Dlaczego na mojej karcie kredytowej jest saldo ujemne?

17 lutego 2021

Ujemne saldo na karcie kredytowej niekoniecznie oznacza, że ​​coś jest nie tak. Dowiedz się, dlaczego możesz widzieć saldo poniżej zera.

 • Autor postaWedług Lorraine Data publikacji

  Celem DollarBreak jest umożliwienie czytelnikom podejmowania lepszych decyzji finansowych. Ten post może zawierać linki partnerskie od naszych partnerów, którzy podzielają tę samą wizję. Ujawnienie .

  Wszyscy wiemy, że budowanie silnej zdolności kredytowej jest ważne. Jednak złożoność systemu sprawozdawczości kredytowej może być w najlepszym przypadku zagmatwana, gdy próbujesz zwiększyć swój wynik.

  Według stawek kart , średnio 39 procent posiadaczy kart stosuje strategię zarządzania zadłużeniem kredytowym, konsekwentnie spłacając swoje saldo w całości każdego miesiąca.

  Ale co się stanie, gdy na Twoim miesięcznym wyciągu będzie widoczne ujemne saldo? Zdarza się to częściej niż myślisz.

  Ujemne saldo na karcie kredytowej może wyglądać dziwnie, ale nie ma powodu do paniki. Na ogół nie stanowi to problemu i nie wpłynie negatywnie na twoją zdolność kredytową .

  W tym artykule przyjrzymy się, co oznacza ujemne saldo dla Twojego konta, co je powoduje i jak to naprawić.

  Co powoduje ujemne saldo na karcie kredytowej?

  Ujemne saldo na wyciągu z karty kredytowej zasadniczo nie oznacza, że ​​zrobiłeś coś złego. Zwykle oznacza to, że wystawca karty jest ci winien pieniądze.

  Każdy zakup dokonany za pomocą karty kredytowej jest dodawany do salda głównego. To jest saldo widoczne na miesięcznych wyciągach.

  Jeśli co miesiąc spłacasz saldo na swoim koncie, saldo główne wskazuje kwotę, którą jesteś winien.

  Jeśli spłacisz całą kartę na podstawie tego numeru, saldo spadnie do 0 USD.

  Najczęstszym powodem ujemnego salda na karcie kredytowej jest nadpłata z zasady.

  Twoje całkowite saldo zmienia się z dnia na dzień, ponieważ nowe opłaty są dodawane lub zwracane w zależności od Twoich zachowań zakupowych.

  Na przykład, jeśli saldo wyciągu wynosi 1500 USD, a saldo spłacasz w całości na koniec miesiąca, łączna kwota zadłużenia zostanie zmniejszona do 0 USD.

  Jeśli jednak otrzymasz zwrot 200 USD za zwrócony przedmiot, zwrot ten pojawi się na wyciągu jako kredyt i utworzy saldo kredytu.

  Na wyciągu kwota ta będzie wyświetlana jako (200 USD) lub – 200 USD.

  Przyczyny ujemnego salda

  Ujemne saldo jest zasadniczo wynikiem przepłacenia na rachunku karty kredytowej. Istnieje wiele powodów, dla których mogłeś nieumyślnie przepłacić. Obejmują one:

  1. KredytyJeśli na Twoim koncie pojawią się kredyty, oznacza to, że dokonałeś nadpłaty. Zapłaciłeś więcej niż jesteś winien.

  2. Nagrody Cashback Niektórzy dostawcy kart automatycznie stosują nagrody typu cashback w postaci wyciągu . Niektórzy dostawcy wymagają, abyś wymieniał nagrody cashback na środki na wyciągu.

  W obu przypadkach, jeśli nagrody w postaci cashback przekroczą saldo w okresie wyciągu, otrzymasz ujemne saldo końcowe.

  3. Przedmioty zwrócone lub zwróconeJeśli zwróciłeś zakup, wystawca karty kredytowej może przetworzyć zwrot środków dopiero po zamknięciu okresu rozliczeniowego.

  W takim przypadku zwrot pojawi się na następnym rachunku.

  4. Inne zwrotyMożliwe, że otrzymałeś inny rodzaj zwrotu, na przykład zwrócone opłaty lub zwrot fałszywych opłat.

  Pozycje te pojawią się jako kredyty na wyciągu i mogą łatwo spowodować ujemne saldo całkowite.

  Jak przywrócić saldo do 0 $?

  Jeśli masz ujemne saldo na karcie kredytowej, istnieje kilka możliwości przywrócenia salda do 0 USD.

  Najłatwiej jest nic nie robić i normalnie używać karty.

  W miarę nakładania nowych opłat na Twoją kartę dodatkowe opłaty spowodują powrót salda do poziomu 0 USD.

  Możesz sprawdzić saldo online pod koniec następnego okresu rozliczeniowego, aby określić, ile będziesz musiał zapłacić.

  Możesz nawet potraktować to jako okazję, aby zaoszczędzić trochę pieniędzy i kupić karty podarunkowe za pomocą karty kredytowej po obniżonych cenach.

  Inną możliwością jest zażądanie wypłaty przyznanej kwoty w inny sposób niż uznanie na wyciągu.

  Wydawca Twojej karty kredytowej może zaoferować czek, depozyt bezpośredni lub przekaz pieniężny jako alternatywne metody wyrównania ujemnego salda.

  Poznaj swoje prawa, jeśli chodzi o zwrot pieniędzy

  Należy jednak pamiętać, że banki i wierzyciele są zobowiązani do obsługi ujemnych sald w bardzo specyficzny sposób.

  Jeśli saldo kredytu przekracza jednego dolara, wystawca karty musi podjąć jedną z następujących czynności:

  1. Zasil swoje konto kwotą salda kredytu.
  2. Zwróć dowolną część pozostałej części salda kredytu. Należy to zrobić w ciągu siedmiu dni roboczych od otrzymania pisemnego wniosku o zwrot pieniędzy.W dobrej wierze postaraj się zwrócić saldo kredytu czekiem, przekazem pieniężnym, gotówką lub zasilając konto bankowe kwotą równą saldzie kredytu. Twój bank zazwyczaj nie jest w stanie pozwolić, aby ujemne saldo pozostawało na Twoim koncie dłużej niż sześć miesięcy.

   Niektórzy wydawcy kart dają Ci możliwość zaakceptowania zwrotu za pośrednictwem popularnych platform internetowych, takich jak PayPal.

   Ale czy wypłacanie pieniędzy z PayPal jest mądrą rzeczą? Pamiętaj, aby zbadać dostępne opcje, zanim zgodzisz się na pośredni zwrot pieniędzy.

   Czy ujemne saldo wpływa na Twój limit kredytu?

   Ujemne saldo na karcie kredytowej nie oznacza, że ​​masz teraz wyższy limit kredytu. Twój kredyt pozostaje taki sam, ale możesz teraz wydać więcej niż wynosi limit karty.

   Będziesz mógł wydać saldo kredytu bez przekraczania limitu kredytu.

   Spójrzmy na przykład, aby to zilustrować.

   Jeśli saldo Twojej karty wynosi – 100 USD, a Twój limit kredytowy wynosi 5000 USD, technicznie rzecz biorąc, będziesz w stanie wydać na swoją kartę 5100 USD, zanim przekroczysz limit kredytu.

   Jest to oczywiście czysto hipotetyczne. Większość ekspertów finansowych zaleca, aby korzystanie z karty kredytowej nie przekraczało 30% limitu.

   Zwykle Twój limit kredytowy jest ustalany przez wydawcę Twojej karty podczas składania wniosku o wydanie karty. Jeśli potrzebujesz podwyższenia limitu kredytowego, będziesz musiał zapytać wystawcę karty i renegocjować.

   Słowo ostrzeżenia

   Bądź jednak ostrożny taka prośba może, ale nie musi spowodować twarde zapytanie kredytowe w Twoim raporcie kredytowym , i ryzykujesz odmowę podwyższenia kwoty.

   Nie traktuj ujemnego salda na karcie kredytowej jako faktycznego podwyższenia limitu . Zamiast tego potraktuj to wyłącznie jako nadpłatę tylko za ten konkretny okres rozliczeniowy.

   Bądź na bieżąco ze wszystkimi swoimi kontami, korzystając z aplikacji do finansów osobistych która będzie powiadamiać Cię o płatnościach i ujemnych saldach w momencie ich wystąpienia.

   Sprawdź nasze porównanie EveryDollar vs Mint – dwie bardzo skuteczne aplikacje zaprojektowane specjalnie, aby pomóc Ci zarządzać długiem.

   Na szczęście istnieją platformy i usługi zaprojektowane w celu usprawnienia zarządzania wykorzystaniem karty kredytowej i punktacją kredytów.

   Tally to pierwszy zautomatyzowany menedżer długów, który ułatwia zarządzanie wszystkimi kartami. Platforma ma opcje przyspieszenia spłaty salda .

   Tally ma aplikację na urządzenia z systemem iOS i Android i jest zasadniczo aplikacją konsolidacyjną, która ułatwia kontrolowanie wszystkich rachunków kart kredytowych.

   Po zeskanowaniu twoich kart Tally może zapewnić linię kredytową, aby pomóc w zarządzaniu płatnościami, tworząc szybszy sposób na uporządkowanie kart i spłatę sald.

   Po dodaniu kart Tally przeanalizuje Twoje indywidualne konta i historię kredytową, aby upewnić się, że Twoja wyjątkowa sytuacja jest obsługiwana przez zestaw funkcji aplikacji.

   Jeśli Twoje konto jest zatwierdzone, Tally zabezpiecza linię kredytową i pomaga zminimalizować opłaty i odsetki, automatycznie dokonując na czas właściwych płatności na właściwe karty.

   Możesz nadal używać swoich kart i cieszyć się wszystkimi towarzyszącymi im korzyściami i nagrodami.

   Czy powinieneś się martwić ujemnym saldem na karcie kredytowej?

   Możesz patrzeć na swoje saldo i zastanawiać się, czy to ujemne saldo na karcie kredytowej jest złe, czy też wpłynie na twoją zdolność kredytową.

   Wiele osób uważa, że ​​przepłacanie za rachunek karty kredytowej może zwiększyć zdolność kredytową. Istnieje pewna teoria paradująca w sieci, która sugeruje, że jest to hack na zwiększenie wyniku.

   Jednak zdaniem ekspertów, takich jak CreditKarma , tak nie jest. Przepłacenie salda karty kredytowej nie poprawi zdolności kredytowej.

   Ta teoria opiera się na błędnym przekonaniu o wskaźniku wykorzystania kredytu – kwocie wykorzystanego kredytu w porównaniu z ilością dostępną.

   Niższe wskaźniki są generalnie lepsze w przypadku ocen kredytowych.

   Jednak algorytm oceniania odczytuje salda ujemne jako kwoty zerowe w raporcie kredytowym .

   Ponadto nie będziesz w stanie użyć ujemnego współczynnika wykorzystania na jednej ze swoich kart, aby zrównoważyć większe wykorzystanie na innej.

   Co oznacza ujemne saldo na karcie kredytowej?

   Ujemne saldo na wyciągach z kart kredytowych niekoniecznie jest wynikiem czegoś, co zrobiłeś nieprawidłowo.

   Ujemne saldo na karcie kredytowej oznacza po prostu, że wystawca karty jest ci winien pieniądze .

   Jest to powszechny problem, a większość firm obsługujących karty posiada zasady postępowania w tego typu sytuacjach.

   W większości przypadków możesz po prostu kontynuować normalne korzystanie z karty, a saldo kredytu ustąpi samoistnie do czasu wystawienia następnego wyciągu.

   Jeśli jednak masz obawy dotyczące salda, warto skontaktować się z wydawcą karty i zbadać swoje prawa jako posiadacza kredytu.

   Lorraine

   Lorraine ma za sobą udaną karierę w branży finansowej, pełniąc różne funkcje, w tym wyższego kierownictwa i koordynatora krajowego.

   Dziś Lorraine z przyjemnością korzysta z tej wiedzy jako profesjonalna autorka, która pomaga ludziom kontrolować swoje finanse poprzez artykuły i posty na blogu. Niezależnie od tego, czy chcesz zaoszczędzić pieniądze, zorganizować budżet, czy uzyskać najlepszą ofertę pożyczki, możesz skorzystać z porad i wskazówek Lorraine.

 • We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy