Jak uzyskać konto handlowca

Category: Płatności Kartą
17 lutego 2021

Konto handlowca to rodzaj konta bankowego, który umożliwia firmom przyjmowanie płatności za pomocą kart debetowych lub kredytowych. Tak więc konto handlowca to umowa między sprzedawcą detalicznym, bankiem handlowym i podmiotem przetwarzającym płatności w celu rozliczenia transakcji kartą kredytową i / lub kartą debetową.

Kiedy klient płaci za produkt lub usługę za pomocą karty kredytowej, środki są najpierw deponowane na koncie handlowca, a stamtąd ostatecznie przesyłane na firmowe konto bankowe. Przelewy na konto firmowe są zwykle wykonywane codziennie lub co tydzień.

Jeśli zamierzasz prowadzić biznes e-commerce i chcesz akceptować płatności kartą kredytową online, potrzebujesz co najmniej jednego internetowego konta handlowca (nawet jeśli masz już konto handlowe, w wielu przypadkach).

Uzyskanie konta handlowca

Ubieganie się o konto handlowe i uzyskanie go nie jest procesem typu slam-dunk, mimo że działalność polegająca na wystawianiu kont handlowych jest wysoce konkurencyjna. Aby zminimalizować ryzyko, dostawcy stosują różne kryteria w celu określenia, czy zatwierdzić wniosek o konto handlowe:

 • Rodzaj działalności – czy wiąże się z wyższym lub niższym ryzykiem oszustwa lub zwrotów kart kredytowych?
 • Długość czasu w biznesieHistoria handlowa – upadłości, niewypłacalność itp.Czy wnioskodawca miał wcześniej konta handloweOsobista historia kredytowa właściciela firmyWiększość nowych właścicieli firm z większym prawdopodobieństwem uzyska pozytywną recenzję swojego wniosku o konto handlowe z tego samego banku, który posiada ich konta biznesowe i / lub osobiste.

  Wyższe ryzyko nie oznacza, że ​​wniosek zostanie odrzucony. Jednak sprzedawca może początkowo zażądać wyższych opłat transakcyjnych lub innych opłat, aby zrekompensować ryzyko. Jeśli firma zyska ugruntowaną pozycję, opłaty można renegocjować w późniejszym terminie.

  Konta internetowe

  Internetowe konto handlowe to konto handlowe zaprojektowane specjalnie do przechowywania wpływów z przetwarzania płatności online kart kredytowych. Jeśli masz już konto handlowca, prawdopodobnie zauważysz, że kolejną różnicą między nimi są opłaty; zazwyczaj opłaty za konto sprzedawcy internetowego są wyższe ze względu na zakładane wyższe ryzyko płatności online (w przeciwieństwie do transakcji kartą kredytową lub debetową twarzą w twarz).

  Pamiętaj, że aby przyjmować płatności kartą kredytową przez Internet, potrzebujesz również bramki płatniczej, która uwierzytelnia przesłane informacje o karcie kredytowej (tak samo jak ręczny automat do sprzedaży w tradycyjnych zakładach stacjonarnych). Bramka płatności przesyła żądanie transakcji do wystawcy karty kredytowej w celu autoryzacji płatności. Niektórzy dostawcy kont handlowych (tacy jak Shopify) oferują kompleksowe rozwiązania, które nie wymagają oddzielnej bramki płatności.

  Możesz mieć możliwość uzyskania internetowych kont handlowych ze swojego banku (w tym samym miejscu, w którym masz swoje konta handlowe dla swojej tradycyjnej działalności detalicznej). Ponieważ dla każdego rodzaju karty, którą chcesz akceptować jako płatność online, potrzebujesz osobnych kont sprzedawców internetowych, łatwiejsze może być zakupienie konta za pośrednictwem zewnętrznego dostawcy rachunków handlowych, takiego jak konta handlowca, Beanstream, Moneris, PSiGate lub InternetSecure.

  Konta handlowców mogą mieć różne opłaty związane z nimi, z których nie wszystkie są zawsze jasno określone w umowach, w tym:

 • Opłaty za zgłoszenie
 • Opłaty konfiguracyjneOpłaty miesięcznePrzecenaOpłaty za transakcjęOpłaty transgraniczneOpłaty za wypożyczenie terminala do kart kredytowychDodatkowe opłaty mogą zwiększyć całkowitą opłatę za transakcję kartą kredytową do ponad 3%, więc będziesz chciał robić zakupy i porównywać, szukając konta handlowca – pamiętaj, że oprócz dodatkowych opłat, niektóre mają również umowy z minimalnym okresem obowiązywania i nie można go anulować bez kary.

  Alternatywy

  Paypal

  PayPal oferuje kompleksowe rozwiązania dla płatności online, które nie wymagają konta handlowca i są idealne dla firm, które chcą szybko, łatwo i niedrogo rozpocząć transakcje online:

 • Płatności PayPal Standard obsługuje płatności kartą kredytową, przelewy bankowe i zwykłe płatności PayPal na podstawie opłaty za transakcję (nie ma opłat konfiguracyjnych, miesięcznych ani za anulowanie). Aby skorzystać z płatności PayPal Standard, przycisk PayPal jest umieszczany na stronie płatności w witrynie e-commerce, a po kliknięciu przez klienta jest on przekierowywany do witryny płatności hostowanej przez PayPal.
 • PayPal Payments Pro pobiera miesięczną opłatę, ale zapewnia bardziej profesjonalny wygląd witrynie e-commerce, ponieważ proces płatności odbywa się bezpośrednio w witrynie, a nie jest przekierowywany do PayPal. PayPal Payments Pro umożliwia również płatności telefoniczne, faksem lub pocztą.Czytniki kart kredytowychCzytniki kart kredytowych, które można podłączyć do smartfonów i iPadów, są dostępne u różnych dostawców:

 • System płatności QuickBooks firmy Intuit oferuje bezpłatny mobilny czytnik kart i pełną integrację z programem QuickBooks za niską opłatę za transakcję wynoszącą 2,4% + 0,25 USD za przesunięcie, zanurzenie lub dotknięcie.
 • Aplikacja Square Point of Sale wymaga bezpłatnego niestandardowego czytnika Square. Opłaty za przesunięcie, zanurzenie i dotknięcie wynoszą 2,65% za transakcję.Rozwiązanie płatności mobilnych PayPal integruje się z całym systemem PayPal i oferuje stałą opłatę w wysokości 2,7% za transakcję typu swipe / dip / tap.Należy pamiętać, że dostawcy pobierają wyższe opłaty za transakcję za transakcje z kluczem lub skanowane.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy