Jak odblokować zamrożone konto bankowe

17 lutego 2021

Świadomość, że Twoje konto bankowe zostało zamrożone, a pieniądze, z których potrzebujesz do życia, nie są już dostępne, może być irytujące. Istnieją jednak sposoby na odblokowanie konta. Zacznij od ustalenia, dlaczego Twoje konto bankowe zostało zamrożone, abyś mógł określić, jakie działania należy podjąć, aby ponownie uzyskać dostęp do swoich pieniędzy.

Poznaj przyczyny zamrożenia

Jeśli nie spłacisz długu wierzycielom nie zapłacisz podatków stanowym lub rządowym agencjom podatkowym lub jeśli złożysz wniosek o ogłoszenie upadłości , Twoje konto może zostać zamrożone. Zaleganie z płatnościami alimentów może również skutkować zamrożeniem konta. Wierzyciel musi wnieść pozew przeciwko Tobie, aby uzyskać orzeczenie o zamrożeniu Twojego konta bankowego. Po zamrożeniu konta nie będziesz mógł wypisywać z niego czeków, pobierać gotówki ani korzystać z usług bankowości elektronicznej. Ponadto wszelkie napisane przez Ciebie kontrole, które nie zostały wyczyszczone przed wejściem w życie zamrożenia, nie zostaną wyczyszczone po jego wykonaniu.

Poszukaj zwolnionych depozytów

Przejrzyj swoje źródła dochodu, ponieważ część z nich może być zwolniona z zamrożenia i powinieneś mieć dostęp do tych pieniędzy. Fundusze zwolnione obejmują płatności z Ubezpieczeń Społecznych, zasiłków dla osób niepełnosprawnych, bezrobocia, alimentów na dzieci i prywatnych emerytur .

Bank zazwyczaj sprawdza Twoje konto przed jego zamrożeniem, aby określić, czy pieniądze są bezpośrednio wpłacane na Twoje konto z tych zwolnionych źródeł. Jeśli bank omyłkowo zamrozi te fundusze, musisz poprosić o odblokowanie pieniędzy, kontaktując się z prawnikiem wierzyciela – a nie z bankiem – i wyjaśniając problem. Przygotuj się na pokazanie ostatnich wyciągów bankowych, aby udowodnić, że pieniądze pochodzą z tych źródeł. Wierzyciel musi następnie podjąć działania w celu zniesienia zamrożenia.

Wymaż wyrok

Innym sposobem odblokowania konta jest usunięcie orzeczenia . Ta opcja wymaga szybkiego działania, ponieważ masz tylko 10 dni na odblokowanie konta po nałożeniu ograniczenia na konto. Potrzebujesz powodu, aby wymazać wyrok, a prawa każdego stanu różnią się pod względem tego, co się do tego kwalifikuje. Na przykład w Kalifornii, jeśli nie otrzymałeś wezwania dotyczącego pozwu, w wyniku którego wydano orzeczenie, możesz skorzystać z tego powodu, aby poprosić sędziego o uchylenie wyroku.

Złożyć wniosek o upadłość

Ogłoszenie upadłości to kolejny sposób na odblokowanie konta. Jeśli ogłosisz upadłość na podstawie rozdziału 7 lub 13 , wierzyciele muszą znieść zamrożenie, a Ty będziesz mieć dostęp do swoich funduszy. Dług, który jesteś winien, staje się wtedy częścią Twojej sprawy upadłościowej, a wierzyciele muszą postępować zgodnie z decyzją podjętą po zakończeniu sprawy. Pamiętaj tylko, że ogłoszenie upadłości może pozostawić negatywny ślad w Twojej historii kredytowej i obniżyć zdolność kredytową.

Otwórz nowe konto

Podczas gdy ogłoszenie upadłości utrzymuje wierzycieli na dystansie rynkowym, nie dzieje się tak w przypadku banku, jeśli jesteś mu winien pieniądze. Według strony internetowej AllLaw, bank „ma prawo do„ potrącenia zadłużonych mu długów z dowolnymi środkami z konta bankowego, które możesz mieć przy sobie. Kiedy zalegasz z płatnościami do banku, rozważ otwarcie konta w nowym banku i przelanie tam pieniędzy, aby nadal mieć dostęp do środków.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy