Jak długo trwa sprawdzenie zdolności kredytowej (w przypadku mieszkania itp.)? Odpowiedział

Jak długo trwa sprawdzenie zdolności kredytowej (w przypadku mieszkania itp.)? Odpowiedział
Category: Istnieje Kilka
16 października 2020

Krótka odpowiedź: Większość sprawdzeń kredytowych online może przynieść natychmiastowe rezultaty. Jeśli jednak mieszkanie wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej, właścicielowi może minąć kilka dni, zanim zwróci się do Ciebie z aprobatą lub odmową. Istnieje kilka usług sprawdzania najemców, których właściciele mogą wykorzystać do sprawdzenia kredytu potencjalnych najemców, w tym usługi z głównych biur kredytowych, takich jak Equifax i Experian. Więcej informacji o tym, jak długo trwa sprawdzenie zdolności kredytowej, znajdziesz poniżej.

Jak długo trwa sprawdzenie zdolności kredytowej? Do mieszkania?

Podstawowe wyniki sprawdzania zdolności kredytowej są często dostępne natychmiast. Możesz poprosić o sprawdzenie zdolności kredytowej w jednym z trzech głównych biur kredytowych – Equifax, Experian i TransUnion – lub możesz otrzymać bezpłatną kopię raportu kredytowego z AnnualCreditReport.com.

Jeśli ubiegasz się o mieszkanie, a wynajmujący wymaga sprawdzenia zdolności kredytowej, czas oczekiwania będzie zależał od usługi sprawdzania zdolności kredytowej, z której skorzysta wynajmujący i jak szybko wróci do Ciebie.

Przedstawiciele Equifax, Experian i TransUnion potwierdzili, że sprawdzanie zdolności kredytowej i usługi kontroli najemców są dostępne – często z natychmiastowymi wynikami – i powiedzieli, że właściciele mogą zarejestrować się w celu korzystania z ich usług online. Aby uzyskać dodatkowe informacje lub bardziej szczegółowy raport, może to zająć kilka dni.

Jeśli wynajmujący zdecyduje się przeprowadzić własne badanie Twojej historii kredytowej, na przykład zadzwonić do obecnego lub byłego wynajmującego, proces ten również może zająć kilka dni.

Należy pamiętać, że w większości stanów właściciele mogą pobierać od potencjalnych najemców opłatę za sprawdzenie zdolności kredytowej w wysokości do 50 USD, jeśli przeprowadzą za Ciebie kontrolę zdolności kredytowej. Jeśli jesteś odpowiedzialny za wprowadzenie własnych informacji w celu wygenerowania raportu kredytowego online, możesz być odpowiedzialny za wszelkie opłaty związane z usługą.

Informacje dotyczące potencjalnego najemcy

Zgodnie z wytycznymi Fair Credit Reporting Act, przed złożeniem wniosku o sprawdzenie zdolności kredytowej, wynajmujący muszą poprosić potencjalnych najemców o podpisanie formularza upoważnienia stwierdzającego, że zezwolą na sprawdzenie zdolności kredytowej.

Aby sprawdzić zdolność kredytową, wynajmujący poprosi o Twoje pełne imię i nazwisko, aktualny adres i numer ubezpieczenia społecznego. Formularze sprawdzania zdolności kredytowej mogą również wymagać podania poprzednich adresów, daty urodzenia, obecnych i byłych pracodawców oraz obecnych i byłych właścicieli.

Usługi kontroli najemców

Informacje i opłaty za usługi kontroli najemców różnią się w następujący sposób:

  • Equifax: Equifax ma różne raporty dostępne dla wynajmujących, w tym podstawowe kontrole kredytowe, wyszukiwania kryminalne i weryfikację historii wynajmu. Skontaktuj się z Equifax, aby uzyskać szczegółowe informacje o cenach. Aby skorzystać z usług sprawdzania najemców Equifax, musisz przedstawić swoją licencję lub certyfikat na zarządzanie nieruchomością.
  • Experian: wynajmujący inicjuje sprawdzenie zdolności kredytowej, kontaktując się z Experian, podając imię i nazwisko oraz adres e-mail potencjalnego najemcy, a następnie najemca dodaje swoje dane po skontaktowaniu się z Experian. Experian pobiera od każdego wnioskodawcy opłatę w wysokości 14,95 USD za sprawdzenie zdolności kredytowej, a następnie umożliwia wynajmującemu przeglądanie raportu.
  • MyRental: Po utworzeniu przez wynajmującego bezpłatnego konta użytkownika i zebraniu informacji od potencjalnego najemcy, może on kupić pojedynczy raport podstawowy za 19,99 USD lub bardziej szczegółowy raport za dodatkową opłatą.
  • RentPrep: wynajmujący może założyć bezpłatne konto, zebrać informacje o potencjalnym najemcy i wybrać rodzaj raportu, którego potrzebuje. Podstawowa kontrola zdolności kredytowej wynosi 18,95 USD na wnioskodawcę.
  • TransUnion SmartMove: Właściciele mogą zarejestrować się w tej usłudze, a właściciel lub najemca może zapłacić za sprawdzenie zdolności kredytowej. Wynajmujący będzie musiał się zalogować, aby zainicjować raport, a następnie najemca loguje się, aby wprowadzić swoje dane osobowe. Podstawowy raport kosztuje około 25 dolarów na kandydata.
  • TurboTenant: wynajmujący tworzy bezpłatne konto, a następnie kandydat wypełnia wniosek o wynajem online. Podstawowy raport kosztuje od 35 do 45 dolarów za każdego potencjalnego najemcę.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy