Dlaczego stacja benzynowa obciąża mnie 1 dolarem z mojej karty kredytowej?

Category: Zadawane Pytania
17 lutego 2021

6 wskazówek, jak oszczędzać, korzystając z najpopularniejszych aplikacji do dostarczania posiłków

Jeśli monitorujesz konto swojej karty kredytowej w Internecie, być może zauważyłeś tajemnicze obciążenie w wysokości 1 USD po użyciu karty do zakupu paliwa. Te obciążenia są tylko tymczasowe i nie pojawią się na Twoim miesięcznym wyciągu. Krótkie spojrzenie na różnice między używaniem karty kredytowej w sklepie a używaniem jej na stacji benzynowej pokazuje, skąd pochodzą te 1 dolary opłaty.

Ponieważ stacja benzynowa nie wie, ile wydasz, dopóki nie skończysz pompować paliwa, pobiera 1 dolara jako preautoryzację w celu sprawdzenia, czy karta jest ważna. To tymczasowe wstrzymanie zostanie później zastąpione faktyczną opłatą paliwową.

Korzystanie z karty w sklepie

Załóżmy, że używasz karty kredytowej w sklepie. Wybierasz artykuły, które chcesz kupić i zabierasz je do kasy, gdzie dzwoni do Ciebie pracownik sklepu. W przypadku typowej transakcji kartą kredytową informacje o karcie i kwota zakupu są przesyłane do wystawcy karty kredytowej elektronicznie. Jeśli wystawca karty zatwierdzi sprzedaż, zabierasz swoje przedmioty i jedziesz, a opłata pojawia się na wyciągu. Jednak wystawca karty odmówi sprzedaży, jeśli na przykład karta jest nieważna lub przekracza swój limit. W takim przypadku albo wymyślisz inną formę płatności, albo zostawisz swoje przedmioty.

Korzystanie z karty przy pompie

Teraz wyobraź sobie, że używasz karty kredytowej na stacji benzynowej. Stacja benzynowa nie może przesłać zakupu do wystawcy karty do zatwierdzenia, dopóki nie dowie się, jaka będzie opłata. Ale nie będzie wiedział, ile będzie kosztować, dopóki nie napompujesz gazu. W tym momencie jest już naprawdę za późno, aby odrzucić transakcję. Gaz jest już w twoim zbiorniku i nie jest tak, że stacja będzie go wypompowywać. Dlatego stacja benzynowa potrzebuje sposobu, aby sprawdzić, czy Twoja karta kredytowa jest dobra, zanim zaczniesz pompować. W tym miejscu pojawia się opłata w wysokości 1 USD.

Rozwiązanie Hold za 1 USD

Zanim zaczniesz pompować gaz, wkładasz do pompy swoją kartę kredytową lub podajesz ją opiekunowi. W tym momencie stacja benzynowa przesyła do wystawcy karty kredytowej tymczasową preautoryzację na 1 dolara. Jeśli karta jest dobra, wystawca karty zatwierdza opłatę w wysokości 1 USD, a następnie możesz zatankować paliwo. Stacja benzynowa prześle wystawcy karty ostateczną opłatę, która zastępuje 1 USD wstępnie autoryzowaną opłatę na wyciągu. Jeśli chcesz, aby całkowita kwota zniknęła z Twojej karty natychmiast, musisz wejść do środka i powiedzieć kasjerowi, ile zamierzasz kupić, i pozwolić mu obciążyć kartę.

Blokady na karcie debetowej

Jeśli korzystasz z karty debetowej na stacjach benzynowych zamiast karty kredytowej, możesz napotkać nie tylko opłatę preautoryzacyjną w wysokości 1 USD, ale także „blokadę, która wiąże część środków na Twoim koncie bankowym. Kiedy preautoryzacja na karcie debetowej pochodzi ze stacji benzynowej, banki zdają sobie sprawę, że wkrótce nastąpi „rzeczywista opłata za faktyczny zakup gazu. Niektóre banki reagują tymczasowo blokując 50, 100 USD lub inną kwotę na koncie powiązanym z kartą debetową. Blokada zapewnia, że ​​gdy pojawi się rzeczywista opłata, na koncie będzie wystarczająco dużo pieniędzy, aby ją zapłacić.

  • East Texas Professional Credit Union: Preauthorization Holds – często zadawane pytania
  • Fox 17: Jak uniknąć blokady karty debetowej na stacji benzynowejWalne Zgromadzenie Connecticut: Karta kredytowa i debetowa na stacjach benzynowychCam Merritt jest pisarzem i redaktorem specjalizującym się w biznesie, finansach osobistych i projektowaniu domu. Brał udział w publikacjach USA Today, The Des Moines Register i Better Homes and Gardens . Merritt ukończył dziennikarstwo na Drake University i zdobywa tytuł MBA na University of Iowa.

    We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy