Jak zainwestować pieniądze w 5 prostych krokach

Jak zainwestować pieniądze w 5 prostych krokach
Category: Możesz Otrzymać
16 października 2020

Inwestowanie to najlepszy sposób na budowanie bogactwa. Zapytaj każdego, kto prowadzi bogate życie, jak się tam dostał, a odpowie, że inwestuje.

Kiedyś myślałem, że inwestowanie jest onieśmielające i przerażające. Okazało się, że jest o wiele łatwiejsze niż myślałem. Nie potrzebujesz dużych sum gotówki ani wewnętrznych informacji o tym, jakie akcje wybrać.

Nie musisz mierzyć czasu na rynku, wybierać odpowiednich akcji i robić gorącej oferty publicznej.

Wszystko, co musisz zrobić, to skonfigurować zautomatyzowany system i trzymać się długoterminowego planu. Będziesz miał niesamowitą emeryturę i po drodze ustawisz strumień dochodu pasywnego.

Istnieją pewne niuanse w zależności od wieku, dochodu, zadłużenia, celów i tolerancji na ryzyko. Przejdę przez to wszystko.

Niezależnie od sytuacji, możesz zacząć inwestować pieniądze w zaledwie pięciu prostych krokach.

1. Zrozum swoje opcje i dostępne inwestycje

Inwestowanie może być bardzo skomplikowane. Będziemy unikać wszystkich szalonych rzeczy.

Nie myśl, że musisz zapamiętywać wszystko, co zamierzam omówić, przejdę do podstawowych typów inwestycji, abyś miał wyczucie krajobrazu. Dzięki temu poniższe kroki będą znacznie łatwiejsze do wykonania. Potraktuj te rzeczy jako listę referencyjną, wróć do niej, kiedy tylko potrzebujesz.

Oto krótki przegląd niektórych typowych opcji inwestycyjnych.

 • Akcje – kupując akcje, kupujesz udział określonej firmy. Spółki notowane na giełdzie (takie jak Apple czy Google) sprzedają akcje, aby zebrać pieniądze. Inwestorzy mogą między sobą kupować lub sprzedawać akcje spółki. Akcje mogą przynosić wysokie zyski, ale niosą ze sobą największe ryzyko w porównaniu z innymi instrumentami inwestycyjnymi.
 • Obligacje – Obligacje to pożyczki udzielone rządowi lub określonej firmie. Kupując obligację, pozwalasz emitentowi pożyczyć pieniądze i spłacić je wraz z odsetkami. Obligacje oferują niższe zyski, ale są uważane za bezpieczniejsze niż akcje. Głównym ryzykiem związanym z obligacją jest niewypłacalność firmy. Ale zakup obligacji rządu USA eliminuje to ryzyko.
 • CD – „CD” to skrót od świadectwa depozytowego. Są one emitowane przez banki i spółdzielcze kasy pożyczkowe. Są one podobne do obligacji w tym sensie, że twoje pieniądze są uwiązane w pożyczce na odsetki o stałej stopie procentowej. W przeciwieństwie do obligacji, którą można sprzedać w dowolnym momencie, płyta CD zablokuje Twoje pieniądze na cały okres wpłaty. Jeśli wcześniej wypłacisz pieniądze, zwykle płacisz karę.
 • Fundusze inwestycyjne – fundusze inwestycyjne składają się z koszyka inwestycji. Zamiast wybierać pojedyncze akcje lub obligacje, możesz zainwestować w fundusz wspólnego inwestowania, a oni wybiorą inwestycje za Ciebie. Fundusze inwestycyjne mają menedżera, który zainwestuje pieniądze zgromadzone przez wszystkich inwestorów w aktywa. Większość funduszy inwestycyjnych stosuje określoną strategię, taką jak inwestowanie w międzynarodowe akcje. Ryzyko związane z funduszem wzajemnym zależy od udziałów w funduszu. Zwykle mają wyższe opłaty niż inne inwestycje, ponieważ zarządzający inwestycjami muszą otrzymywać wynagrodzenie po drodze.
 • Fundusze indeksowe – fundusz indeksowy to rodzaj funduszu wspólnego inwestowania. Ale zamiast płacić menedżerowi za wybór inwestycji, fundusz indeksowy biernie śledzi określony indeks (stąd nazwa). Na przykład możesz otrzymać fundusz indeksowy S&P 500, który posiada udziały spółek z tego indeksu. W rezultacie fundusze te odzwierciedlają wyniki konkretnego rynku. Fundusze te nie starają się rosnąć szybciej niż rynek, ich jedynym celem jest dorównanie. Ponieważ bardzo niewiele osób może konsekwentnie pokonać rynek, fundusze indeksowe są najlepszym wyborem dla większości inwestorów.
 • Fundusze ETF – fundusz podlegający obrotowi giełdowemu (ETF) jest podobny do funduszy inwestycyjnych i funduszy indeksowych. Najbardziej znaczącą różnicą jest sposób, w jaki się nimi handluje. ETF handluje się tak jak akcje, możesz kupować i sprzedawać przez cały dzień. Fundusze inwestycyjne i fundusze indeksowe są wyceniane tylko raz dziennie.
 • Opcje – handel opcjami polega na kupnie kontraktu. Ten kontrakt daje Ci możliwość kupna lub sprzedaży określonych akcji przed określoną datą po ustalonej cenie. Nie jesteś zobowiązany do kupna ani sprzedaży akcji; masz po prostu opcję, jak sugeruje nazwa. Nie martw się o to, niewielu inwestorów powinno je wziąć pod uwagę.
 • Oszczędności wysokodochodowe – Niektóre inwestycje powinny być przechowywane w płynnej gotówce. Najlepszą opcją będzie do tego konto oszczędnościowe o wysokim zysku. Jednak stopy procentowe na tych kontach zawsze będą niższe niż w przypadku innych rodzajów inwestycji w perspektywie długoterminowej. Trzymaj pieniądze potrzebne na oszczędności lub sytuacje awaryjne na jednym z tych kont, a następnie zainwestuj resztę.

Możesz zacząć inwestować, otwierając samodzielnie konto maklerskie. Alternatywnie, możesz inwestować za pośrednictwem brokera, który będzie kupował i sprzedawał instrumenty inwestycyjne w Twoim imieniu. Bądź bardzo ostrożny z brokerami, wielu z nich sprzeda ci nierentowne inwestycje, które dają im wysokie prowizje. Możesz samodzielnie obsłużyć wszystkie swoje inwestycje, otwierając kilka kluczowych kont.

2. Otwórz odpowiednie rachunki inwestycyjne

Zanim wybierzesz rodzaj inwestycji, wybierz odpowiednie typy kont.

Wybranie odpowiednich kont pozwoli Ci zaoszczędzić setki tysięcy dolarów w podatkach.

401k to program emerytalny sponsorowany przez firmę. Jeśli Twój pracodawca oferuje 401k, powinieneś natychmiast otworzyć to konto. Zwłaszcza jeśli dostaniesz odpowiednik firmy.

Niektórzy pracodawcy dopasują 401k składek do określonego procentu dochodu.

To darmowe pieniądze, z których musisz skorzystać.

Na przykład załóżmy, że zarabiasz 100 000 USD rocznie. Twój pracodawca oferuje dopasowanie 5% 401k. Jeśli zainwestujesz 5% swojej pensji, pracodawca dopasuje kwotę w dolarach do dolara. To podwaja twoją inwestycję. W tym przykładzie zainwestowałeś 5000 USD i otrzymałeś dodatkowe 5000 USD zdeponowane na Twoim rachunku inwestycyjnym. To darmowe pieniądze. Weź to!

Zanim wpłacisz pieniądze na jakiekolwiek inne konta, upewnij się, że maksymalnie dopasujesz dowolną firmę. To najszybciej rozwinie Twoje inwestycje.

Maksymalny roczny limit składek dla pracowników uczestniczących w planie 401 tys. Wynosi 19 500 USD w 2020 r. Możesz wypłacić pieniądze z 401 tys. Po osiągnięciu 59 ½ roku życia. Możesz wypłacić środki wcześniej, ale zapłacisz 10% kary oprócz podatków od kwoty wypłaty.

Jeśli przekroczyłeś maksymalny limit 401 000, niektóre inne konta na tej liście i nadal masz pieniądze, wróć do 401 000 i zwiększaj składki, dopóki nie osiągniesz maksymalnego poziomu.

Roth IRA

Roth IRA to kolejny rodzaj emerytalnego rachunku inwestycyjnego. Po skorzystaniu z dopasowania firmy 401k, jest to kolejne najlepsze miejsce do lokowania pieniędzy.

Kiedy wpłacasz pieniądze do Roth IRA, jest to na zawsze wolne od podatku . Nie tylko staje się wolna od podatku, ale także nie będziesz płacić żadnych podatków, kiedy będziesz wypłacać pieniądze na emeryturze. To tak, jakby mieć własną prywatną wyspę wolną od podatku, której IRS nie może dotknąć.

W 2020 roku maksymalna inwestycja w Roth IRA wynosi 6000 USD rocznie.

Jeśli to możliwe, maksymalnie zwiększaj swój Roth IRA każdego roku.

WRZ IRA

Uproszczone indywidualne konto emerytalne dla pracowników (w skrócie SEP IRA) nie jest tak powszechne jak Roth IRA lub 401k. To dlatego, że jest zarezerwowane dla osób samozatrudnionych i ich pracowników.

Pracodawca może każdego roku wpłacać do 25% rocznego wynagrodzenia pracownika na SEP IRA, o ile nie przekracza ono 57 000 USD.

Jeśli pracujesz dla siebie, SEP IRA jest jednym z najlepszych sposobów oszczędzania na emeryturę przy jednoczesnym uzyskiwaniu ulg podatkowych. Osoby samozatrudnione wykorzystają specjalne obliczenia, aby określić swoje maksymalne składki.

Jedną z najważniejszych korzyści z SEP IRA jest to, że składki obniżają dochód podlegający opodatkowaniu. Jednak będziesz płacić podatki od swoich składek plus wszelkie przyrosty, gdy będziesz wypłacać środki po osiągnięciu wieku emerytalnego.

Rachunki maklerskie

Jeśli wyczerpałeś swoje konta emerytalne i nadal masz pieniądze, zawsze możesz wrzucić tyle gotówki, ile chcesz, na konto maklerskie.

Konto maklerskie to w zasadzie konto bankowe, które umożliwia kupowanie inwestycji, takich jak akcje i obligacje. Najpierw dodajesz pieniądze do konta, a następnie możesz zakupić wybrane inwestycje.

W przeciwieństwie do kont emerytalnych wszystko na koncie maklerskim podlega opodatkowaniu. Więc jeśli otrzymujesz dywidendy lub sprzedajesz coś z zyskiem, będziesz musiał zapłacić podatki od tych zysków.

3. Skonfiguruj automatyczne składki

Najlepszym sposobem na wzbogacenie się jest ustawianie miesięcznych składek na rachunkach inwestycyjnych co miesiąc. Rób to przez 2-3 dekady, a obudzisz się z mnóstwem pieniędzy na koncie.

Każde konto umożliwia ustawienie automatycznego miesięcznego przelewu. Lubię je ustawiać na 1-2 dni po otrzymaniu zapłaty. W ten sposób nigdy nie wydaje mi się, żebym miał pieniądze na pierwszym miejscu.

Podczas konfigurowania datków postępuj zgodnie z tą kolejnością:

 1. Maksymalnie wykorzystaj dowolne dopasowanie firmy w swoim 401k
 2. Maksymalizuj swój Roth IRA
 3. Wróć i zmaksymalizuj swoje 401k
 4. Rozważ SEP IRA, jeśli jesteś samozatrudniony
 5. Cokolwiek innego umieść na koncie maklerskim

Więc ile powinieneś zainwestować?

Dobrą zasadą jest zainwestowanie 20% wynagrodzenia na wynos. Jest na tyle niska, że ​​wiele osób może sobie z tym poradzić, będąc wystarczająco dużymi, aby zapewnić Ci przyjemną emeryturę. Im wcześniej zaczniesz to robić, tym lepiej.

Jeśli chcesz zainwestować więcej, zrób to. Ale nie myśl, że musisz.

4. Wybierz swoje inwestycje

Teraz, gdy masz już pieniądze na rachunkach inwestycyjnych, czas kupić kilka inwestycji.

Nie zostawiaj gotówki na swoich kontach! Spotkałem mnóstwo ludzi, którzy zrobili to przypadkowo. Będziesz tracić mnóstwo pieniędzy, poświęć 5 minut i włóż te pieniądze do pracy.

Można to zrobić na dwa sposoby.

Super łatwa metoda = fundusze na datę docelową

Jeśli nie lubisz myśleć o inwestycjach, znajdź docelowy fundusz dat dla każdego konta.

Te fundusze robią wszystko za Ciebie. Ty decydujesz, w którym roku chcesz przejść na emeryturę, a fundusz zajmie się resztą. Wybierają inwestycje, równoważą wszystko i przekierowują Twoje pieniądze na bezpieczniejsze inwestycje, gdy zbliżasz się do emerytury. Wybierz fundusz z docelową datą, kiedy będziesz mieć 65-70 lat, nie musi być idealny.

Dosłownie wybierzesz jedną inwestycję, skonfigurujesz automatyczne wpłaty i nigdy więcej o tym nie myślisz. To zdecydowanie najprostszy sposób radzenia sobie z inwestycjami.

Metoda zaawansowana = zbuduj swój własny portfel

Jeśli lubisz samodzielnie znajdować inwestycje, możesz samodzielnie zbudować portfel. W ten sposób zarobisz trochę więcej pieniędzy, mając mniej opłat, fundusze z datą docelową mają nieco wyższe wydatki niż standardowe fundusze indeksowe.

Budując portfolia kieruję się następującymi zasadami:

 • Trzymaj się indeksowania funduszy, całkowicie unikaj funduszy wspólnego inwestowania.
 • Kiedy jesteś młody, mocno przechylaj się w stronę stad.
 • Zbliżając się do emerytury, kieruj się bardziej w stronę obligacji.
 • Śledź jedno z leniwych portfeli.
 • Równoważenie raz w roku.
 • Zainwestuj do 10% swojego portfela w dowolną wybraną inwestycję. Twoje zyski będą gorsze, ale pozwoli ci to pozbyć się „świądu inwestycyjnego” bez narażania reszty portfela na ryzyko.

5. Usiądź wygodnie i nic nie rób

Konfigurujesz automatyczne składki i płatności. Załóżmy, że zarabiasz wystarczająco dużo pieniędzy, aby maksymalnie przekroczyć 401k Roth IRA i masz pieniądze na konto podlegające opodatkowaniu. Twój automatyczny wkład wyglądałby mniej więcej tak:

 • 1625 $ miesięcznie do 401 tys
 • 500 $ miesięcznie dla Roth IRA
 • 500 USD miesięcznie na indywidualne konto podlegające opodatkowaniu

Reszta może pozostać na Twoim koncie rozliczeniowym, aby wydać pieniądze bez poczucia winy. Wyjdź i żyj życiem, twój fundusz emerytalny zatroszczy się o siebie.

A gdy twoje wynagrodzenie wzrośnie, zwiększ składki, abyś nadal inwestował 20% swojego dochodu. To jedyna zmiana, o którą musisz się martwić.

Czy znasz swój potencjał zarobkowy?

Weź udział w quizie dotyczącym mojego potencjału zarobkowego i uzyskaj niestandardowy raport oparty na Twoich unikalnych mocnych stronach i odkryj, jak zacząć zarabiać dodatkowe pieniądze – w zaledwie godzinę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy