Jak zaktualizować portfel Bitcoin? Przewodnik po aktualizacji portfeli kryptowalut

Category: Istnieje Wiele
17 lutego 2021

Bitcoin to projekt eksperymentalny, a ponieważ koncentruje się na jakości, ta waluta zawsze będzie aktywnie rozwijana. Nie tylko Bitcoin; ale wszystkie kryptowaluty są na tym samym etapie; wprowadzanie ulepszeń i aktualizowanie podstawowego protokołu. Wszystkie takie aktualizacje blockchain są obowiązkowe, ponieważ zwiększają bezpieczeństwo sieci, poprawiają ogólną wydajność i dodatkowo wprowadzają nowe funkcje do monety. Każde ulepszenie sprawi, że moneta będzie bardziej atrakcyjna, a to pomoże w powszechnym przyjęciu. Jest to jeden z głównych powodów, dla których kryptowaluty często wprowadzają nowy kod. Za każdym razem, gdy moneta aktualizuje swoją sieć; jako użytkownik musisz wykonać jedno zadanie, a mianowicie zaktualizować oprogramowanie portfela do najnowszej wersji.

Aktualizacje portfela!Po co ulepszać portfel? Jak powiedzieliśmy, dodaje nowe funkcje, poprawia bezpieczeństwo, szybkość, wydajność, a ponadto zapewnia, że ​​jesteś na właściwym łańcuchu.

Przygotuj się na widelec! Zawsze, gdy nastąpi radykalna zmiana w protokole Bitcoin (hard fork), musisz zaktualizować swoje portfele. Jako posiadacz monety powinieneś zaangażować się w społeczność, aby wiedzieć, kiedy nastąpi widelec. Możesz więc być gotowy do aktualizacji oprogramowania portfela.

Jeśli chodzi o aktualizację portfeli, wszyscy początkujący mają jedno wspólne pytanie, a mianowicie: „Jeśli zaktualizuję mój portfel, czy poprzednie saldo portfela pozostanie niezmienione, czy zniknie?. Kiedy wykonujesz aktualizację; tylko oprogramowanie Twojego portfela zostanie zaktualizowane. Nie zmodyfikuje żadnego z podstawowych plików portfela, więc wszystkie Twoje środki pozostaną takie same.

W tym przewodniku dla początkujących pokażemy Ci, jak bezpiecznie i bezpiecznie zaktualizować klienta portfela podstawowego Bitcoin do najnowszej wersji.

Jak zaktualizować portfel Bitcoin?

Istnieje wiele rodzajów portfeli, takich jak portfele stacjonarne, internetowe, mobilne i sprzętowe. Nawet w przypadku komputerów stacjonarnych istnieje rdzeń, electrum i kilka innych usług portfela stron trzecich. Ze wszystkich; portfel podstawowy jest najbardziej preferowanym i szeroko stosowanym typem portfela, ponieważ jest niezwykle łatwy w obsłudze. Nie tylko łatwy w użyciu, ale także aktualizacja podstawowego oprogramowania portfela jest bardzo prosta. Zanim zobaczymy, jak zaktualizować portfel, oto kilka wskazówek dotyczących bezpieczeństwa, o których musisz pamiętać.

Te wskazówki dotyczące bezpieczeństwa i przewodnik aktualizacji portfela dotyczą nie tylko Bitcoin. Dotyczy to również Litecoin, Dash, Dogecoin i praktycznie wszystkich portfeli kryptowalut, ponieważ większość z nich jest podobna do Bitcoin.

Wskazówki dotyczące bezpieczeństwa przed aktualizacją portfeli:
 • Linki do pobrania portfela dla większości monet, w tym Bitcoin, można znaleźć na GitHub, który jest najbardziej wiarygodnym źródłem. Jeśli moneta, której używasz, jest projektem zamkniętym, przejdź do oficjalnej strony projektu, aby znaleźć linki do portfela.
 • Nigdy nie pobieraj portfeli z niezaufanego źródła, ponieważ jeśli to zrobisz, Twoje fundusze zostaną zagrożone.Portfele zapasowe: Tworzenie kopii zapasowej portfela jest najważniejszym krokiem, który musisz często wykonywać. Przed aktualizacją do nowego portfela wykonaj kopię zapasową istniejącego pliku wallet.dat i zapisz go w innej lokalizacji. Na wszelki wypadek, gdyby coś poszło nie tak, wszystkie twoje fundusze będą nadal bezpieczne, ponieważ masz plik wallet.dat.Plik Bitcoin wallet.dat można znaleźć w następującej lokalizacji:

  Okna:

  Prochowiec:

  Linux:

  Mamy również obszerny przewodnik dotyczący tworzenia kopii zapasowych i szyfrowania portfela podstawowego, który powinien okazać się pomocny.

  Pobieranie odpowiedniego portfela.Zanim przejdziesz dalej i pobierzesz portfel, sprawdź najpierw poprzednią wersję portfela. Możesz sprawdzić te informacje w swoim portfelu. Otwórz swój portfel, przejdź do pomocy >>o rdzeniu Bitcoin, a wyświetli się wersja portfela i wersja systemu, z której korzystasz.

  Jeśli używasz starej wersji, musisz pobrać najnowszy plik i zaktualizować swój portfel. Wykonaj poniższe czynności, aby zaktualizować swój portfel.

  Kroki, aby zaktualizować podstawowy portfel Bitcoin
 • Najpierw zamknij portfel, który aktualnie używasz.
 • Następnie przejdź do strony pobierania GitHub lub oficjalnej strony z monetami, aby pobrać portfele. W tym przewodniku chodzi o Bitcoin, więc przejdź do https://bitcoin.org/en/download.Wybierz swój system operacyjny i pobierz najnowszą wersję pliku portfela na swój komputer.Teraz otwórz plik instalacyjny i zakończ konfigurację portfela. Zastąpi twój poprzedni portfel. Jeśli pobrałeś plik zip, rozpakuj go, a znajdziesz foldery, a mianowicie bin, include, lib i share. Skopiuj te foldery i zastąp je istniejącym folderem portfela. W Mac zamień plik .DMG, a dla wszystkich innych monet będzie to zwykle wallet-qt.exe. Po prostu zastąp go poprzednim plikiem.Teraz otwórz Bitcoin-QT.exe, zezwól swojemu portfelowi na dostęp do sieci prywatnej i gotowe.Na koniec przejdź do portfela >>pomoc >>Informacje o Bitcoin Core, aby upewnić się, że używasz najnowszej wersji portfela. Jeśli tak, aktualizacja portfela została zakończona.To jest prosty przewodnik dla początkujących, który zna większość z nas. Ale nadal istnieje duża liczba użytkowników, którzy są nowicjuszami w Bitcoin i kryptowalutach. Szukają takich informacji i mamy nadzieję, że im to pomoże.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy