Kiedy rozpoczyna się pierwsza płatność po zamknięciu pożyczki FHA?

Category: Drugiej Strony
17 lutego 2021

Powiązane artykuły

Zamknięcie pożyczki z Federal Housing Administration to kamień milowy w Twoim życiu, cel, który osiągnąłeś. Patrząc w przyszłość, zdajesz sobie sprawę, że zobowiązałeś się do płacenia miesięcznych płatności przez 15 lub 30 lat. Terminowy początek i przyszła konsekwencja w silny sposób zbudują relacje kredytowe i hipoteczne. Ważne jest, aby być na czas z płatnością od samego początku, zaczynając od pierwszej płatności, która jest należna wkrótce po zamknięciu.

Dokonaj pierwszej wpłaty za dom pierwszego dnia następnego miesiąca 30 dni po zamknięciu.

Odsetki są wypłacane z dołu

Płacenie odsetek to przeciwieństwo czynszu, który zawsze jest płacony z góry. Jeśli płacisz czynsz za czerwiec, termin płatności wynosi 1 czerwca i obejmuje cały miesiąc z góry. Z drugiej strony, spłacając kredyt hipoteczny, płacisz odsetki z poprzedniego miesiąca. Tak więc, kiedy zamykasz kredyt hipoteczny FHA – lub jakikolwiek inny kredyt hipoteczny – pominiesz miesiąc następujący po zamknięciu, a pierwsza płatność będzie należna pierwszego dnia następnego miesiąca. Na przykład, jeśli zamkniesz pożyczkę FHA 15 czerwca, pierwsza płatność będzie należna 1 sierpnia. Znajduje się ona w dokumencie otrzymanym w pakiecie końcowym, zwanym „listem z pierwszą wypłatą.

Zapłać odsetki z góry raz

Jest jeden wyjątek od zasady płacenia odsetek za zwłokę. Po zamknięciu pożyczki agent zamykający pobierze odsetki za dni od daty zamknięcia do ostatniego dnia miesiąca włącznie. Te dni odsetkowe zostaną uwzględnione jako część kosztów zamknięcia. Pożyczkodawcy zbierają te kilka dni odsetek, aby spłacić odsetki od pożyczonych pieniędzy do końca miesiąca – w tym przypadku od 15 do 30 czerwca. Kiedy dokonasz pierwszej płatności 1 sierpnia, będziesz płacić odsetki na pieniądze na lipiec.

Wiedz, dlaczego płacisz

Gdybyś miał czekać i spłacać odsetki w tych dniach przy pierwszej płatności, byłaby ona nieoczekiwanie większa i mogłaby spowodować problemy na początku długiej drogi do sukcesu spłaty kredytu hipotecznego. Opóźnianie płatności również narusza warunki Twojej pożyczki. Przedpłata odsetek do końca miesiąca oszczędza również konieczności dokonywania niezręcznej niewielkiej płatności pierwszego dnia miesiąca, gdy jeszcze się poruszasz, co może nastąpić już dzień później.

Proporcjonuj odsetki

Jeśli zamkniesz pożyczkę FHA 15 czerwca, a kwota pożyczki wynosi 100 000 USD z oprocentowaniem w wysokości 5%, agent zamykający pobierze od Ciebie 16 dni odsetek na zamknięciu. W ten sposób spłacane są odsetki za wszystkie dni nieparzyste nowej pożyczki FHA do końca miesiąca. Pomnóż 100 000 razy 0,05, co równa się 5000 USD. Jest to roczna kwota odsetek. Podziel przez 365, aby uzyskać dzienne odsetki w wysokości 13,70 USD dziennie. Pomnóż to razy 16 dni, a odsetki przy zamknięciu będą cię kosztować 219,18 $ do końca miesiąca.

Zarezerwuj wcześniej, aby zamknąć późno

Jeśli zamkniesz 30 czerwca, będziesz winien tylko jeden dzień odsetek, czyli 13,70 USD. Większość pożyczkobiorców chce zachować jak najwięcej gotówki na przeprowadzkę, więc jest oczywiste, dlaczego firmy depozytowe są tak zajęte przez ostatnie kilka dni miesiąca, że ​​wszyscy pożyczkobiorcy starają się zamknąć miesiąc jak najbliżej końca. Jeśli chcesz zamknąć pod koniec miesiąca, nie jesteś sam. Pamiętaj, aby jak najszybciej zaplanować datę zamknięcia, aby uzyskać te poszukiwane daty zamknięcia.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy