej właścicielami. W przypadku instytucji bankowej notowanej na giełdzie akcjonariuszom zależy tylko na jednym: zarabianiu pieniędzy. W tych spółkach kierownictwo często podejmuje decyzje korzystne dla akcjonariusza, ale niedogodne dla klienta. Akcjonariusze mogą być zadowoleni, gdy bank zdecyduje się na naliczenie nowej opłaty, aby zwiększyć przychody (a co za tym idzie kurs akcji), ale ci, którzy korzystają z usług banku, nie chcą dodatkowych opłat.

W spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych zbiór właścicieli i klientów są jednym i tym samym. Wszystkie decyzje powinny przynosić korzyści wszystkim.

Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe nie są nastawione na zysk.

Status non-profit oznacza, że ​​więcej zysków jest dzielonych z właścicielami / klientami. Nie oznacza to, że instytucje nie mogą zarabiać; każda firma musi zarabiać pieniądze, aby przetrwać. Różnica polega na tym, że nie ma presji, aby znaleźć sposoby na zarabianie pieniędzy na klientach. Ponadto spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe korzystają ze zwolnienia z podatku federalnego, a zaoszczędzone wydatki pomagają w uruchomieniu większej części dochodów kas.

Jest mniej opłat i wyższe stopy oszczędności.

Ze względu na wymienione dotychczas korzyści spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe zazwyczaj oferują darmowe konta bez minimalnego salda. W spółdzielczych kasach oszczędnościowo-kredytowych generalnie nie ma opłat. Oprocentowanie oszczędności, certyfikatów depozytowych i niektórych rachunków czekowych często znacznie przewyższa te oferowane przez banki. Z tego samego powodu odsetki pobierane od pożyczek i kredytów są często niższe. W rzeczywistości niektóre spółdzielcze kasy pożyczkowe są regulowane w taki sposób, że oprocentowanie pożyczek i kart kredytowych nie może przekraczać określonej stopy.

Wady SKOK-ów

Dostęp do nowych technologii jest ograniczony.

Z pewnością istnieją wady bycia organizacją non-profit. Spółdzielcze kasy pożyczkowe często nie mają środków na inwestycje w technologię. W rezultacie strony internetowe niektórych spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych wyglądają tak, jakby należały do ​​minionej epoki. Trafiłem na kilka spółdzielczych kas oszczędnościowo-kredytowych, które nadal nie mają strony internetowej umożliwiającej dostęp do konta online. Poziom technologii różni się znacznie w zależności od jednej unii kredytowej, a niektóre spółdzielcze kasy pożyczkowe mają w pełni funkcjonalną technologię internetową, ale warto przesłuchać stronę internetową przed przystąpieniem do nowej unii kredytowej, jeśli dostępność jest dla Ciebie ważna.

Mają mniej bankomatów.

Dzięki narodowemu bankowi wiem, że mógłbym podróżować w dowolne miejsce w kraju, a może nawet za granicę, i znaleźć bankomaty w moim banku, aby uniknąć niepotrzebnych opłat. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe są często grupami społecznymi, które nie mają kapitału na zainstalowanie bankomatów w dogodnych miejscach. Spółdzielcze kasy oszczędnościowo-kredytowe często omijają to ograniczenie, zezwalając na korzystanie z istniejącej sieci bankomatów, a jeśli właściciel bankomatu pobiera od Ciebie opłatę za korzystanie z niej, związek zwróci tę opłatę na Twoim wyciągu. Przeczytaj tekst swojej umowy drobnym drukiem, aby ustalić, czy będziesz w stanie znaleźć w pobliżu darmowe bankomaty.

Członkostwo jest ograniczone.

Spółdzielcze kasy pożyczkowe często koncentrują się na określonej społeczności – najczęściej jest to położenie geograficzne lub zawód. Stworzyło to wrażenie, że znalezienie związku, do którego się kwalifikujesz, może być trudne. Może się okazać, że nie kwalifikujesz się do unii kredytowej, która wydaje Ci się najbardziej atrakcyjna, ale prawie każdy może znaleźć taką, do której mógłby się przyłączyć. Na przykład Federalna Unia Kredytowa Pentagonu jest ogólnie dostępna tylko dla pracowników rządu USA i kilku innych wybranych grup, ale każdy inny może również kwalifikować się do wpłaty 15 USD na rzecz organizacji.

Dodatkowe informacje

Twoje depozyty w spółdzielczych kasach kredytowych są ubezpieczone, podobnie jak depozyty w bankach. FDIC to organizacja rządowa, która zapewnia bezpieczeństwo sald bankowych do określonej kwoty, nawet jeśli instytucja upadnie. Salda kas są chronione przez National Credit Union Association (NCUA), inny podmiot rządowy, na te same kwoty. Zawsze sprawdź, czy Twoja unia kredytowa jest legalna, sprawdzając zakres ubezpieczenia na stronie internetowej NCUA.

Podobnie jak banki, spółdzielcze kasy pożyczkowe często oferują pełen zestaw produktów finansowych, takich jak karty kredytowe, kredyty hipoteczne, karty debetowe, pożyczki biznesowe i rachunki bieżące. Ich status non-profit oznacza, że ​​większość z nich nie ma funduszy na główne kampanie marketingowe i reklamowe, więc społeczeństwu trudno jest uzyskać informacje potrzebne do dokonania świadomego wyboru między bankami a spółdzielniami pożyczkowymi. Może wymagać pewnych badań, ale jest wart potencjalnych oszczędności i obsługi.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy