Jak odbudować zły kredyt i poprawić swoją zdolność kredytową

Jak odbudować zły kredyt i poprawić swoją zdolność kredytową
16 października 2020

Przejdź od złego kredytu do dobrego kredytu

  • Dzielić
  • Kołek
  • E-mail

Zdjęcie: Maritsa Patrinos The Balance 2019

Niska zdolność kredytowa nie musi ciągnąć się za tobą wiecznie. Możesz pracować nad odbudową swojej historii kredytowej, stopniowo podnosząc swoją zdolność kredytową.

Pozbycie się negatywnych informacji z raportu kredytowego i nadrobienie zaległych rachunków to najlepszy sposób na rozpoczęcie odbudowy złego kredytu. Podniesienie wyniku na tyle wysoko, aby uzyskać zgodę na przyznanie karty kredytowej i pożyczki oraz zakwalifikować się do uzyskania lepszych stóp procentowych, oznacza wyjście poza te początkowe kroki. Będziesz także musiał udowodnić nowym wierzycielom i pożyczkodawcom, że możesz odpowiedzialnie obsługiwać kredyt i nie będziesz domyślnie obsługiwać nowych wniosków, jeśli zostaniesz zatwierdzony.

Rozpoczynanie jest najtrudniejsze, ale kiedy już nabędziesz rozpędu, będziesz podążać drogą do dobrej zdolności kredytowej.

Zacznij od uzyskania nowych kont kredytowych

Jeśli zły kredyt pozostawi Cię bez otwartych i aktywnych kont kredytowych, będziesz musiał umieścić co najmniej jedno nowe konto w raporcie kredytowym. Możesz wahać się przed ponownym używaniem kart kredytowych, ale unikanie ich utrudnia odbudowę kredytu. Korzystanie z karty kredytowej we właściwy sposób pomoże Ci ustalić pozytywną historię płatności i ułatwi Ci zbudowanie lepszej oceny kredytowej.

Niska ocena kredytowa utrudnia uzyskanie zatwierdzenia karty kredytowej w dużym banku. Na szczęście nadal masz kilka opcji, nawet przy słabym kredycie. Na przykład zabezpieczona karta kredytowa to solidna opcja przywrócenia kredytu na Twoje nazwisko.

Nie staraj się o zbyt wiele kart kredytowych naraz. Każdy wniosek wpływa na Twoją zdolność kredytową, co utrudnia uzyskanie zatwierdzenia na innym koncie.

Dwa rodzaje kart, których należy unikać

Szukając nowej karty kredytowej, uważaj na karty kredytowe, które żerują na ludziach ze złymi kredytami, na przykład karty kredytowe subprime. Te karty kredytowe często mają wysokie oprocentowanie i wyjątkowo wysokie opłaty, które sprawiają, że kredyt jest niedostępny. Możesz łatwo znaleźć się z powrotem w długach z uszkodzonym kredytem po próbie odbudowy za pomocą jednego z tego typu kart kredytowych.

Przedpłacone karty kredytowe nie są doskonałym narzędziem do odbudowy złego kredytu. Chociaż możesz otrzymać przedpłaconą kartę kredytową niezależnie od historii kredytowej, nie zgłaszają się one do biur kredytowych – ponieważ nie są to karty kredytowe. Bez względu na to, jak bardzo jesteś odpowiedzialny, korzystanie z karty przedpłaconej nie pomoże w uzyskaniu kredytu. Wcześniejsze  

Jeśli wniosek o kartę kredytową zostanie odrzucony, otrzymasz pocztą list informujący o konkretnych powodach odmowy. Te szczegóły zawierają więcej informacji o tym, jak wierzyciele postrzegają twoją zdolność kredytową oraz o czynnikach, które mogą odgrywać rolę w przyszłych wnioskach o karty kredytowe.

Buduj lepsze nawyki kredytowe

Aby zbudować nowy kredyt, musisz zastąpić szkodliwe dla kredytu nawyki związane z wydatkami na pewne korzystne finansowo. W przeciwnym razie, jeśli zachowasz te same nawyki, możesz ponownie otrzymać uszkodzony kredyt.

Dawno minęły czasy ładowania rzeczy, na które nie możesz sobie pozwolić, płacenia tylko minimum i pomijania płatności kartą kredytową. Poprawa zdolności kredytowej oznacza pozostanie znacznie poniżej limitu kredytowego i terminowe płacenie rachunków za kartę kredytową, najlepiej w całości.

Stare złe nawyki mogą być wygodniejsze i trudniejsze do przezwyciężenia, ale pamiętaj, że doprowadziły do ​​złego kredytu. Popraw swoje nawyki związane z wydawaniem pieniędzy, aby podnieść swoją zdolność kredytową.

Płać wszystko na czas

Historia płatności jest najważniejszym czynnikiem przy odbudowie kredytu. Nawet jeśli płatność nie jest regularnie wymieniana w raporcie kredytowym, może w końcu się tam skończyć, jeśli zalegasz z płatnościami.

Unikaj zalegania z jakimikolwiek kontami, nawet tymi małymi, takimi jak grzywny biblioteczne, szkolne obiady i rachunki medyczne. Więcej firm korzysta z agencji windykacyjnych, aby monitorować ich niezapłacone konta klientów. Jeśli jedno z Twoich kont trafia do windykacji, zostaje zgłoszone do biur informacji kredytowej i niszczy dotychczasowe postępy. Wcześniejsze  

Twój zły kredyt nie poprawi się, dopóki nie udowodnisz swoim wierzycielom, że masz wszystko, czego potrzeba, aby uzyskać dobry wynik. Oznacza to naliczanie tylko tego, na co Cię stać, i terminowe opłacanie rachunków każdego miesiąca. W tym okresie odbudowy nie przyjmuj zbyt wielu kart kredytowych, ponieważ zarządzanie saldami i płatnościami może być trudne. Na dobry początek wystarczy jedna lub dwie karty kredytowe.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy