Jakie dokumenty powinienem otrzymać przed zamknięciem kredytu hipotecznego?

17 lutego 2021

Przed zamknięciem kredytu hipotecznego możesz spodziewać się dokumentów wymaganych przez prawo stanowe i federalne oraz dokumenty umowne.

Możesz spodziewać się różnych typów dokumentów:

Dokumenty wymagane przez prawo federalne

Dokumenty te informują o kluczowych warunkach, postanowieniach i kosztach kredytu. Przedstawiają one Twoje kluczowe prawa i obowiązki jako pożyczkobiorcy i rejestrują transakcję między Tobą a Twoim pożyczkodawcą.

Dokumenty te obejmują:

 • Szacunek pożyczki to formularz, który zawiera ważne informacje na temat pożyczki, o którą się ubiegałeś. Pożyczkodawca prześle Ci oszacowanie pożyczki w ciągu trzech dni roboczych od otrzymania wniosku. Odwiedź naszą interaktywną przykładową wycenę pożyczki, zawierającą wskazówki i definicje.
  • Jeśli złożyłeś wniosek o kredyt hipoteczny przed 3 października 2015 r. Lub jeśli ubiegasz się o odwrócony kredyt hipoteczny, otrzymasz oszacowanie w dobrej wierze (GFE) i informację dotyczącą faktycznej pożyczki zamiast oszacowania pożyczki.
  • Ujawnienie zamknięcia to formularz zawierający wszystkie ostateczne warunki wybranej pożyczki, ostateczne koszty zamknięcia oraz szczegółowe informacje o tym, kto płaci i kto otrzymuje pieniądze w momencie zamknięcia. Twój pożyczkodawca prześle Ci Oświadczenie o zamknięciu co najmniej trzy dni robocze przed zamknięciem. Odwiedź naszą interaktywną próbkę Ujawnienie zamknięcia ze wskazówkami i definicjami.

   • Jeśli złożyłeś wniosek o kredyt hipoteczny przed 3 października 2015 r. Lub jeśli ubiegasz się o odwrócony kredyt hipoteczny, otrzymasz Oświadczenie o rozliczeniu HUD-1 i informację o udzieleniu pożyczki zamiast Ujawnienia zamknięcia.
   • Zawiadomienie o prawie do odstąpienia od pożyczki niewykorzystanej na zakup domu, na przykład refinansowanie lub linia kredytowa pod zastaw domu. Niniejsze zawiadomienie informuje, że masz trzy dni robocze od spełnienia przez pożyczkodawcę określonych warunków na anulowanie pożyczki i zawiera formularz anulowania pożyczki. Wstępny wyciąg Escrow , który zawiera szacunkowe podatki, składki ubezpieczeniowe i inne opłaty, które pożyczkodawca spodziewa się zapłacić z Twojego rachunku powierniczego w pierwszym roku pożyczki.Wskazówka:jeśli pożyczkodawca nie przekaże Ci dwóch kopii prawa do odstąpienia od umowy lub dokładnego ujawnienia informacji o pożyczkach w ujawnieniu dotyczącym zamknięcia lub ostatecznej informacji o pożyczce, masz prawo do anulowania pożyczki na okres do trzech lat .

    Dokumenty kontraktowe obejmują:

    • Weksel , który opisuje, co zgadzasz się. Zawiera szczegółowe informacje dotyczące Twojej pożyczki, w tym:
     • Kwota, którą jesteś winien
     • Oprocentowanie kredytu hipotecznegoDaty, w których mają być dokonywane płatnościCałkowita kwota, jaką zapłaciszOkres spłatyCzy i jak mogą się zmieniać kwoty płatnościMiejsce, w którym mają być wysyłane płatności Instrumentem hipotecznych lub bezpieczeństwa: To wyjaśnia swoje obowiązki i prawa jako kredytobiorcy. Kredyt hipoteczny daje pożyczkodawcy lub podmiotowi obsługującemu prawo do przejęcia domu, jeśli nie dokonasz płatności zgodnie z ustaleniami. Dokumenty wymagane przez władze stanowe i lokalne: są to dokumenty spełniające wymagania władz stanowych i lokalnych, zwykle w celu gromadzenia informacji i ochrony użytkownika. Dokumenty pożyczkodawcy: Są to dokumenty dodane przez pożyczkodawcę, na przykład oświadczenie o zamieszkaniu. CFPB ma zasoby, które pomogą Ci przejrzeć dokumenty zamknięcia:

      • Nasz interaktywny przewodnik po ujawnieniu informacji o zamknięciu pomaga dokładnie sprawdzić szczegóły i uzyskać definicje nieznanych terminów.
      • Nasz przewodnik po formularzach zamykania
      pomaga Ci dostrzec, czego szukać w swoim wekslu, hipotece (instrumencie zabezpieczającym), wstępnym ujawnieniu depozytu i prawie do anulowania. Nasza końcowa lista kontrolna

      Wskazówka: Poproś pożyczkodawcę o dostarczenie pełnego zestawu wszystkich dokumentów z wyprzedzeniem , w tym samym czasie, gdy otrzymasz ujawnienie końcowe. W ten sposób będziesz mieć więcej czasu na przejrzenie ich wszystkich.

      Uwaga: nie otrzymasz oszacowania pożyczki ani informacji o zamknięciu, jeśli złożyłeś wniosek o kredyt hipoteczny przed 3 października 2015 r. Lub jeśli ubiegasz się o odwróconą hipotekę. W przypadku tych pożyczek otrzymasz dwa formularze – szacunkowy szacunek w dobrej wierze (GFE) i wstępne ujawnienie prawdy o udzieleniu pożyczki – zamiast oszacowania pożyczki. Zamiast Ujawnienia Zamknięcia otrzymasz ostateczne ujawnienie Prawdy w Pożyczkach oraz Oświadczenie HUD-1 o rozliczeniu. Jeśli ubiegasz się o HELOC, pożyczkę na zakup nieruchomości, która nie jest zabezpieczona nieruchomością, lub pożyczkę w ramach pewnych rodzajów programów pomocy dla kupujących domy, nie otrzymasz GFE ani oszacowania pożyczki, ale powinieneś otrzymać Prawdę -Ujawnienie pożyczki.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy