Dlaczego powinienem kupić Bitcoin?

Category: Możesz Sobie
17 lutego 2021

Bitcoin to zdecentralizowana waluta oparta na łańcuchu bloków. Bitcoin pozwala właścicielowi mieć pełną kontrolę nad swoimi aktywami. Podmioty pośredniczące, takie jak banki, nie są już wymagane. Tak więc tę nową technologię można postrzegać jako alternatywę dla tradycyjnego systemu bankowego. Dokładnie dlatego Bitcoin powstał w 2009 roku po światowym kryzysie gospodarczym, który wstrząsnął bankami. Ponadto Bitcoin oferuje stosunkowo tanie i szybkie płatności transgraniczne. Wszystko, czego potrzebujesz do korzystania z sieci Bitcoin, to smartfon. Teraz, jeśli myślisz o tym, jak kupić Bitcoin lub dlaczego powinienem kupić Bitcoin, ten post jest dla Ciebie.

Powody, dla których warto kupić Bitcoin

Istnieje wiele powodów, dla których warto kupować Bitcoiny w obecnym świecie kryptowalut. Oto niektóre:

 • Korekta ceny bitcoinów: cena bitcoinów zawsze była zmienna. Na przykład w roku 2017 cena Bitcoina osiągnęła najwyższy w historii poziom 19500 USD, a następnie wyświetliła korektę ceny. Teraz, w roku 2019, BTC obserwowało bessę i dotknęło najniższej ceny 3200 USD. Teraz po raz kolejny wykazuje oznaki ożywienia. To jeden z głównych powodów, dla których warto kupić Bitcoin.
 • Halving Bitcoina : Podaż bitcoinów jest ograniczona. Z biegiem czasu powstaje mniej bitcoinów, ponieważ przepływ kreacji zmniejsza się o połowę. Kolejny halving Bitcoina nastąpi w maju 2020 roku. Ostatecznie po 20 latach wszystkie bitcoiny zostaną wydobyte. Tak więc w obiegu będzie prawie 21 milionów BTC. W tej chwili jest około 18 milionów monet. Z powodu niedoboru cena nadal rośnie w bardzo zaskakującym tempie. To jest dokładnie odwrotność działania systemu walutowego FIAT. W przypadku systemu pieniądza fiducjarnego bank centralny nadal tworzy nowy pieniądz. Chodzi o to, że nie ma już nic wartościowego. To ostatecznie wywołuje inflację i osłabia wartość już zaoszczędzonych pieniędzy. Istnieje wiele spekulacji, że cena Bitcoin wzrośnie po halvingu Bitcoina w 2020 roku.
 • Cena Altcoinów zależy od Bitcoin : Jak wszyscy wiemy, Bitcoin jest główną walutą świata kryptowalut. Jeśli uważnie obserwujesz i analizujesz rynek kryptowalut, przekonasz się, że cena altcoinów zależy od bitcoinów. Obecnie dominacja Bitcoin wynosi około 70%, co jest ogromną wartością. Z drugiej strony, ten poziom dominacji oznacza, że ​​w momencie, gdy dominacja Bitcoina zacznie zanikać, ceny altcoinów ulegną poprawie. Może nawet my będziemy przestrzegać terminu altcoinów. Jest to również jeden z głównych powodów, dla których warto kupić Bitcoin już teraz.
 • Długoterminowa inwestycja : Wiele osób przewidziało, że rok 2020 będzie rokiem dla Bitcoin. Na przykład John McAfee, znane nazwisko w branży kryptowalut, już przewidziało, że Bitcoin dotknie 1 miliona dolarów do 2020 roku. Jeśli przyjrzymy się uważnie cenie BTC, okaże się, że niedawny wolumen handlu Bitcoinami osiągnął rekordowy poziom w kraju takim jak Wenezuela . Giełda NASDAQ dołączy również indeks BTC. Bitcoin wykazuje pozytywny trend i kilka dni temu prawie osiągnął poziom 9000 USD. Kapitalizacja rynkowa Bitcoin wynosi 130 miliardów USD, a podaż w obiegu 17 743 737 BTC. Ponieważ halving Bitcoina jest już za kilka miesięcy, analitycy rynkowi przewidują bardzo wysoką falę cen Bitcoina po halvingu.Jeśli przestudiujesz wzór ceny Bitcoinów po halvingu, przekonasz się, że cena BTC zawsze rosła po zdarzeniu halvingu.
 • Bitcoin jest wyjątkową opcją dla złota : gdy zapasy mają ograniczoną ilość, wtedy popyt na akcje rośnie, cena również wzrośnie, aby dopasować się do zwiększonego popytu, ale ciągłej podaży.

Źródło obrazu: Wikipedia

Tworzenie alokacji popytu na bitcoiny i złoto. Podstawowa inwestycja w narzędzia jest wymagana do stworzenia każdego zapasu, który jest uwzględniany w koszcie. Podobnie jak wydobycie złota, Bitcoin można również wydobywać. Jak wspomniano wcześniej, liczba bitcoinów jest ograniczona (21 000 000 milionów). Podaż złota jest ograniczona do wartości dostępnego złota. Wraz ze wzrostem popytu na każdy z tych zapasów podaż pozostaje taka sama, a ich ceny rosną. To jeden z głównych powodów, dla których warto kupić Bitcoin.

Gdzie kupić Bitcoin?

W rzeczywistości Bitcoin jest pierwszą na świecie kryptowalutą, można ją kupić na prawie każdej giełdzie kryptowalut. Największe i polecane przez obywateli Europy giełdy to Kraken, Coinbase i Bitpanda. Wszystkie oferują pary handlowe w stosunku do euro.

Jak kupić Bitcoin?

Podobnie jak wszystko, co robisz po raz pierwszy, proces zakupu Bitcoinów może wiązać się z kilkoma wyzwaniami. Ale nie martw się, to nie jest tak trudne, jak możesz sobie wyobrazić. Kiedy zakończysz proces kupowania aktywów kryptograficznych na giełdzie, inne giełdy będą dziecinnie proste, ponieważ przez większość czasu procesy są podobne. Poniżej wyjaśnimy, jak kupić Bitcoin.

 • Zarejestruj się : wprowadź swój adres e-mail i utwórz hasło. Zawsze wybieraj bezpieczne hasło. Powinien zawierać cyfry, duże i małe litery oraz znaki specjalne. Zaleca się użycie więcej niż 10 znaków i wybranie kolejności jak najbardziej losowej. Nie używaj słów, które mają znaczenie. Zalecamy używanie innego hasła dla każdej giełdy kryptowalut, a także bezpiecznego hasła do konta e-mail, które jest używane do logowania się do kont handlowych. Bo jeśli haker włamie się na twoje konto e-mail, może zresetować hasła na giełdach i prawdopodobnie ukraść twoje aktywa. Zawsze przechowuj hasło w bezpiecznym miejscu. Pomocne może być użycie menedżera haseł, takiego jak Keypass, ponieważ w świecie kryptowalut masz do czynienia z wieloma hasłami i kluczami prywatnymi.
 • Dodatkowo zalecamy uwierzytelnianie dwuskładnikowe (2FA) jako dodatkową ochronę. 2FA można znaleźć najczęściej w ustawieniach zabezpieczeń po zalogowaniu się na giełdzie. Musisz pobrać aplikację Google Authenticator na swój smartfon, a następnie zeskanować kod widoczny w serwisie wymiany. I zawsze upewnij się, że skopiowałeś alfanumeryczną sekwencję liczb opisującą kod, np. Na kartce papieru. Służy do przywracania aplikacji uwierzytelniającej, gdy telefon zostanie uszkodzony lub skradziony.
 • Aby handlować walutami FIAT, musisz zweryfikować swoją tożsamość na prawie każdej giełdzie. Dlatego możesz przesłać wymagane dokumenty za pośrednictwem interfejsu internetowego. Najczęściej jest to dowód osobisty ze zdjęciem (paszport, dowód osobisty, prawo jazdy), potwierdzenie zamieszkania (wyciąg bankowy, zaświadczenie o rezydencji) oraz zdjęcie portretowe (często z kartką z aktualną datą w dłoni). Po przesłaniu dokumentów, weryfikacja konta zajmuje kilka godzin / dni (w zależności od wymiany).
 • Teraz możesz przelać FIAT na konto wymiany za pomocą jednej z metod wpłaty. W zależności od wybranej metody może to również zająć kilka sekund / godzin / dni.
 • Kiedy pieniądze zostaną zdeponowane, musisz znaleźć drogę do sekcji wymiany, handlu i rynku i wybrać odpowiednią parę handlową / BTC. Następnie do wybranej ceny wprowadź kwotę BTC, którą chcesz kupić.
 • Poczekaj, aż Twoje zamówienie zostanie zrealizowane.
 • Przenieś kupione Bitcoiny do swojego portfela

Najlepsze giełdy dla handlowców Bitcoin

Najlepszą giełdą do handlu bitcoinami jest zdecydowanie Binance, ponieważ istnieje wiele par handlowych, a Binance jest znane jako bardzo niezawodne i bezpieczne, na przykład poprzez SAIFU, własny kredyt Binance, który jest zapewniany przez Binance specjalnie w celu pokrycia wszelkich szkód i kradzieży, które ich użytkownicy muszą cierpieć z powodu luk w zabezpieczeniach giełdy.

Aby wesprzeć i zmotywować zespół CryptoTicker, szczególnie w czasach Corony, do dalszego dostarczania dobrych treści, prosimy o przekazanie niewielkiej kwoty. Niezależne dziennikarstwo może przetrwać tylko wtedy, gdy będziemy trzymać się razem jako społeczeństwo. Dziękuję Ci

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy