Jak uzyskać zaległe konta z raportu kredytowego

Jak uzyskać zaległe konta z raportu kredytowego
Category:
16 października 2020

TA STRONA MOŻE ZAWIERAĆ LINKI POWIĄZANE. Oznacza to, że otrzymujemy prowizje za zakupy dokonane za pośrednictwem tych linków, bez ponoszenia kosztów. PRZECZYTAJ NASZE UJAWNIENIE, ABY UZYSKAĆ ​​WIĘCEJ INFORMACJI.

Credit Shout może pobierać część sprzedaży lub innego wynagrodzenia z linków na tej stronie.

Kiedy masz negatywne uwagi na temat swojego raportu kredytowego, wiesz, że pożyczkodawcy to widzą i musi to wpływać na podejmowane przez nich decyzje. Konta ujemne są stałym przypomnieniem twoich przeszłych niepowodzeń finansowych.

Cóż, nie zawsze. W niektórych przypadkach te błędy są po prostu „błędami” w raporcie kredytowym, które mogą zaszkodzić Twojej ocenie kredytowej.

Jeśli regularnie monitorujesz swój raport kredytowy, możesz na bieżąco wyłapywać błędy. Jeśli nie sprawdzasz swojego kredytu, możliwe, że masz błędy w raporcie kredytowym. Niezależnie od wszystkiego, to do Ciebie należy poprawianie błędów.

Spis treści

A co z kontami z zaległościami?

Chociaż zaległe konta są trudne do usunięcia z raportu kredytowego, wiem, że inni skutecznie usuwają te negatywne konta.

Jeśli w raporcie kredytowym znajdują się zaległe konta, nie ma wątpliwości, że szkodzą one Twojej zdolności kredytowej. Konta te mogą obniżyć Twoje wyniki kredytowe o 10-40 punktów na konto.

Nie trzeba dodawać, że jeśli uda Ci się je usunąć, zobaczysz duży wzrost wyników. Łatwiej powiedzieć niż zrobić, ale masz kilka opcji, które mogą ci pomóc.

Jak usunąć zaległe konta

Po pierwsze, czy zaległe konto należy do Ciebie? Jeśli to pomyłka, musisz zgłosić spór do firmy oceniającej zdolność kredytową, do której został zgłoszony.

Jest tylko 3, to albo Experian, Equifax lub Transunion. Aby złożyć spór, musisz utworzyć konto online za pośrednictwem ich witryn internetowych, lub zadzwonić do nich przez telefon.

Jeśli masz konta monitorujące kredyt w Credit Karma, możesz rozpocząć składanie sporu z ich platformy. Jeśli odpowiadasz za poprzednie obciążenie, musisz skontaktować się z firmą, aby się tym zająć.

Musisz sprawdzić, która firma dodała zaległe konto do Twojego raportu kredytowego. Musisz podać nazwę firmy, kwotę rachunku i numer telefonu.

Usunięcie negatywnych informacji pomoże Ci osiągnąć lepszą zdolność kredytową. Lepszy raport kredytowy jest również kluczem do uzyskania zgody na karty kredytowe i pożyczki oraz uzyskania dobrego oprocentowania rachunków, do których jesteś zatwierdzony.

Aby pomóc Ci na drodze do lepszego kredytu, oto kilka strategii usuwania negatywnych informacji z raportu kredytowego.

Jak zgłosić spór do biura informacji kredytowej

Ustawa o rzetelnej sprawozdawczości kredytowej jest prawem federalnym i wyjaśnia rodzaj informacji, które można podać w raporcie kredytowym oraz jak długo mogą one pozostać w raporcie kredytowym. Zgodnie z prawem, 7 lat to maksymalny okres, przez jaki może pozostać na Twoim koncie.

FCRA mówi, że masz prawo do dokładnego raportu kredytowego i dzięki temu masz prawo kwestionować błędy w biurze informacji kredytowej.

Spory dotyczące raportów kredytowych są prawdopodobnie łatwiejsze, gdy wypełnisz je online. Aby wnieść spór przez Internet, musisz niedawno zamówić kopię raportu kredytowego.

Możesz zgłosić spór do biura informacji kredytowej, które dostarczyło Ci raport kredytowy. Możesz również przejść do strony internetowej biura informacji kredytowej i postępować zgodnie ze wskazówkami, aby złożyć spór.

Jeśli chcesz zakwestionować to pocztą, musisz napisać list opisujący raport kredytowy i przesłać kopie wszelkich posiadanych dowodów.

Biuro informacji kredytowej bada Twój spór na podstawie podanych przez Ciebie informacji i ostatecznie podejmie decyzję o usunięciu pozycji lub nie.

Jeśli jesteś członkiem Credit Karma lub innych platform monitorowania kredytów, możesz złożyć spór bezpośrednio z ich platformy.

Spór z firmą, która zgłosiła się do biura kredytowego

Teraz masz możliwość całkowitego ominięcia biura informacji kredytowej i sporu bezpośrednio z firmą, która zgłosiła rachunek / błąd do biura kredytowego, taką jak wystawca karty kredytowej, bank, pożyczkodawca lub windykator.

Możesz wnieść spór na piśmie, a firma jest zobowiązana do przeprowadzenia dochodzenia, podobnie jak biuro informacji kredytowej.

Jeśli firma stwierdzi, że błąd w raporcie kredytowym jest jego winą, musi powiadomić o tym błędzie wszystkie biura kredytowe, aby można było poprawić raporty kredytowe.

Zapłać za usunięcie ofert

Biura informacji kredytowej nie usuwają dokładnych, weryfikowalnych informacji z raportu kredytowego, nawet jeśli kwestionujesz je (ponieważ dochodzenie zweryfikuje dokładność tych informacji), więc być może będziesz musiał negocjować z nimi, aby usunąć pozycje z raportu kredytowego.

Oferta zapłaty za usunięcie to technika, której można używać w przypadku kont zaległych lub zaległych. Płacąc za negocjacje dotyczące usunięcia, proponujesz spłacić konto w całości w zamian za usunięcie negatywnych szczegółów z raportu kredytowego.

Niektórzy wierzyciele przyjmą Twoją ofertę.

Żądanie dobrej woli

Dzięki opłacie za usunięcie możesz użyć pieniędzy jako karty przetargowej w celu usunięcia negatywnych informacji z raportu kredytowego. Jeśli jednak zapłaciłeś już za konto, nie masz zbyt dużej siły negocjacyjnej.

W tym momencie możesz poprosić o litość, prosząc o usunięcie wartości firmy.

Nie wierz nikomu na słowo. Jeśli zgodzą się usunąć konto, upewnij się, że otrzymałeś to na piśmie. Wierzyciele nie muszą nic robić, niektórzy będą chcieli pomóc.

W końcu, jeśli płacisz saldo, to nie tak, że prosisz o zbyt wiele, aby usunąć konto.

Limity czasu raportowania kredytu

Jeśli nie masz szczęścia ze wszystkim poniżej (a niektórzy z was będą), jedynym ruchem, jaki wam pozostał, jest przeczekanie.

Dobra wiadomość, prawo wyraźnie mówi, że negatywne informacje muszą zostać usunięte w ciągu 7 lat, z wyjątkiem bankructwa (10 lat).

Jest więcej dobrych wiadomości, im starsze są te konta, tym mniej wpływają one na Twoją zdolność kredytową. W miarę jak będą się starzeć, zobaczysz, że Twoja zdolność kredytowa powoli rośnie.

Na razie zrób wszystko, co możesz, aby Twoje raporty kredytowe były bezbłędne. Upewnij się, że dokonujesz 100 procent płatności.

Co nie zadziała

Wiele osób uważa, że ​​ogłoszenie upadłości usunie negatywne informacje z raportu kredytowego, ale to nieprawda. Kiedy Twoje długi zostaną umorzone w wyniku upadłości, salda zostaną zgłoszone jako 0 USD, ale konta pozostaną w raporcie kredytowym.

Ponadto konta, które zostały uwzględnione w Twojej upadłości, zostaną odnotowane, że należą do niej.

Nie ma znaczenia, czy zamykasz konto, czy nie, nie wyeliminuje to raportowania zaległości w spłacie kredytu. Jeśli zamkniesz konto z zadłużonym saldem, Twoja płatność będzie nadal zgłaszana jako zaległa do czasu, aż płatność zostanie uwzględniona.

Jedyną rzeczą, jaką robi zamknięcie konta, jest uniemożliwienie korzystania z niego.

Płacenie zaległego salda nie usuwa ujemnego wpisu w raporcie kredytowym. Po spłaceniu salda stan konta zmieni się na „Bieżące” lub „OK”, o ile konto nie zostanie obciążone lub nie zostanie pobrane.

Obciążenia i rachunki windykacyjne będą nadal raportowane w ten sposób, nawet po spłaceniu salda.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy