Dlaczego pracodawcy sprawdzają kredyt?

Category: Raporty Kredytowe
17 lutego 2021

Raporty kredytowe mają duży wpływ na wiele rzeczy, które robimy i kupujemy, od uzyskania niższego oprocentowania kredytu hipotecznego, przez możliwość sfinansowania nowego samochodu, po zatwierdzenie karty kredytowej w sklepie. Ponadto historia kredytowa może również odgrywać ważną rolę w procesie rekrutacji.

Możesz się zastanawiać „dlaczego pracodawcy sprawdzają kredyt? Odpowiedź jest prosta: pracodawcy zajmują się oceną predyspozycji kandydata do pracy na wiele sposobów, a informacje zawarte w raporcie kredytowym mogą dostarczyć ważnych informacji.

Chociaż sprawdzenie raportu zdolności kredytowej może nie być najważniejsze podczas sprawdzania kandydata do pracy, istnieje wiele powodów, dla których menedżerowie ds. Rekrutacji mogą zdecydować się na sprawdzenie zdolności kredytowej przed zatrudnieniem, w tym:

 • Zmniejszenie ryzyka)
 • Ocena odpowiedzialności finansowejOcena wiarygodnościKontynuuj czytanie, aby dowiedzieć się, dlaczego pracodawcy przeprowadzają kontrole kredytowe, co widzisz w raporcie kredytowym i jakie korzyści może przynieść Twoja mała firma.

  Dlaczego pracodawcy sprawdzają zdolność kredytową

  1. Zmniejszanie ryzykaZwłaszcza jeśli chodzi o zatrudnianie na stanowiska finansowe lub kierownicze, pracodawcy mogą być ważne, aby przeprowadzać kontrolę wiarygodności kandydatów do pracy. Osoby zajmujące wysokie pozycje w organizacjach są zwykle zaangażowane w decyzje dotyczące spraw finansowych, a kiepski raport kredytowy może mieć znaczenie dla decyzji o zatrudnieniu. Czy Twój kandydat ma historię złego zarządzania finansami? Może się to okazać prawdziwym problemem, gdy zaczną dla ciebie pracować. Przeprowadzenie weryfikacji zatrudnienia, która obejmuje raport kredytowy, może dać ci ostrzeżenie. Niezależnie od tego, czy sprawdzasz nowego kandydata, czy rozważasz awans obecnego pracownika, kluczowe znaczenie ma zapewnienie, że jego kredyt odzwierciedla pozytywne możliwości finansowe. W przeciwnym razie właściciele firm mogą zaryzykować zatrudnienie kandydata z negatywnymi konsekwencjami dla firmy.

  2. Ocena odpowiedzialności finansowejKażdy może powiedzieć, że jest odpowiedzialny za pieniądze, ale sprawdzenie zdolności kredytowej może ujawnić, co tak naprawdę dzieje się w czyjejś finansowej przeszłości. Pracodawcy sprawdzają zdolność kredytową, aby upewnić się, że kandydat odpowiednio zarządza swoimi finansami – w końcu, jeśli nie mogą tego zrobić samodzielnie, czy będą w stanie zrobić to dla Twojej firmy? Oczywiście zawsze powinna istnieć komunikacja i szansa dla wnioskodawcy na wyjaśnienie negatywnych informacji kredytowych.

  W niektórych przypadkach może to być tak proste, jak ktoś, kto nie spłaci zadłużenia z tytułu kredytu studenckiego, ponieważ czasy były trudne finansowo. Zawsze postępuj z należytą starannością, aby zrozumieć raport kredytowy kandydata przed zatrudnieniem i pamiętaj, aby wziąć pod uwagę inne czynniki dotyczące jego przeszłości. Na przykład, jeśli wnioskodawca wielokrotnie pomija płatność za samochód, może to wskazywać na nieodpowiedzialność.

  Badanie National Association of Professional Background Screeners (NAPBS) wykazało, że tylko 31% pracodawców sprawdzało zdolność kredytową kandydatów do pracy. Jednak pracodawcy szybko dostrzegli wartość analizy kredytowej podczas rekrutacji.

  Ostatecznie raporty kredytowe mogą wskazywać, czy kandydat do pracy narazi Twoją firmę na ryzyko. Jako pracodawca zyskujesz możliwość wcześniejszego dostrzeżenia znaków ostrzegawczych.

  Jeśli stanowisko, które chcesz objąć, wymaga od pracownika obsługi poufnych informacji finansowych, zarządzania pieniędzmi firmy lub dostępu do ważnych danych finansowych, ważne jest, aby zatrudnić kogoś, kto okaże się wiarygodny i odpowiedzialny – przyszłość Twojej firmy może zależeć na tym.

  3. Ocena wiarygodnościChcesz mieć pewność, że Twoi pracownicy zarządzają finansami Twojej firmy tak samo jak swoimi. Jak więc radzą sobie ze swoimi? W wielu sytuacjach pracodawca może przeprowadzić kontrolę zdolności kredytowej osób, które będą zajmować stanowisko kierownicze lub finansowe, ponieważ te role zazwyczaj obejmują dokonywanie wyborów finansowych i przetwarzanie informacji poufnych. wnioskodawca dokonał wyborów dotyczących kwestii finansowych. Raport kredytowy, który pokazuje mądre decyzje, może być silnym sygnałem, że Twój kandydat podejmie opłacalne decyzje, aby pomóc Twojej firmie rozwijać się.

  Sprawdzanie zdolności kredytowej każdego nowego pracownika może być najlepszym sposobem zmniejszenia ryzyka. Dzięki ShareAble for Hires jest to łatwe. Zwykle, w porównaniu do małych firm, duzi pracodawcy mają lepszy dostęp do potężnych narzędzi przesiewowych. Dzięki ShareAble każda legalna mała firma uzyskuje szybki i prosty dostęp do zgodnych z FCRA narzędzi kredytowych, kiedy tylko zechce. TransUnion ShareAble for Hires oferuje właścicielom małych firm łatwy i bezpieczny dostęp do raportu kredytowego kandydata w ciągu kilku minut.

  Uzyskaj dokładniejszy wgląd w sytuację finansową wnioskodawcy

  Przejrzenie historii kredytowej wnioskodawcy może zapewnić głębszy wgląd w to, jak radzi sobie ze swoimi zobowiązaniami finansowymi. Raport kredytowy zawiera informacje o kontach kredytowych danej osoby, zarówno przeszłych, jak i obecnych. Będzie szczegółowo określać rachunki w dobrej kondycji, w tym należną kwotę i odnotowuje, czy płatności zostały dokonane na czas. Raport zawiera również listę rachunków z opóźnionymi płatnościami lub długami, które zostały przesłane do służb windykacyjnych.

  Raporty kredytowe wnioskodawcy mogą również zawierać informacje na temat:

  • Upadłości
  • Konta inkasaNajnowsza historia zatrudnienia *weryfikacja tożsamościKażdy pakiet kontrolny ShareAble Hires obejmuje automatyczną weryfikację tożsamości, aby upewnić się, że kandydat jest tym, za kogo się podaje. Raport kredytowy może również zawierać wskaźniki oszustwa, takie jak niedopasowane informacje.

   Podsumowanie aktywnych rachunków i linii kredytowychW podsumowaniu „tradeline możesz dobrze przyjrzeć się aktywnym kontom kandydata do pracy, na których są oni winni pieniądze, w tym kartom kredytowym, pożyczkom studenckim i pożyczkom samochodowym.

   Historia płatnościTa sama sekcja może również ujawnić, czy kandydat terminowo reguluje płatności, ile wpłaca do swojego salda i jakie są zachowania związane z wydatkami.

   Najnowsza historia zatrudnieniaJeśli wnioskodawca w przeszłości zgłosił nazwisko swojego pracodawcy wierzycielom lub pożyczkodawcom, wówczas ta historia zatrudnienia może pojawić się w ich raporcie kredytowym.

   Obalacz mitów: wbrew powszechnemu przekonaniu raporty kredytowe przed zatrudnieniem NIE zawierają oceny kredytowej. Raport, który otrzymujesz, zawiera informacje, które wpływają na wynik wnioskodawcy, takie jak historia płatności lub poziom zadłużenia. Aby uzyskać więcej informacji o tym, dlaczego ocena zdolności kredytowej nie jest uwzględniona w raporcie kredytowym na potrzeby weryfikacji zatrudnienia, kliknij tutaj.

   Aby uzyskać więcej informacji i informacji o tym, jak czytać raport kredytowy z ShareAble for Hires, zobacz How to Read a Credit Report for Employment.

   W jaki sposób pracodawcy korzystają z czeków kredytowych przed zatrudnieniem?

   Wiedza jak najwięcej o przeszłości kandydata może pomóc w ustaleniu, czy spełnia on kryteria rekrutacji. Rozmowa kwalifikacyjna z potencjalnym kandydatem to świetny sposób na zrozumienie jego doświadczenia zawodowego i tego, czy będzie pasował do Twojej kultury biznesowej. Jednak weryfikacja dokumentacji i wykorzystywanie obiektywnych danych do podejmowania decyzji o zatrudnieniu ma kluczowe znaczenie dla długoterminowej ochrony Twojej firmy.

   Chociaż historia kryminalna i weryfikacja tożsamości są ważne, weryfikacja zdolności kredytowej może być niezwykle istotna na stanowiskach związanych z finansami. Sprawdzanie zdolności kredytowej ShareAble for Hires zapewnia kompleksowy wgląd w historię finansową kandydata do pracy, co pomoże Ci określić, jak radzi sobie ze swoimi zobowiązaniami finansowymi.

   Informacje zawarte w raporcie kredytowym mogą pomóc w ocenie, czy dana osoba jest:

   • Odpowiedzialny – za własne pieniądze i pożyczone pieniądze
   • Godny zaufania – spłacając długi i terminowoNiezawodny – w odniesieniu do decyzji finansowych i zarządzania pieniędzmiJeśli rozważasz kandydata na stanowisko z dostępem do wrażliwych informacji finansowych, aktywów lub funduszy, ważne jest, aby wziąć pod uwagę ryzyko, które może być związane ze stanowiskiem, i znaczenie minimalizacji tego ryzyka.

    Tysiące pracodawców regularnie przegląda historie kredytowe kandydatów do pracy w ShareAble for Hires. Obejmuje to banki, organizacje rządowe, instytucje finansowe i domy maklerskie. Wielu pracodawców ocenia również historię kredytową podczas sprawdzania kandydatów na stanowiska księgowe lub związane z zarządzaniem pieniędzmi, ponieważ role te mają zwiększony potencjał oszustw.

    Czy pracodawcy mogą sprawdzić historię kredytową w każdym stanie?

    Wykorzystanie informacji o kredytach konsumenckich podlega przepisom federalnym i stanowym dotyczącym wykorzystania takich informacji podczas procesu rekrutacji.

    Niektóre stany mogą ograniczyć wykorzystanie raportów kredytowych do celów kontroli przed zatrudnieniem. W niektórych stanach i miastach przepisy dotyczące korzystania z raportów kredytowych mogą wpływać na sposób, w jaki pracodawcy wykorzystują te informacje. Ponadto niektóre miasta przyjęły przepisy, które mają również wpływ na sposób, w jaki pracodawcy wykorzystują te informacje.

    Tam, gdzie jest to dozwolone zarówno przez prawo stanowe, jak i federalne, usługi kontrolne ShareAble for Hires przed zatrudnieniem mogą pomóc w uzyskaniu informacji potrzebnych do znalezienia odpowiedniego zatrudnienia.

    Te raporty konsumenckie są zgodne z przepisami Fair Credit Reporting Act (FCRA) i są zgodne z najnowszymi przepisami i regulacjami dotyczącymi agencji zajmujących się raportowaniem konsumentów.

    Rachunki kredytowe pracodawcy są dostarczane bezpośrednio przez TransUnion, zaufaną agencję kredytową, która obsługuje 230 milionów plików kredytowych w kraju.

    Jak długo trwa sprawdzanie zdolności kredytowej?

    Jako właściciel małej firmy nie masz czasu czekać na wyniki badań przesiewowych. Potrzebujesz szybkich, wiarygodnych i opłacalnych wyników, abyś mógł już teraz podjąć pewną decyzję o zatrudnieniu. Kiedy przechodzisz przez tradycyjne firmy sprawdzające przeszłość, możesz czekać dni lub tygodnie na uzyskanie potrzebnych odpowiedzi. Dzięki ShareAble for Hires badanie można zakończyć w zaledwie kilka minut. Wiele kontroli przeszłości przed zatrudnieniem i narzędzi do badania przesiewowego online może być powolnych i nieskutecznych. Jednak ShareAble for Hires usprawniło ten proces dla wszystkich małych firm. Zapewnia to szybki dostęp do narzędzi oceny przed zatrudnieniem i szybko dostarcza krytycznych informacji o kandydatach. ShareAble jest wyjątkowa, ponieważ:

    • Nie obejmuje wniosku o ustalenie uprawnień
    • Zapewnia dostęp każdej legalnej małej firmie w USAUdostępnia narzędzie do natychmiastowego użytku przez całą dobę, 7 dni w tygodniuWymaga od kandydatów podania informacji, a nie od CiebieSzybko dostarcza raporty, dzięki czemu możesz szybciej zatrudniaćMałe firmy często muszą pokonywać przeszkody, aby uzyskać dostęp do narzędzia do sprawdzania kandydatów do pracy. ShareAble for Hires przecina dla Ciebie biurokrację. Snip, snip.

     Dodaj kontrole zdolności kredytowej do procesu weryfikacji

     Każda zatrudniona osoba to kolejne możliwe zobowiązanie wobec Twojej firmy. Przeprowadzenie bardziej kompleksowej kontroli przeszłości przed zatrudnieniem zapewni wgląd poza rozmową kwalifikacyjną. Zbierz wszystkie dostępne informacje o potencjalnym zatrudnieniu, upewniając się, że proces weryfikacji obejmuje sprawdzenie zdolności kredytowej.

     ShareAble for Hires daje Ci pewność, że już dziś przyciągniesz nowych ludzi, zwłaszcza gdy role dotyczą finansów. ShareAble zapewnia również:

     • Autoryzowany dostęp dla 100% małych firm
     • Przejrzystość zarówno dla pracodawcy, jak i wnioskodawcyZgodne raporty generowane na żądanie w ciągu kilku minutShareAble Hires daje właścicielom małych firm sposób na łatwego kandydata na weterynarza – lepiej przyjrzyj się kandydatowi dzięki raportom z weryfikacji kredytowej, kryminalnej i weryfikacji tożsamości.

      Utworzenie konta w ShareAble for Hires jest zawsze bezpłatne. Niektóre usługi kontrolne pobierają opłaty za rejestrację. Podejmują kosztowne składki członkowskie lub nakładają inne, mniej oczywiste koszty.

      ShareAble for Hires różni się tym, że nie ma kosztów rejestracji, zobowiązań ilościowych ani ukrytych opłat. To oprogramowanie jest przeznaczone dla małych firm i zaprojektowane tak, aby było szybkie, wydajne i łatwe w użyciu. Do wyboru są trzy wygodne pakiety badań przesiewowych, a płacisz tylko wtedy, gdy dokonujesz przeglądu.

      Zarejestruj się i zacznij sprawdzać w ShareAble for Hires już dziś.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy