Jak handlować Bittrexem? Kompletny przewodnik po zakupach; Sprzedawaj kryptowalutę na Bittrex

Jak handlować Bittrexem? Kompletny przewodnik po zakupach; Sprzedawaj kryptowalutę na Bittrex
Category:
16 października 2020

Bittrex to jedna z najpopularniejszych giełd Bitcoin ostatnich czasów. Giełda istnieje już od jakiegoś czasu i zdobyła zaufanie milionów traderów.

Zanim zagłębimy się w szczegóły handlu kryptowalutami, przyjrzyjmy się najpierw, czym jest Bittrex.

Istnieją dwa rodzaje giełd Bitcoin – niektóre pozwalają na handel prawdziwą walutą fiducjarną w zamian za Bitcoiny i Altcoiny, a są też takie, które pozwalają na handel kryptowalutą z kryptowalutą. Bittrex należy do drugiej kategorii.

Zespół stojący za Bittrex ma ponad 50-letnie doświadczenie w świecie bezpieczeństwa. To właśnie sprawia, że ​​platforma jest tak bezpieczna i zaufana, jak jest. Przyjrzyjmy się teraz bliżej, jak handlować Bittrex.

Przygotuj swoje bitcoiny

Zanim będziesz mógł handlować kryptowalutami na Bittrex, musisz przygotować swoje Bitcoiny. Bitcoiny można wydobywać lub handlować za walutę fiducjarną. Istnieje wiele sposobów zakupu Bitcoinów. Możesz płacić gotówką, kartami debetowymi, kartami kredytowymi, PayPal, przelewami bankowymi, wymianą na inne monety, a nawet za pomocą tokenów o określonej wartości pieniężnej, takich jak karty podarunkowe Amazon lub kredyty Skype.

Przeczytaj także: Jak kupować Bitcoiny

Jak handlować na Bittrex:

Utwórz konto na Bittrex:

Gdy masz już gotowe Bitcoiny w portfelu Bitcoin, musisz założyć konto na Bittrex.

Oto mała uwaga na temat Bittrex: istnieją dwa rodzaje wymian –

Te, które pozwalają kupować kryptowaluty za waluty fiducjarne

Te, które pozwalają kupować kryptowaluty za pomocą innych kryptowalut

Bittrex należy do drugiej kategorii.

Bittrex to giełda kryptowalut. Jest to jedna z najpopularniejszych giełd na świecie i jest zaufaną i bezpieczną nazwą. Aby założyć konto na Bittrex, wykonaj następujące kroki:

Krok 1: Wejdź na www.bittrex.com

Krok 2: Przewiń w dół, a zobaczysz okno o nazwie „Rozpocznij teraz”. Kliknij na nią, a przekieruje Cię do strony rejestracji konta.

Krok 3: Zarejestruj swój adres e-mail i hasło. Zostaniesz poproszony o potwierdzenie swoich danych poprzez kliknięcie w link aktywacyjny w Twojej wiadomości.

Krok 4: Po zalogowaniu się zostaniesz poproszony o podanie danych osobowych, takich jak imię i nazwisko, adres itp. Następnie zostaniesz poproszony o zweryfikowanie swojego numeru telefonu w Bittrex, aby zapewnić bezpieczeństwo swojego konta.

Krok 5: Po zakończeniu tego procesu musisz aktywować system 2 Factor Authentication, który zapewni, że Ty i tylko Ty będziesz mógł otworzyć konto. Oznacza to, że istnieje dwuwarstwowa ochrona, która chroni Twoje konto przed włamaniem. Każdy użytkownik (w tym Ty), który chce uzyskać dostęp do konta, potrzebuje dwóch rzeczy – po pierwsze, Twojego hasła, a po drugie, Twojego kodu uwierzytelniającego Google.

Aby włączyć 2FA, musisz przejść do Ustawień, a następnie kliknąć Uwierzytelnianie dwuskładnikowe w menu po lewej stronie. Będzie to wymagało pobrania i zainstalowania aplikacji Google Authenticator na telefonie, a następnie zeskanowania kodu QR, który wygeneruje 6-cyfrowy kod w aplikacji, który zmienia się w ustalonych odstępach czasu.

Utwórz portfel w Bittrex:

Teraz, gdy kupiłeś bitcoiny, zarejestrowałeś swoje konto Bittrex i zabezpieczyłeś je 2FA, nadszedł czas, aby wygenerować portfel na Bittrex. Gorąco zachęcamy czytelników do bardzo uważnego przeczytania tej części.

To łatwy proces. W prawym górnym rogu zobaczysz opcję o nazwie „Portfele”. Kliknij na to. Gdy klikniesz go po raz pierwszy, wyświetli się duża lista kryptowalut. Znajdź Bitcoin „BTC” i kliknij przycisk Plus obok niego. Przycisk Plus służy do wpłat, a przycisk Minus do wypłat.

Upewnij się, że zdeponujesz Bitcoiny w portfelu Bitcoin. Kryptowaluta i portfel powinny do siebie pasować. Na przykład nie możesz zdeponować Ethereum w portfelu Bitcoin i Bitcoinów w portfelu Ethereum. Spowodowałoby to trwałą, nieodwracalną utratę waluty.

Kliknięcie przycisku plusa obok Bitcoins pokaże opcję wygenerowania nowego portfela. Zrób to TYLKO za pierwszym razem. Spowoduje to wygenerowanie ciągu znaków, który będzie adresem Twojego portfela. To jest Twój publiczny adres portfela i każdy, kto chciałby wpłacić Bitcoiny do Twojego portfela Bittrex, mógłby to zrobić za pomocą tego adresu portfela.

Istnieje również kod QR, który skanuje, co spowoduje, że inne portfele Bitcoin automatycznie dowiedzą się, jaki jest adres twojego portfela.

Pamiętaj, że po wygenerowaniu adresu portfela nie generuj nowego portfela z tej usługi, dopóki nie będzie to absolutnie konieczne. Ważne jest, aby wiedzieć, że jeśli zmienisz adres portfela w trakcie transakcji, transakcja zostanie uznana za nieważną, a Bitcoiny zostaną utracone w transakcji. Jest to nieodwracalny proces i możesz stracić swoje Bitcoiny. NIE zmieniaj adresu portfela w trakcie transakcji.

Dodaj Bitcoiny do swojego portfela Bittrex

Po utworzeniu portfela nadszedł czas, aby zdeponować Bitcoiny w portfelu. Przenieś je z dowolnej usługi Portfela, z której korzystasz. Na przykład używamy Zebpay, gdzie istnieje opcja przeniesienia Bitcoinów na inny adres portfela.

Jeśli nie masz Bitcoinów, możesz je kupić za pomocą waluty fiducjarnej na ZebPay i innych podobnych aplikacjach i giełdach.

Aby dokonać przelewu z Zebpay do Bittrex, po prostu zeskanuj kod QR dostarczony z portfela Bittrex za pomocą portfela ZebPay i przenieś liczbę Bitcoinów, które chcesz wysłać z jednego portfela do drugiego.

Zanim wykonasz przelew, sprawdź dokładnie te dwie rzeczy:

Używasz kodu swojego portfela Bittrex BTC, a nie portfela żadnej innej waluty.

Adres portfela jest poprawny. Zdecydowanie zaleca się sprawdzenie tego nawet po zeskanowaniu kodu QR, aby upewnić się, że Twoje Bitcoiny nie dotrą do kogoś innego, ponieważ proces jest nieodwracalny i niemożliwy do wykrycia.

Po zdeponowaniu Bitcoinów pojawienie się na portfelu Bittrex może zająć mniej niż 5 minut, a nawet 48 godzin. Opiera się na liczbie transakcji, które mają miejsce w danym momencie, ponieważ weryfikacja transakcji zajmuje trochę czasu. Aby kwota ostatecznie znalazła się w Twoim portfelu Bittrex Bitcoin, potrzebne są cztery weryfikacje.

Możesz sprawdzić postęp swojej transakcji tutaj: https://blockchain.info/address/WALLET-ADDRESS (Zastąp adres portfela adresem swojego portfela Bittrex Bitcoin Wallet).

Przeczytaj także: Co to jest Blockchain

Twój portfel Bitcoin Bittrex zawiera następujące sekcje

Saldo konta: ile masz przy sobie salda każdej kryptowaluty

Oczekujące wypłaty: Po wypłaceniu pieniędzy, pojawiają się one tutaj w okresie przejściowym między momentem wypłaty a momentem wpłaty do innych portfeli.

Oczekujące wpłaty: tutaj wyświetlane są waluty w drodze do Twojego portfela do czasu pełnej weryfikacji. Nie będą odzwierciedlać salda Twojego konta, dopóki nie zostaną prawidłowo zweryfikowane, ale zobaczysz je tutaj.

Handel na Bittrex

Rzućmy okiem na wszystko, co do tej pory zrobiłeś:

Utworzył konto na Bittrex

Włączono 2FA na Twoim koncie Bittrex

Utworzył portfel BTC na Bittrex

Przeniesiono twoje Bitcoiny do twojego portfela Bittrex BTC

Teraz, gdy masz już wszystkie wymagania wstępne, czas zacząć handlować.

Krok 1: Udaj się na rynki Bitcoin. W lewym górnym rogu znajdziesz dwa rynki. Jeden z symbolem Bitcoin, a drugi z symbolem dolara. Rynek, który nas interesuje, to ten z symbolem Bitcoin.

Inny rynek, który widzisz, uważa Tether, który jest kolejną kryptowalutą za bazę, w przeciwieństwie do rynków Bitcoin, gdzie Bitcoiny są walutą bazową, której używasz do handlu. Tether (USDT) to kryptowaluta będąca walutą opartą na dolarach. Nie wchodźmy jednak w szczegóły tej waluty i skupmy się na handlu za pośrednictwem Bitcoinów.

Po kliknięciu rynków Bitcoin zobaczysz opcję wyszukiwania kryptowalut. Wprowadź kod swojej kryptowaluty. Na przykład ETH dla Ethereum, a jeśli nie znasz kodu, możesz po prostu wpisać nazwę waluty i wybrać ją z listy.

Wpisz kod i wybierz walutę z listy.

Krok 2: Zobaczysz teraz różne statystyki związane z wybraną walutą. Pod wykresem zobaczysz ramkę z tytułem „Handel”.

Zobaczysz tutaj wiele pudełek. Jednak głównym problemem jest pole oferty. Stuknięcie w Cena pokaże trzy opcje

Cena oferty: najwyższa cena, po jakiej waluta jest w danej chwili oferowana. Jest to podobne do aukcji, w której licytowany przedmiot przyjmuje najwyższą ofertę.

Ostatnia cena: ostatnia cena, za jaką ktoś kupił tę walutę.

Cena sprzedaży: Jeśli chcesz kupić walutę po kursie niższym niż obecny kurs rynkowy, możesz ustawić cenę sprzedaży, a transakcja zostanie przeprowadzona tylko wtedy, gdy sprzedawca zaoferuje monetę po tym lub niższym kursie.

Na przykład poniższy obrazek przedstawia kupowanie Ethereum w zamian za Bitcoiny po „Ostatniej cenie”

Wybierz rodzaj oferty, którą chcesz złożyć – w tym przypadku idziemy z ostatnią ceną.

Następnie wprowadź nie. ETH, które chcesz kupić w „Jednostkach”

Twoja suma zostanie automatycznie zaktualizowana.

Gdy już zdecydujesz, naciśnij „Kup Ethereum”, aby dokonać zakupu. Następnie zostanie wyświetlony ekran z potwierdzeniem, na którym zostaniesz poproszony o potwierdzenie płatności. Twój zakup zostanie wyświetlony w Twoim portfelu i zostanie utworzony nowy portfel Ethereum. Kwota zostanie automatycznie odjęta z portfela Bitcoin i przelana na portfel Ethereum.

Twoje zamówienie jest kompletne. W ten sposób handlujesz dowolną kryptowalutą za pomocą Bitcoinów za pośrednictwem Bittrex.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy