Konta bankowe dla osób poniżej 18 roku życia

Category: Stopy Procentowej
17 lutego 2021

Konto bankowe to dziś konieczność. Nigdy nie jest za wcześnie, aby zacząć oszczędzać, a banki zapewniają bezpieczeństwo. Co więcej, płacenie kartą debetową ułatwia życie – bez niej naprawdę nie da się robić zakupów online (chociaż płacenie kartą kredytową byłoby bezpieczniejsze, jeśli chodzi o ochronę konsumentów).

Dla osób poniżej 18 roku życia otwarcie konta bankowego jest trudne. Problem w tym, że aby otworzyć konto trzeba podpisać umowę, a umowy podpisywane przez nieletnich są skomplikowane. Przepisy stanowe i zasady korporacyjne są różne, ale większość banków nie otworzy kont dla osób poniżej 18 roku życia, chyba że na koncie jest również osoba dorosła. Wcześniejsze 

Jak otworzyć konto dla osoby niepełnoletniej (i dlaczego powinieneś)

Jednym z najczęstszych sposobów uzyskania bankowości dla nieletnich jest otwarcie rachunku wspólnego lub rachunku powierniczego. Prawie każdy bank lub SKOK oferuje tego rodzaju konta, więc wystarczy, że kupisz funkcje, które są dla Ciebie najważniejsze. Szukaj niskich (lub żadnych) opłat, konkurencyjnej stopy procentowej i instytucji, z którą łatwo się pracuje. Jeśli nie możesz znaleźć niczego lokalnie, banki internetowe są dobrym rozwiązaniem.

Doświadczenie i niezależnośćNieletni nie muszą istnieć całkowicie poza systemem bankowym. W niektórych przypadkach dzieci mogą nawet aktywnie korzystać z kont bankowych. Wygodne korzystanie z pieniędzy to ważna umiejętność, która może przynieść korzyści przez całe życie i zapewnia niezależność odpowiedzialnym dzieciom.

Oszczędzanie na przyszłośćJeśli rodzice chcą otwierać konta i zarządzać nimi, aby pokryć przyszłe wydatki, jest to łatwe. Możesz nawet otworzyć konto dla noworodka. Szczegóły na tych kontach różnią się w zależności od stanu i banku, dlatego skontaktuj się z działem obsługi klienta swojego banku o szczegółowe informacje. Wcześniejsze 

Rachunki wspólne

Jeśli celem jest, aby osoba niepełnoletnia korzystała z konta (na przykład dokonywanie wpłat, wypłat i zakupów za pomocą karty debetowej), wspólne konto załatwi sprawę. Po prostu otwórz konto z co najmniej jedną osobą dorosłą jako posiadaczem konta. To konto może być zwykłym kontem wspólnym lub kontem przeznaczonym dla osób poniżej 18 roku życia. Wcześniejsze 

Większość kont sprzedawanych jako „konta bankowe dla dzieci ma formę kont wspólnych, chociaż mają one różne nazwy:

 • Konta czekowe dla nastolatków
 • Młodzieżowe konta oszczędnościoweKonta Looney TunesKlub oszczędnościowySprawdzanie uczniówW niektórych przypadkach osoba dorosła musi być członkiem rodziny lub opiekunem prawnym, ale niektóre banki dopuszczają, aby każdy był współwłaścicielem (na przykład Capital One 360).

  Ryzyko związane z kontem wspólnymZe standardowym kontem wspólnym każdy posiadacz konta ma 100% dostęp do środków, więc osoba dorosła lub dziecko może spuścić konto i pobierać opłaty za debet (chyba że bank ograniczy to, co dziecko może zrobić). Miej to na uwadze, zanim uwolnisz swoje dziecko z dużą dostępną równowagą. Jeśli jesteś osobą niepełnoletnią, ważne jest, aby dzielić konto tylko z osobą dorosłą, której możesz naprawdę zaufać – nie chcesz, aby Twoje ciężko zarobione pieniądze zniknęły.

  Bycie poinformowanym (lub pod kontrolą)Lepiej lub gorzej te konta mogą mieć funkcje, które informują dorosłych o aktywności na koncie. Rodzice mogą ustawić alerty SMS lub e-mail, a jeśli problemem są nadmierne wydatki, mogą nawet ustawić limity wydatków na karty debetowe. Wcześniejsze 

  Zmiany w wieku 18 latPamiętaj, aby zapytać swój bank, co się stanie, gdy małoletni osiągnie wiek 18 lat. Jeśli istniałyby ograniczenia dotyczące tego, co może zrobić nieletni (np. Dokonywanie wypłat lub przelewów), mogą one zostać zniesione. Będziesz chciał to wiedzieć z wyprzedzeniem, jeśli tak jest. Podobnie, wszelkie zwolnienia z opłat prawdopodobnie znikną (ale możesz je przedłużyć, jeśli dorosły zostanie studentem). Jeśli małoletni potrzebuje własnego konta, możesz spróbować usunąć „starą osobę dorosłą z konta lub otworzyć nowe konto, gdy małoletni skończy 18 lat.

  Rachunki powiernicze

  Konta powiernicze to kolejna opcja dla dorosłych poszukujących konta bankowego dla osoby niepełnoletniej. Konta te, znane również jako konta UGMA lub UTMA, są przydatne, gdy osoba niepełnoletnia nie będzie zajmować się zarządzaniem pieniędzmi. Oni nie są dla dzieci do użytku , ale są one wykorzystywane dla dobra dzieci.

  Korzyści dla nieletnichŚrodki na koncie depozytowym zgodnie z prawem należą do dziecka, a każdy depozyt wpłacony na konto jest nieodwołalnym prezentem. Chociaż nie mogą odzyskać środków, osoba dorosła podejmie decyzje (na przykład, czy kupi płytę CD, czy nie) i zajmie się logistyką konta (np. Dokonywaniem wpłat i wypłat).

  Osoba dorosła ma prawny obowiązek przeznaczenia pieniędzy na zasiłek na dziecko. Innymi słowy, dorosły nie może kupować luksusowych przedmiotów do użytku osobistego, ponieważ byłaby to kradzież dziecku. Z drugiej strony opłacenie edukacji małoletniego lub zakup samochodu to najprawdopodobniej akceptowalne wydatki.

  Co się dzieje, gdy osoba niepełnoletnia kończy 18 lat?Po osiągnięciu pełnoletności wszelkie pieniądze na koncie depozytowym należą do „małoletnich. Gdy osiągną dorosłość, mogą z nią zrobić wszystko, co tylko zechcą – od inwestowania w edukację po wypłatę gotówki w jeden weekend.

  Konta edukacyjne

  Oprócz rachunków bankowych dostępnych jest kilka kont przeznaczonych specjalnie na koszty edukacji. Konta te mogą przynosić ulgi podatkowe (przed podjęciem jakichkolwiek decyzji skonsultuj się z doradcą podatkowym), więc mogą zmniejszyć ciężar płacenia za szkołę.

  529 planówPlany oszczędnościowe uczelni pozwalają na wpłacanie składek na konto i, zakładając, że przestrzegasz wszystkich odpowiednich przepisów podatkowych, wydawanie pieniędzy bez podatku na wydatki na szkolnictwo wyższe. Ponadto rodzice mogą teraz wykorzystać do 10 000 USD rocznie z planu 529 na opłacenie czesnego. „Szkolnictwo wyższe może obejmować szkoły zawodowe, instytucje zagraniczne, zakwaterowanie i wyżywienie oraz inne koszty college’u lub szkoły wyższej. Możesz wnieść znaczący wkład do tych kont, więc są one potężnym sposobem oszczędzania na przyszłość.

  Coverdell Education Savings Accounts (ESA)W przypadku innych wydatków na edukację, takich jak czesne w szkole podstawowej, ESA może pomóc w zgromadzeniu potrzebnych funduszy. Te konta mogą być również używane na studiach. Jednak nie każdy jest uprawniony do wniesienia wkładu do ESA, a maksymalny roczny wkład jest dość niski, więc musisz zacząć wcześnie. Wcześniejsze 

  Karty przedpłacone?

  Jeśli głównym celem jest po prostu płacenie przez nastolatka plastikiem, inną opcją są karty przedpłacone. Jednak karty przedpłacone są notorycznie drogie i nie oferują zbyt wiele, czego nie może zaoferować konto czekowe. Konta bankowe dla nastolatków i dzieci zwykle wiążą się z niższymi opłatami (lub zwolnieniami z opłat), więc szanse na uzyskanie lepszej oferty z kartą przedpłaconą są niewielkie. Wcześniejsze 

  Ważne kwestie podatkowe i prawne

  Niezależnie od tego, czy korzystasz z konta wspólnego, czy z konta depozytowego, ważne jest, aby wziąć pod uwagę konsekwencje podatkowe i prawne.

  Poza kwestiami podatkowymi i prawnymi korzystanie z tych kont może również wpływać na zdolność dziecka do kwalifikowania się do otrzymania pomocy studenckiej. Jeśli martwisz się o wydatki na edukację, porozmawiaj z ekspertem w sprawie finansowania edukacji.

  Porozmawiaj z lokalnym doradcą podatkowym, aby dowiedzieć się, czego możesz się spodziewać w przypadku każdego typu konta. Być może będziesz musiał poradzić sobie z podatkami od prezentów, kwestiami majątkowymi, podatkami na dzieci i innymi komplikacjami. Ponadto lokalny prawnik może pomóc Ci zrozumieć wszelkie pułapki prawne. Zwłaszcza jeśli chodzi o duże sumy pieniędzy, dobrze spędzasz czas, rozmawiając z profesjonalnym doradcą. Może się nawet okazać, że zaufanie (i powiązane konta) będą działać lepiej.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy