Dlaczego preppersi inwestują w srebro? (7 najważniejszych powodów)

Category: Twój Kredyt
17 lutego 2021

Istnieje wiele powodów, dla których powinieneś inwestować w srebro jako preppers, ale co najważniejsze, powinieneś inwestować w srebro ze względu na jego wrodzoną wartość i fizyczny charakter. Nie ma sensu kupować srebra na giełdzie, jeśli jesteś preprem, ponieważ w scenariuszu SHTF to srebro będzie takie, jak nigdy nie istniało. Jest takie powiedzenie, że jeśli nie możesz tego utrzymać, nie posiadasz tego i jako prepper zawsze powinieneś o tym pamiętać.

Powody, dla których preppersi inwestują w srebro, są spowodowane tym, że srebro jest nieskończonym pieniądzem, przechodzi z papieru do aktywów materialnych, srebro ma duży popyt przemysłowy, popyt inwestycyjny, inwestycje prywatne, popyt pieniężny, a cena srebra jest nieelastyczna.

Wielu prepperów przesadza z kupowaniem srebra, chociaż inwestowanie w srebro w większości przyniesie niezły zysk, ale nigdy nie powinieneś wchodzić all-in. Kup kilka monet tu i tam, nie gromadź srebrnych monet, na koniec dnia bez względu na to, jaka sytuacja na SHTF się zbliża, możesz skończyć z kupą srebra i bardzo małą ilością gotówki. W sytuacjach SHTF niezwykle ważna jest również gotówka, miej jakąś awaryjną gotówkę w pobliżu, a nie w banku.

Srebro ma wiele zastosowań, może być zarówno dobrą inwestycją, jak i wiele branż również wykorzystuje srebro. Istnieje kilka firm, które kupują stary sprzęt tylko w celu wydobywania z nich metali szlachetnych. Jest to dobry sposób na osiągnięcie zysku, ale wiąże się to z ogromną inwestycją z góry. Jako prepper powinieneś mieć kilka aktywów, takich jak srebro, gotówka, dużo jedzenia i amunicji, ale musisz je zrównoważyć.

Jeśli masz napięty budżet, inwestowanie w srebro nie jest idealne, najpierw spróbuj znaleźć sposób na obniżenie kosztów utrzymania lub zwiększenie miesięcznych dochodów. Gdy będziesz mieć stały dochód i trochę nadwyżki pieniędzy, pomyśl tylko o zainwestowaniu części tych pieniędzy w srebro. Pamiętaj, że najważniejszą rzeczą, jaką możesz mieć w sytuacji SHTF, jest gotówka, a srebro jest głównie przeznaczone na przedłużające się sytuacje na SHTF, takie jak recesja lub całkowite załamanie gospodarcze. Jeśli zastanawiasz się, ile srebra powinien mieć prepper, sprawdź mój ostatni artykuł Ile srebra powinien mieć prepper (222 OZ) .

Spis treści

Nieskończone pieniądzeNasz oparty na długu system monetarny musi każdego roku generować coraz większe zadłużenie przekraczające zadłużenie i odsetki w porównaniu z rokiem poprzednim. Im więcej pieniędzy z długu tworzą bankierzy, tym większy mają zysk, tym więcej długów wydają politycy, tym więcej mają władzy. Jeśli przeczytałeś mój artykuł Znaki upadającej cywilizacji (Age of Decadence) , już wiesz, że jedną z głównych oznak upadku cywilizacji jest dewaluacja waluty.

Elita będzie nadal wykorzystywać siłę prasy drukarskiej, aby utrzymać swoją władzę, ale ostatecznie tylko przyspieszy to ich upadek. Istnieje matematyczny nieunikniony koniec tego systemu, ponieważ nieskończony dług pieniężny spotyka się z ograniczonymi zasobami świata, a ostatecznie z ograniczeniami ludzkiej wiary. Im więcej pieniędzy w długach goni za mniejszą liczbą towarów i usług, tym inflacja i wiara ludzi w walutę ostatecznie upadnie na całym świecie.

Stanie się jasne, że elita zamierza odrzucić walutę w zapomnienie, rujnując główną funkcję pieniądza jako wartości sklepowej. Kiedy to się stanie, ludzie będą rzucać swoją tracącą na wartości walutę w każdy dobro materialne, które dostaną w swoje ręce. Głównymi beneficjentami tego będą metale szlachetne. Przerażające jest to, że globalne zniszczenie papierowej waluty dotknie nie tylko obywateli amerykańskich, ponieważ będzie to pierwszy raz w historii ludzkości, kiedy cały świat stał się wzajemnie powiązany i zależny od pieniędzy FIAT.

Przestań myśleć o kolejnym amerykańskim wielkim kryzysie i zacznij myśleć o ciemnych czasach.

Kiedy ten obecny porządek pieniężny załamie się, skończy się era nieograniczonych pieniędzy, miliony, jeśli nie miliardy ludzi. Pomyśl o milionach, które są na kuponach żywnościowych, które nie mają systemu wsparcia, aby je nosić. Pomyśl o miliardach dolarów kończących się dotacjach żywnościowych, zamieszkach żywnościowych, gwałtownym wzroście cen żywności i cenach paliw na całym świecie.

Nie twój kredyt hipoteczny, nie twoje opłaty za samochód, podatki, rachunki za lekcje czy cokolwiek innego, ale tylko podstawowe potrzeby, takie jak jedzenie i paliwo. Większość nie będzie w stanie dokonać tej przemiany i prawdopodobnie zginie jeszcze przed wojnami, zamieszkami i przemocą. Ta dramatyczna zmiana w życiu zapobiegnie również posiadaniu dzieci w tych zawirowaniach. Jeśli chcesz wiedzieć, jak przechowywać srebro, zapoznaj się z moim ostatnim artykułem Jak bezpiecznie przechowywać srebro (w 10 krokach) .

Przejście od papieru do środków trwałychCi, którzy rozumieją, że następuje znaczące przejście z aktywów papierowych na aktywa realne, nieuchronnie zaczynają od ostrej reakcji na zakup złota. Im więcej dowiadywałem się o srebrze, tym bardziej widziałem, że jest to jedyna inwestycja dla mnie jako przygotowującego. Kiedy naprawdę zrozumiesz podstawy srebra, zobaczysz, że jest to po prostu najlepsza inwestycja. Głównym powodem, dla którego inwestuję w fizyczne srebro, jest fakt, że jest to materialne aktywa materialne.

Kiedy mówię, inwestuj w srebro, nie mam na myśli nic innego, jak tylko prawdziwe rzeczy w twoich rękach, jeśli ich nie trzymasz, nie jesteś ich właścicielem. Trzymaj się z dala od SLV, nieprzydzielonych rachunków w złocie, wydobywaj akcje i trzymaj się fizycznego srebra. Nie chciałbym, żebyś miał rację co do srebra i zły w postaci srebra. Jak powiedziałem powyżej, matematycznie dolar się załamie i stanowi podstawę całej naszej gospodarki światowej.

Bez funkcjonującej waluty i niepewności, powoduje to zatrzymanie akcji kredytowej, podobnie jak płatności, rynki, a ostatecznie gospodarka światowa również zatrzyma się. Ludzie panikują, a to zawsze prowadzi do wojny. To naturalnie prowadzi inwestorów do znalezienia wartości w rzeczywistych aktywach materialnych, takich jak towary. Towary to rzeczywiste rzeczy, których używamy w naszym codziennym życiu, takie jak wieprzowina, kukurydza, bawełna, olej i stal. Jeśli zastanawiasz się, jaki rodzaj srebra powinieneś kupić, sprawdź mój ostatni artykuł Najlepsze srebro dla preppersów (Top 5) .

Problemem większości towarów jest przechowywanie, w rzeczywistości dwiema najlepszymi klasami aktywów pod względem realnych zwrotów skorygowanych o inflację będą żywność i paliwo. Są one najbardziej istotne dla ludzkości i najtrudniej jest bez nich żyć. Zdecydowanie polecam ludziom zaopatrzenie się w żywność, wodę i paliwo przed zakupem srebra. Będziesz potrzebował przynajmniej miesięcznego zapasu żywności i wody na osobę jako bufora przed ogromnym globalnym wstrząsem społecznym, przez który przejdziemy wraz z załamaniem dolara.

Problem z inwestowaniem w większość żywności i paliwa polega na przechowywaniu. Większość żywności zepsuje się i stanie się bezwartościowa, również przechowywanie może być drogie, ponieważ mówimy o dużych dolarach. Nie wiem jak Ty, ale nie mam silosu zbożowego ani zbiornika paliwa i jeśli nie jesteś rolnikiem lub baronem naftowym, zwykle wyklucza to wiele towarów dla przeciętnego gospodarza.

W przypadku większości metali przechowywanie metali to poważny problem, 8 tysięcy dolarów kupi tonę miedzi, ale zaledwie kilka uncji złota, dlatego poszukiwane są metale szlachetne. Ich rzadkość i zdolność do przechowywania tak dużej ilości bogactwa na małej przestrzeni. Chociaż srebro będzie bardzo cennym atutem po poważnym SHTF, pojawią się inne produkty o dużym zapotrzebowaniu, szczególnie długotrwałe konserwy, jeśli chcesz dogłębnej analizy tego, które produkty w puszkach są najlepsze do przygotowywania posiłków, sprawdź mój artykuł Najdłuższa trwałość konserwy (do 30+ lat) .

Popyt przemysłowyPrzede wszystkim srebro jest wykorzystywane jako metal przemysłowy, obok ropy naftowej srebro jest drugim najczęściej używanym towarem w historii, ponieważ ma ponad 10 000 zastosowań. Wraz z postępem technologii i rozwojem użyteczności srebra będzie się dalej rozwijać, jego unikalne cechy nie przypominają żadnego innego towaru na świecie.

 • Jest najbardziej odblaskowym ze wszystkich metali
 • Dobry przewodnik ciepłaDobry przewodnik prąduSilnie odporny na korozję i utlenianieDrugi pod względem plastyczności i wyczuwalny po złocieWłaściwości antybakteryjne i przeciwbakteryjneSrebro jest zwykle używane w małych ilościach, a jego unikalne właściwości sprawiają, że jest niezastąpione.

  Popyt inwestycyjnyPopyt ten prawie wygasł dla poprzedniego pokolenia inwestorów. Popyt ten ma w sobie element tradera papierowego, który po prostu chce, aby koń obstawiał, inwestorzy ci chcą, aby cena srebra była niższa. To, czego naprawdę chcą, to uzyskać duże wahania na rynku, handlując od 40 do 1000 uncji papieru srebra za każdą prawdziwą fizyczną uncję na rynku.

  Zwykle pobierają z rynku około 3% fizycznego srebra, gdy jest ono przedmiotem obrotu. Ten popyt instytucjonalny jest wciąż na wczesnym etapie i wydaje się być uwzględniony w papierowej pogoni za rynkiem handlowym. Mówi się, że rośnie nie tylko akceptacja, ale także publiczność na całym świecie, a wreszcie fizyczny metal. Instytucje wydają się podążać za liderem, a kiedy staje się jasne, że srebro rośnie o 20% rocznie, podczas gdy giełda jest płaska, rekiny nie będą długo czekać, aż poczują zapach krwi w wodzie i będą chcieli więcej narażenia na srebro i inne Surowce.

  Na początku będą grać na rynku papierowym, ale w końcu będą chcieli czegoś prawdziwego. Popyt na zagraniczne inwestycje instytucjonalne jest zupełnie inny niż popyt instytucjonalny, wydaje się, że nie są oni zainteresowani odgrywaniem papierowej pogoni za prawdziwym fizycznym srebrem. Wydaje się, że chcą zrzucić dolary na prawdziwe aktywa. Otwarcie giełdy kupieckiej w Hongkongu jest tego dobrym przykładem. Podczas ostatniej hossy srebra w latach 80. w rynku uczestniczyły tylko kraje zachodnie.

  Od tego czasu na świecie jest 10-20 razy więcej kapitału i 50% więcej ludzi żyje dzisiaj, teraz cały świat może uczestniczyć w tym srebrnym wyścigu byków. Chiny, Indie i Rosja są liderami w kupowaniu coraz większej liczby metali szlachetnych. Po całym świecie krąży wiele potencjalnie bezużytecznych dolarów, które chcą w zamian prawdziwych aktywów materialnych. Ten rodzaj zagranicznych inwestycji instytucjonalnych wymaga wyższych cen i może wesprzeć ostateczny popyt, który wyrzuci srebro w stratosferę.

  Inwestorzy prywatniInwestorzy ci zazwyczaj chcą fizycznie i tylko parać się na rynku handlu papierami, zwykle kupują i trzymają, a także odróżniają się od innych żądań, które szczególnie chcą wyższej ceny za swoją inwestycję. Planują zrzucić swoje aktywa papierowe i wydobyć prawdziwe aktywa fizyczne poza papierową pogoń. Ci inwestorzy są jak mrówki, nieustannie zdejmują jedzenie ze stołu i przechowują je na deszczowy dzień.

  Popyt ten łączy się z popytem przemysłowym i usuwa fizyczny metal z rynku, ale w przeciwieństwie do użytkowników przemysłowych, popyt inwestycyjny inwestorów prywatnych ściśle chce wyższych cen.

  Popyt pieniężnySrebro nie ma absolutnie żadnego popytu pieniężnego na świecie, jest używane w rzeczach i inwestowane w celu ochrony przed inflacją, a jest bardzo niewiele miejsc, w których można po prostu kupić coś za jego pomocą. Wierzę, że wraz z matematycznie nieuniknionym załamaniem się światowych walut ten nowy popyt monetarny popchnie srebro w niebo. Niektóre kraje lub społeczności lokalne zarabiają na srebrze, a historia pokazuje, że pieniądze trafiają tam, gdzie są najbardziej cenione.

  „Papier to ubóstwo. To duch pieniędzy, a nie same pieniądze . Thomas Jefferson

  Widziałem błyskotliwych i inteligentnych ludzi, którzy nie rozumieli, że elektroniczne cyfry na ekranach ich komputerów nie są prawdziwymi pieniędzmi. Zawsze dostają, gdy trzymają uncję złota lub srebra, to przerażający aspekt naszego społeczeństwa, że ​​tak oderwaliśmy się od prawdziwych pieniędzy, że większość z nas nie może nawet pojąć prawdziwych pieniędzy. Zrób sobie przysługę w ten weekend i idź do lokalnego sklepu z monetami i po prostu dotknij uncji złota lub dużej, błyszczącej sztabki srebra, a następnie spójrz na ten papier w portfelu lub, co gorsza, na cyfry na koncie bankowym i powiedz mi szczerze, gdzie wolisz zainwestować w swoją przyszłość. Popyt pieniężny jest nienasycony, ponieważ nikt nigdy nie może mieć za dużo pieniędzy.

  Cena nieelastycznaWszystkie towary mają samokorygujący mechanizm cenowy, z wyjątkiem srebra, jeśli cena towaru wzrośnie zbyt mocno, a popyt spada, gdy ludzie szukają substytutów lub wzrasta podaż, aby zaspokoić popyt, obniżając w ten sposób cenę. Ten mechanizm nie istnieje dla srebra. Srebro jest zwykle używane w bardzo małych ilościach oraz w zaawansowanych technologicznie komponentach i nie można go zastąpić, co oznacza, że ​​producent lub klient będzie musiał pokryć wzrost cen.

  Srebro zaczyna być używane w odzieży w celu zmniejszenia nieprzyjemnych zapachów powodowanych przez bakterie, co jest niezwykłe w tym, że wagowo srebro stanowi jedynie 1/40000 całkowitej wagi koszuli. Przy tak niewielkich ilościach cena srebra jest prawie bez znaczenia, rocznie produkuje się ponad 20 mln ton poliestrowej odzieży sportowej, a przemysł tekstylny zużywa rocznie 1200 ton srebra.

  Powiedzmy na przykład, że przeciętny komputer zawiera 1/10 uncji srebra, co oznaczałoby, że w komputerze jest około 2,6 USD srebra. Załóżmy teraz, że dany komputer kosztuje 1500 USD, a koszt srebra byłby 10 razy wyższy niż w przypadku uncji tego samego srebra w tym komputerze wyniósłby 260 USD. Czy myślisz, że Apple wyrzuci ręce w górę i zacznie płakać, że nie może już sprzedawać swoich komputerów tylko dlatego, że srebro jest za drogie, po prostu podniesie cenę komputera i przeniesie koszt srebra na kupujący.

  Nie chodzi o to, że zagrożone są tylko produkty konsumenckie, ale także firmy, branże i narody. Apple ma kapitalizację rynkową w wysokości bilionów i jeśli strategiczny towar, taki jak srebro, zaczyna mieć niedobory, ich imperium warte biliony dolarów jest w niebezpieczeństwie. Firmy wpadną w panikę, kupując każdą ilość fizycznego srebra, jaką tylko mogą, ponieważ cała ich wartość dodana jest od niego zależna.

  Nie będą kupować SLV ani certyfikatów depozytowych, tylko prawdziwe fizyczne srebro będzie wystarczająco dobre. Teraz widać, że rosnące ceny w rzeczywistości zwiększą popyt i nie tylko przemysł komputerowy opiera się na srebrze, ale także wielomiliardowe sektory, takie jak energetyka, medycyna i wojsko.

  PodsumowującJak widać, istnieje kilka powodów, dla których preppersi inwestują w srebro, niektórzy z nich gromadzą srebro na deszczowe dni, podczas gdy inni uważają to za inwestycję. Bez względu na to, dlaczego ostatecznie kupujesz srebro, upewnij się, że kupujesz srebro wysokiej jakości zamiast srebra śmieciowego.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy