IBAN HSBC – Znajdź swój IBAN dla HSBC we Francji

17 lutego 2021

System IBAN pomaga kierować płatności, zazwyczaj rozliczenia międzynarodowe, na właściwy rachunek, dając bankom obsługującym przelewy wskazanie kraju, w którym prowadzone jest konto, a także konkretny numer rachunku.

Jaki jest kod IBAN dla banku HSBC we Francji?

IBAN HSBC we Francji zawiera do 27 znaków:

 • Dwuliterowy kod kraju ISO
 • 2 cyfry cyfry kontrolne IBAN5-cyfrowy kod banku5-cyfrowy kod oddziału11 znaków numeru konta2-cyfrowe cyfry kontrolnePrzykład HSBC dla Francji


  FR 14 20041 01005 0500013M026 06

  IBAN HSBC w formacie drukowanym FR14 2004 1010 0505 0001 3M02 606 Kod kraju ISOFR Suma kontrolna14 Kod bankowy20041 Kod oddziału01005 Numer konta0500013M026 Sprawdź cyfry06 Jak mogę znaleźć mój kod IBAN dla HSBC France?

  Aby mieć pewność, że Twoje pieniądze szybko dotrą na właściwe konto, ważne jest, aby znaleźć właściwy IBAN. Znalezienie numeru IBAN dla HSBC nie powinno być trudne. Możesz skorzystać z powyższego przykładu, aby opracować swój numer IBAN, skorzystać z narzędzia do generowania numerów IBAN lub znaleźć wszystko, czego potrzebujesz, logując się do bankowości internetowej HSBC.

  Użycie nieprawidłowego numeru IBAN może oznaczać, że Twoja płatność zostanie zwrócona lub nawet wpłynie na niewłaściwe konto. Jeśli nie masz pewności, sprawdź numer IBAN w swoim banku lub poproś odbiorcę o potwierdzenie prawidłowych danych.

  Pamiętaj, że numery rachunków IBAN lub BBAN, które pojawiają się na tej stronie, są używane jako przykłady i nie powinny być używane do przetwarzania Twojego przelewu. Aby znaleźć swój własny unikalny numer IBAN, kliknij Kalkulator IBAN w sekcji poniżej.

  Wygeneruj i zweryfikuj IBAN

  Kliknij „Wygeneruj poniżej, aby skorzystać z Kalkulatora IBAN lub „Zatwierdź, aby sprawdzić IBAN dla konta bankowego we Francji.

  Kalkulator IBANIBAN CheckerKody IBAN dla głównych banków francuskich
  1. BNP Paribas
  2. Crédit AgricoleCrédit LyonnaisHSBCSociété GénéraleCaisse D’EpargneBanque PopulaireBoursoramaCredit MutuelWadą przelewów międzynarodowych w Twoim bankuKiedy wysyłasz lub odbierasz przelew międzynarodowy ze swojego banku, możesz stracić pieniądze po złym kursie wymiany i w rezultacie zapłacić ukryte opłaty. Dzieje się tak, ponieważ banki nadal używają starego systemu do wymiany pieniędzy. Zalecamy skorzystanie z TransferWise, który jest zwykle znacznie tańszy. Dzięki inteligentnej technologii:

   • Za każdym razem otrzymujesz świetny kurs wymiany i niską opłatę z góry.
   • Przesyłasz pieniądze tak szybko, jak banki, a często szybciej – niektóre waluty przechodzą w ciągu kilku minut.Twoje pieniądze są chronione zabezpieczeniami na poziomie bankowym.Dołączasz do ponad 2 milionów klientów, którzy dokonują przelewów w 47 walutach w 70 krajach.Numer IBAN – często zadawane pytania

    Co to jest międzynarodowy numer konta bankowego (IBAN)?

    Międzynarodowy numer konta bankowego – częściej skracany do IBAN – jest zwykle używany podczas wysyłania płatności za granicę. System IBAN pomaga kierować płatności międzynarodowe na właściwy rachunek, dając bankom obsługującym przelewy wskazanie kraju, w którym konto jest prowadzone, a także określony numer rachunku.

    Jak działa IBAN?

    Numery IBAN są zgodne z międzynarodowo uzgodnionym systemem, który pokazuje kraj, w którym prowadzone jest konto, a także podstawowy numer konta bankowego danej osoby. Każdy IBAN ma 2-literowy kod kraju, po którym następują 2 cyfry kontrolne i własny podstawowy numer konta bankowego.

    Numery IBAN mogą mieć różne długości w zależności od kraju, z którego pochodzą. Dzieje się tak, ponieważ różne kraje używają podstawowych numerów rachunków bankowych o różnej długości.

    IBAN a kody SWIFT

    Kody SWIFT – znane również jako kody BIC – są również używane w płatnościach międzynarodowych. Jeśli wysyłasz pieniądze za granicę, często będziesz proszony o podanie zarówno kodu SWIFT / BIC, jak i IBAN dla konta odbiorcy. Jednak te 2 kody mają różne przeznaczenie. Kod SWIFT identyfikuje bank, do którego kierowana jest płatność, podczas gdy IBAN podaje szczegóły konkretnego konta, na które ma trafić wpłata.

    Wymagania dotyczące międzynarodowych numerów kont bankowych

    Zauważysz, że numery IBAN mają różne liczby cyfr – ale wszystkie zawierają te same informacje. Pierwsze 2 znaki pokazują kraj, do którego ma być dokonana płatność, a następnie 2 cyfry kontrolne, które służą do weryfikacji numeru IBAN przed jego wykorzystaniem do przelewu. Kolejne cyfry to podstawowy numer konta bankowego danej osoby, na którym znajduje się numer konta i oddział banku, które ułatwiają dokonywanie płatności.

    Czy potrzebujesz numeru IBAN we Francji?

    Tak, będziesz potrzebować numeru IBAN, jeśli wykonujesz przelew międzynarodowy do Francji.

    Standardowy numer konta bankowego nie wystarczy. Jeśli dokonujesz lub otrzymujesz płatność na konto HSBC i chcesz, aby Twoje pieniądze dotarły szybko i bezpiecznie do Francji, musisz podać bankowi kilka dodatkowych szczegółów. Zazwyczaj obejmuje to kod IBAN lub SWIFT.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy