„ Jak żyć bez kredytu hipotecznego ” w witrynie Netflix Najważniejsze informacje Ci, którzy wymyślili, jak uciec od ciężaru banków

17 lutego 2021

Gdzie streamować:

Jak żyć bez kredytu hipotecznego z Sarah BeenyPosiadanie domu to marzenie wielu ludzi – miejsce, które można nazwać własnym, wolne od ingerencji wścibskich, apodyktycznych właścicieli. Jednak może to być trudne do osiągnięcia. Koszty mieszkania są wyższe niż kiedykolwiek, a zebranie razem niemałej sumy potrzebnej na przedpłatę przy płaceniu czynszu może wydawać się niemożliwe dla osób bez niezależnego bogactwa. Jak przerwać ten cykl? Stając się kreatywnym.

W Jak żyć bez kredytu hipotecznego z Sarah Beeny , brytyjskim reality show niedawno udostępnionym na Netflix, spotykamy wielu różnych ludzi, którzy odkryli sprytne sposoby na stworzenie własnego domu bez obciążania miesięcznymi opłatami hipotecznymi lub czynszem. Są gotowi na kompromisy, poświęcając przestrzeń lub pewne wygody dla stworzeń, ale w zamian znajdują poziom wolności finansowej, o którym wielu z nas może tylko pomarzyć.

Od samego początku prowadząca Sarah Beeny – doświadczona deweloperka i prezenterka wielu programów domowych w brytyjskiej telewizji na przestrzeni lat – przedstawia zniechęcającą matematykę, z którą borykają się osoby poszukujące domu. Średnia cena kredytu hipotecznego w wysokości 115 000 GBP (około 150 000 USD). Średnia roczna opłata za czynsz w wysokości 11 000 GBP (14 370 USD). Kredyty hipoteczne, których spłata może zająć 35 lat. Jej poddani, w konfrontacji z tymi liczbami, planują znaleźć innowacyjne rozwiązania, aby „pokonać banki i stworzyć własne, niepowtarzalne domy bez jednego grosza.

Sposoby, w jakie to robią, są tak różnorodne, jak sami ludzie. Młoda para wznosi jednopokojowe mieszkanie ze szkieletowych szczątków kontenerów transportowych z tyłu ciężarówki, pojedynczy grafik, który wyposaża nieużywane garaże w jasną, przestronną przestrzeń do pracy na żywo, artysta robi swój wspaniały dom w „blaszanej kaplicy – stuletni prefabrykowany budynek kościoła z lekkiego metalu, kolektyw pracujący razem przy budowie własnego budynku mieszkalnego. Niektórzy z nich dopiero rozpoczynają działalność finansową; inni są starsi i chcą spłacić kapitał i zmniejszyć wielkość swoich domów. To, co ich łączy, to dążenie do prostszego i niezależnego życia.

Powtarzającym się tematem jest niedobór gruntów w Wielkiej Brytanii – jeśli chcesz zbudować własny dom od podstaw, po prostu nie ma wielu miejsc, w których można to zrobić, przynajmniej niełatwo. Grunty mogą być zbyt drogie, a ograniczenia wynikające z lokalnych komisji planowania mogą wydawać się szczególnie uciążliwe z perspektywy amerykańskiej. Niektórzy z budowniczych poczynili wyjątkowe kroki, aby temu zaradzić – przyjmując pracę dozorcy lub rolnika w zamian za pozwolenie na budowę na terenach chronionych. Inni po prostu porzucili samą ziemię. W jednym z pierwszych odcinków poznajemy młodą modelkę, która zamienia swoje eleganckie mieszkanie w Londynie na „holenderską barkę – łódź towarową o płaskim dnie, którą zamierza przekształcić w mobilne mieszkanie, które będzie musiała przemieszczać się wzdłuż rzeka co dwa tygodnie, zgodnie z warunkami licencji łodzi. To nie jest dopracowany plan;łódka to nikt inny pomysł na wymyślne życie, a przy ograniczonym budżecie trudno jest zobaczyć, jak staje się realną przestrzenią życiową.

Przedstawienie rekompensuje te czasami zbyt ambitne plany, angażując do pomocy projektanta i architekta-rezydenta – sugestie, jak zmaksymalizować wykorzystanie małej przestrzeni lub otworzyć szerszy widok, mogą być nieocenione, gdy próbuje się rozłożyć swoje życie na dwieście osób. stopy kwadratowe pływającej przestrzeni. Nie zapewniają jednak dobroczynności – nie ma tutaj ekstremalnej metamorfozy, nie ma Bobby’ego Berka, który odnawia dla ciebie dom, gdy będziesz mieć nową fryzurę. Choć projektanci służą radą i pomocą, tematy pozostają ograniczone do własnych skromnych budżetów.

Więcej z:Scott HinesGale Sayers Dead at 77: Where To Stream 'Brian’s Song’

Streamuj lub pomiń: „Boys State w Apple TV +, w którym tysiące nastoletnich chłopców tworzy swój własny rząd

Te dwa filmy „Shaolin Kung Fu właśnie dodane do Amazon Prime nie są przyjemnościami z winy

„The Beer Jesus From America to film dokumentalny o światowej eksplozji kultury piwa rzemieślniczego

„Koszykówka albo nic w serwisie Netflix wypełni marcową dziurę w Twoim życiu

Jeśli chcesz samemu uciec od ciężaru kredytu hipotecznego lub przerwać cykl palenia pieniędzy na wygórowane płatności czynszu bez udziału własnego, być może How To Live Mortgage Free nie da Ci wszystkich odpowiedzi – szczególnie jeśli uwzględnisz tłumaczenie kulturowe dla społeczeństwa amerykańskiego. Nie ma tu zbyt wielu ofert dotyczących chronionych terenów, a życie na barkach może nie być atrakcyjne lub nawet niewykonalne poza kilkoma miejscami przybrzeżnymi. Jednak z serialu można wyciągnąć prawdziwą lekcję – o decydowaniu o tym, co cenisz najbardziej. Życie na mniejszej lub specyficznej przestrzeni może być początkowo dostosowaniem.

Wolność, jaką daje ucieczka od obciążeń finansowych drogiego domu? To, bardziej niż jakikolwiek elegancki adres, jest doskonałym miejscem na znalezienie siebie.

Scott Hines jest architektem, blogerem i użytkownikiem internetu, który mieszka w Louisville w stanie Kentucky z żoną, dwójką małych dzieci i małym, głośnym psem.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy