Jak otworzyć zagraniczne konto bankowe i uzyskać do niego dostęp

Category: Pomocą Karty
17 lutego 2021

Bankowość offshore jest często kojarzona z wysokim poziomem skomplikowania finansowego, a czasem z szykanami. Jednak rzeczywistość jest taka, że ​​przeciętny człowiek może otworzyć zagraniczne konto bankowe po zaledwie kilku godzinach pracy. Każdy bank offshore i zagraniczna jurysdykcja ma swoje własne wymagania, więc będziesz musiał przeprowadzić pewne badania, aby znaleźć szczegóły dotyczące Twojej sytuacji. Poniżej znajduje się przegląd tego, czego możesz się spodziewać, jeśli zdecydujesz się otworzyć zagraniczne konto bankowe.

Kluczowe wnioski
 • Kiedy bierzesz udział w bankowości zagranicznej, robisz to z instytucją finansową spoza swojego kraju.
 • Aby otworzyć konto w banku zagranicznym, musisz przedstawić dowód tożsamości i inne dokumenty potwierdzające swoją tożsamość.Banki mogą również wymagać informacji o źródle twoich depozytów.Możesz uzyskać dostęp do swojego konta za pomocą karty debetowej lub wykonując przelewy bankowe.Co to jest bankowość offshore?

  Osoby korzystające z usług offshore robią to w części świata poza swoim krajem ojczystym. W związku z tym termin bankowość offshore jest ogólnie używany do opisania międzynarodowych banków, firm i inwestycji. Niektóre miejsca stały się dobrze znanymi obszarami bankowości offshore, w tym Szwajcaria, Bermudy czy Kajmany. Ale inne kraje, w których odbywa się bankowość offshore, nie są tak powszechne, jak Mauritius, Dublin i Belize.

  Większość ludzi kojarzy bankowość offshore z bogactwem lub czymś, co może zrobić tylko elita. Chociaż wielu zamożnych ludzi korzysta z tych instytucji, zwykli ludzie również mogą to robić. W rzeczywistości korzystasz z bankowości zagranicznej, jeśli jesteś Amerykaninem, który ma konto bankowe w Kanadzie.

  Bankowość offshore jest często omawiana w negatywnym świetle. Dzieje się tak, ponieważ wiele osób używa go jako sposobu na ukrycie pieniędzy i uniknięcie płacenia podatków. Inni używają go do nielegalnych celów, takich jak pranie pieniędzy i unikanie opodatkowania. Chociaż te działania są przestępcze i mogą skutkować ściganiem, więzieniem i / lub wysokimi grzywnami, bankowość offshore nie musi być nielegalna. Posiadanie banku offshore może być całkowicie legalne, jeśli:

 • prowadzisz firmę za granicą
 • mieć inwestycjemieć konto w kraju, w którym możesz spędzić większą część rokuMożesz także skorzystać z bankowości zagranicznej w kraju, który ma korzystne traktowanie podatkowe. W niektórych częściach świata możesz inwestować swoje pieniądze, uzyskując przy tym dochód bez podatku.

  Podstawowe wymagania

  Podstawy otwierania zagranicznego konta bankowego są podobne do otwierania konta bankowego w Twoim kraju. Banki zagraniczne wymagają Twoich danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, data urodzenia, adres, obywatelstwo i zawód.

  Aby zweryfikować swoje dane osobowe, musisz przesłać kopię paszportu, prawa jazdy lub innych dokumentów identyfikacyjnych wydanych przez agencję rządową. Banki zajmują się również weryfikacją Twojego miejsca zamieszkania lub adresu zamieszkania, ponieważ może to mieć wpływ na kwestie podatkowe. Wymóg ten można spełnić, przedstawiając rachunek za media lub podobny.

  Bez względu na to, jakiego rodzaju dokumenty dostarczysz, banki będą musiały upewnić się, że są one autentyczne. W niektórych przypadkach może wystarczyć poświadczona notarialnie kopia niektórych dokumentów. Ale inne centra offshore wolą pieczęć apostille – specjalny rodzaj znaku certyfikacji, który jest używany na całym świecie. W takim przypadku musisz udać się do urzędu, który jest upoważniony do wydawania tego znaczka w Twoim stanie lub kraju. Wcześniejsze 

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy