Jak często powinienem sprawdzać zdolność kredytową

Jak często powinienem sprawdzać zdolność kredytową
Category: Swój Raport
16 października 2020

Jak często powinienem sprawdzać swoją zdolność kredytową? 5-minutowy przewodnik

Zacznijmy od prostej odpowiedzi: swoją zdolność kredytową możesz sprawdzać, jak często chcesz. Powszechny mit, że częste sprawdzanie negatywnie wpływa na Twój wynik, jest po prostu mitem. Jednak tylko dlatego, że mogą sprawdzić swoją zdolność kredytową, gdy twój chce, nie znaczy, że zawsze powinni, albo będzie musiał. Ten prosty przewodnik pomoże szybko określić, kiedy i jak sprawdzanie zdolności kredytowej jest dla Ciebie odpowiednie.

Rozumiesz swoją zdolność kredytową?

Aby zrozumieć swoją zdolność kredytową, najpierw musisz zrozumieć swój raport kredytowy. Raport kredytowy to zapis tego, jak zarządzasz swoimi pieniędzmi. Raporty te zawierają historię sald, płatności, kont, zapytań i innych informacji osobistych, których pożyczkodawcy używają do oceny, czy przedłużyć kredyt. Jeśli masz kartę kredytową lub pożyczkę, masz raport kredytowy. Wyniki kredytowe są obliczane na podstawie danych zawartych w raporcie kredytowym. Ogólnie wyniki mieszczą się w przedziale od 300 do 850. Zwykle im wyższa liczba, tym lepszy wynik. Zarówno raporty kredytowe, jak i oceny kredytowe są

Aby zrozumieć swoją zdolność kredytową, najpierw musisz zrozumieć swój raport kredytowy. Raport kredytowy to zapis tego, jak zarządzasz swoimi pieniędzmi. Raporty te zawierają historię sald, płatności, kont, zapytań i innych informacji osobistych, których pożyczkodawcy używają do oceny, czy przedłużyć kredyt. Jeśli masz kartę kredytową lub pożyczkę, masz raport kredytowy. Wyniki kredytowe są obliczane na podstawie danych zawartych w raporcie kredytowym. Ogólnie wyniki mieszczą się w przedziale od 300 do 850. Zwykle im wyższa liczba, tym lepszy wynik. Zarówno raporty kredytowe, jak i oceny kredytowe są ważnymi narzędziami, jeśli chodzi o zarządzanie finansami osobistymi, ale nie zawsze jest jasne, w jaki sposób obliczany jest Twój wynik. Zobacz tabelę poniżej, aby wyjaśnić elementy, które mogą wpłynąć na Twój wynik.

Kiedy sprawdzać zdolność kredytową?

Decyzja, kiedy sprawdzić swoją zdolność kredytową, zależy od Twojego komfortu. Dla niektórych wystarczy coroczne sprawdzanie. Jednak wielu woli sprawdzać swoje oceny kredytowe co miesiąc lub nawet co tydzień. Należy pamiętać, że swoją zdolność kredytową możesz sprawdzać tak często, jak chcesz, bez wpływu na swój wynik. W rzeczywistości śledzenie postępów może dać ci lepszy wgląd w to, co wpływa na twój wynik. Uważaj, aby nie skupiać się zbytnio na codziennych zmianach i zamiast tego zidentyfikuj ogólne trendy. Niektóre sytuacje, w których możesz chcieć częściej sprawdzać swój wynik, mogą obejmować: Decyzja, kiedy sprawdzić swoją zdolność kredytową, zależy od poziomu komfortu. Dla niektórych wystarczy coroczne sprawdzanie. Jednak wielu woli sprawdzać swoje oceny kredytowe co miesiąc lub nawet co tydzień.Należy pamiętać, że swoją zdolność kredytową możesz sprawdzać tak często, jak chcesz, bez wpływu na swój wynik. W rzeczywistości śledzenie postępów może dać ci lepszy wgląd w to, co wpływa na twój wynik. Uważaj, aby nie skupiać się zbytnio na codziennych zmianach i zamiast tego zidentyfikuj ogólne trendy. Niektóre sytuacje, w których możesz chcieć częściej sprawdzać swój wynik, mogą obejmować:

  • Otwarcie nowej karty kredytowej.
  • Ubieganie się o pożyczkę.
  • Rozpoczęcie kredytu hipotecznego.
  • Poszukiwanie nowej pracy.
  • Kredyt na budowę lub odbudowę.
  • Ochrona przed kradzieżą tożsamości.

Kiedy nie sprawdzać zdolności kredytowej?

Nawet jeśli masz dobrą opinię, ważne jest, aby rutynowo sprawdzać i upewnić się, że ustanowiony dobry kredyt pozostaje stabilny. Jeśli twoja zdolność kredytowa jest na niższym końcu, nie ignoruj ​​tego. Jednak nie zawsze jest konieczne codzienne sprawdzanie zdolności kredytowej. Zbyt duże sprawdzanie może wywołać niepokój. Małe lub codzienne zmiany są normalne i nie powinny być powodem do niepokoju.

Jak sprawdzić zdolność kredytową?

Istnieje wiele sposobów sprawdzenia swojej zdolności kredytowej. Zgodnie z prawem, raz w roku masz prawo do bezpłatnego raportu kredytowego od wszystkich trzech głównych agencji informacji kredytowej, w tym TransUnion, Equifax i Experian. Ponadto niektóre usługi monitorowania umożliwiają nieograniczony dostęp do informacji kredytowych przez cały rok. Usługi te mogą pomóc w wykryciu nieścisłości, potencjalnych oszustw i nie tylko w raporcie kredytowym.

Sprawdzanie zdolności kredytowej może być łatwe i bezstresowe dzięki odpowiednim narzędziom i usługom monitorowania online.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy