Jak podróżować bez karty kredytowej

17 lutego 2021

Myślisz, że możesz podróżować tylko z kartą kredytową? Pomyśl jeszcze raz! Jeśli jesteś jak większość ludzi, możesz uwierzyć, że po prostu nie możesz używać karty debetowej podczas podróży.

Zgadnij co? Karty debetowe działają równie dobrze (nie lepiej) niż jakakolwiek stara karta kredytowa. Faktem jest, że używasz własnych, ciężko zarobionych pieniędzy, zamiast pożyczać pieniądze od Visa lub Mastercard na odsetki.

Wiemy, wiemy. Wszystko to już słyszeliśmy – na przykład:

Karty kredytowe mają mniejsze ryzyko kradzieży tożsamości.

Wypożyczalnie samochodów po prostu nie ułatwiają płatności kartą debetową.

Nie chcę, aby hotel blokował moją kartę debetową.

Jasne, te rzeczy są częstymi problemami podczas podróży. Ale czy są ważne? Wcale nie. Posłuchaj nas na ten temat: karta debetowa jest tak samo bezpieczna i łatwa w użyciu jak karta kredytowa podczas podróży. Zapoznaj się z tymi wskazówkami, jak bezproblemowo (i bez zadłużenia) podróżować z kartą debetową.

1. Hotele

Tak, możesz (i powinieneś) użyć karty debetowej, gdy następnym razem będziesz rezerwować pokój w tym domu z dala od domu. W większości przypadków wahanie polega na tym, że niektóre hotele (lub Airbnbs, VRBO lub Homeaways) tymczasowo blokują Twoje konto na kwotę rachunku, aby pokryć „koszty dodatkowe.

Umów się na bezpłatną rozmowę telefoniczną, aby zobaczyć, jak na dobre pozbyć się prawa do korzystania z nieruchomości w oznaczonym czasie. 👋

Innymi słowy, jeśli zaprosisz najnowszy i najlepszy zespół rockowy do swojego pokoju hotelowego i zrobią bałagan w tym miejscu, możesz oczekiwać, że przypadkowe (może więcej) pokryje wszelkie szkody.

Ważne jest, aby przed podróżą zdawać sobie sprawę, ile pieniędzy masz na koncie . Oto wskazówka: unikaj tych „przypadkowych debetów w rachunku bieżącym, budżetując (i oszczędzając) na podróż przed wyjazdem.

Dobrze jest również wcześniej zadzwonić do hotelu, aby sprawdzić, czy zablokują Twoją kartę (i ile może to być przypadkowe). Upewnij się, że masz to na swoim koncie rozliczeniowym i gotowe!

2. Wynajem samochodów

Wiemy, że w przeszłości niektóre wypożyczalnie samochodów nie ułatwiały użytkownikom kart debetowych. Dlatego niektórzy ludzie są przekonani, że nie mogą użyć karty debetowej do wypożyczenia samochodu.

Oczywiście, podobnie jak hotele, większość wypożyczalni samochodów prawdopodobnie zablokuje Twoje konto (od 100 do 500 USD). To tylko na wypadek, gdybyś zdecydował się pojechać w teren swoim nieubezpieczonym VW beetle – ojej , może powinieneś był wykupić ubezpieczenie . Tak więc, jeśli nadal uważasz, że nie możesz użyć karty debetowej do wynajęcia samochodu, kupiłeś stary mit, który, mam nadzieję, jest na ostatnim tchnieniu.

Daj sobie spokój, dzwoniąc do preferowanej wypożyczalni samochodów (np. Dollar Car Rental – która ułatwia wypożyczenie samochodu bez karty kredytowej). Zapytaj, czy przyjmą karty debetowe i jaka będzie blokada.

Jeśli nie zamierzasz dużo jeździć podczas podróży, rozważ aplikację do udostępniania przejazdów, taką jak Uber lub Lyft. W ten sposób nie musisz w ogóle mieć do czynienia z wypożyczalnią samochodów. Poza tym nie musisz nawet płacić za parking!

3. Linie lotnicze

Wszyscy najwięksi przewoźnicy przyjmują obecnie karty debetowe i niezwykle łatwo jest po prostu wskoczyć na stronę internetową – niezależnie od tego, czy jest to strona przewoźnika, czy za pośrednictwem brokera online – i zarezerwować wycieczkę. To fajna rzecz w kartach debetowych. Pieniądze, których używasz, to Twoje pieniądze, a nie pieniądze banku.

4. Podróże międzynarodowe

Jeśli podróżujesz za granicę, dobrze jest spodziewać się dodatkowych opłat (oczywiście w zależności od tego, z kim korzystasz). Niektóre banki pobierają niewielką opłatę za każdą dokonaną transakcję lub dopłatę za wymianę za wypłatę pieniędzy z bankomatu.

Skontaktuj się z bankiem przed podróżą i upewnij się, że dokładnie rozumiesz jego zasady i opłaty, aby móc planować z wyprzedzeniem.

Będziesz także chciał dać im znać, gdzie podróżujesz (i kiedy). Jeśli Twój bank zacznie widzieć transakcje pochodzące z Chorwacji, może zamrozić Twoje konto, myśląc, że Twoja karta została skradziona. To nie byłyby szczęśliwe wakacje.

Pamiętaj, aby zapytać swój bank o bankomatów w sieci w mieście, do którego podróżujesz, lub uzyskać dużo gotówki wymienionej w banku przed wyjazdem na wycieczkę. Jeśli martwisz się o bezpieczeństwo gotówki, kup tani pasek na pieniądze (Amazon na wygraną!) Lub sakiewkę na szyję i noś ją schowaną pod ubraniem.

Jak zawsze, gotówka jest królem , a pieniądze to pieniądze, bez względu na kraj, który odwiedzasz. Planuj z wyprzedzeniem, a wszystko będzie dobrze!

5. Kradzież tożsamości

Kradzież tożsamości to z pewnością uzasadniony strach. Kto chce zająć się blokadami bankowymi i przeszukiwaniem działalności bankowej pod kątem podejrzanych działań?

Ale jeśli pozwolisz, by strach przed kradzieżą tożsamości przeszkodził ci w życiu, nigdy nie opuścisz domu (i możesz skończyć jako facet zakopujący pieniądze na podwórku)! Nie ma potrzeby sięgać tak daleko. Podejmując tylko kilka środków ostrożności, możesz bez obaw korzystać z karty – czyli debetowej – podczas następnej podróży.

Poinformuj swój bank, dokąd się wybierasz, przed wyjazdem i często sprawdzaj wyciągi bankowe. Ostatnią rzeczą, której chcesz, jest zamrożenie karty, gdy masz zamiar zapłacić za ten stek.

Jeśli okaże się, że bezpieczeństwo Twoich danych osobowych zostało naruszone, wiedz, że jesteś chroniony na mocy rozporządzenia E przez Rezerwę Federalną. Jeśli powiadomisz ich tak szybko, jak to możliwe, Twoja odpowiedzialność jest ograniczona do 50 USD! Ale im dłużej czekasz, tym trudniej to udowodnić. 1

Warto też zabezpieczyć się ubezpieczeniem od kradzieży tożsamości. Zapewnia to nie tylko spokój ducha, ale także chroni przed tymi czyhającymi cyberprzestępcami. Jeśli masz ubezpieczenie od kradzieży tożsamości, ktoś zostanie przydzielony do Twojej sprawy i wykona za Ciebie ciężką pracę!

Widzieć? Podróżowanie bez karty kredytowej naprawdę nie jest trudne (lub niebezpieczne). Nie pozwól, aby ten wielowiekowy mit o podróżach powstrzymywał Cię przed odcięciem tych kart kredytowych na zawsze i oddaniem się życiu bez długów! Następnym razem, gdy wynajmiesz samochód, sprawdź Dollar Rental Car . Robią to łatwe , aby wynająć samochód wraz z kartą debetową!

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy