Dlaczego firmy ubezpieczeniowe rozważają Twój kredyt?

Category: Poprawić Swoją
17 lutego 2021

W tym artykule:

 • W jaki sposób ocena zdolności kredytowej wpływa na stopę ubezpieczenia?
 • Jakie dodatkowe czynniki uwzględniają ubezpieczyciele samochodów, aby określić stawki?Zapytania ubezpieczeniowe nie szkodzą Twojej zdolności kredytowejJak poprawić swoją zdolność kredytową przed złożeniem wniosku o ubezpieczenie samochoduUzyskaj swój wynik FICO za darmoWiele firm ubezpieczeniowych korzysta z ocen ubezpieczeniowych opartych na kredytach, aby pomóc im zdecydować, komu zaoferować ubezpieczenie i ile pobierać. Różnią się one od ocen kredytowych wykorzystywanych do celów pożyczkowych, a badania wykazały, że korelują one z prawdopodobieństwem złożenia przez konsumentów roszczeń ubezpieczeniowych. Kiedy stosuje się te wyniki, są one tylko jednym z wielu czynników, które mogą wpływać na opcje ubezpieczenia i stawki. Oto, co musisz wiedzieć.

  W jaki sposób ocena zdolności kredytowej wpływa na stopę ubezpieczenia?

  Rodzaje ocen kredytowych, których pożyczkodawcy i wystawcy kart kredytowych używają do oceny zdolności kredytowej, nie wpłyną na stawki ubezpieczenia. Wyniki te, w tym wiele ocen FICO ® Scores ☉ i ocen kredytowych VantageScore ®, są tworzone, aby pomóc wierzycielom przewidzieć prawdopodobieństwo, że wnioskodawca przegapi płatność. Mogą mieć wpływ na możliwość uzyskania pożyczki lub stopę procentową, którą otrzymasz, ale nie są wykorzystywane do celów ubezpieczeniowych.

  FICO, LexisNexis i inne firmy również tworzą oceny ubezpieczeniowe oparte na kredytach. Podobnie jak w przypadku ogólnych ocen kredytowych, oceny ubezpieczeniowe oparte na kredytach są w dużej mierze oparte na raporcie kredytowym z jednego z głównych biur kredytowych – Experian, TransUnion lub Equifax. Jednak oceny ubezpieczeniowe oparte na kredycie są generalnie tworzone, aby pomóc firmom ubezpieczeniowym zrozumieć prawdopodobieństwo, że ktoś złoży roszczenia ubezpieczeniowe, które kosztują firmę więcej niż zbiera w składkach.

  Czynniki, które wpływają na Twoje wyniki kredytowe, mogą również wpływać na Twoje wyniki ubezpieczeniowe oparte na kredytach. Obejmują one to, czy dokonałeś wcześniejszych płatności w terminie i aktualne saldo zadłużenia. Jeśli masz słaby kredyt, może być trudniej uzyskać zgodę na polisę ubezpieczeniową samochodu lub być może będziesz musiał zapłacić więcej składek.

  Jednak firmy ubezpieczeniowe na ogół nie mogą podejmować decyzji wyłącznie na podstawie Twojego kredytu – to tylko jeden z wielu czynników. Ponadto niektóre stany zakazują lub surowo ograniczają wykorzystanie ocen ubezpieczeniowych opartych na kredycie do wykorzystania w decyzjach dotyczących ubezpieczenia samochodu.

  Jakie dodatkowe czynniki uwzględniają ubezpieczyciele samochodów, aby określić stawki?

  Nawet jeśli jest to dozwolone, Twój kredyt na ogół nie będzie głównym czynnikiem decydującym o tym, czy otrzymasz polisę i ile zapłacisz. Firmy ubezpieczeniowe uwzględniają wiele kryteriów przy ustalaniu stawek, w tym:

  • Twój rekord jazdy : czysty rekord jazdy może pomóc Ci uzyskać niższe stawki ubezpieczenia samochodu.
  • Miejsce zamieszkania : ubezpieczenie pojazdu może być tańsze lub bardziej kosztowne w zależności od miejsca zamieszkania, ponieważ w niektórych obszarach występuje wyższy wskaźnik wandalizmu, kradzieży i wypadków niż w innych. Dane demograficzne : Twój wiek, płeć i stan cywilny mogą również wpływać na Twoje wskaźniki w większości miejsc. Typ pojazdu : Niektóre pojazdy są droższe w ubezpieczeniu niż inne, co warto wziąć pod uwagę przy zakupie pojazdu. Rodzaje ubezpieczeń : Ubezpieczenie samochodu może obejmować różne rodzaje ubezpieczenia, w tym odpowiedzialność cywilną, kolizję i kompleksową ochronę. Twoje odliczenia i limity ubezpieczenia również mają wpływ na stawki. Zniżki : Możesz kwalifikować się do szerokiego zakresu zniżek, które mogą prowadzić do niższych stawek ubezpieczenia, takich jak zniżka na wiele polis, jeśli masz również ubezpieczenie właścicieli domów lub najemców w tej samej firmie. Firma : Dostawcy ubezpieczeń komunikacyjnych mogą w różny sposób specjalizować się w różnych rodzajach ubezpieczenia lub kierowcach i czynnikach wagowych. Wyceny z kilku firm mogą pomóc w znalezieniu najlepszej stawki.Zapytania ubezpieczeniowe nie szkodzą Twojej zdolności kredytowej

   Kiedy firma ubezpieczeniowa sprawdzi Twój kredyt, do Twojego pliku kredytowego zostanie dodany zapis z tego sprawdzenia. To zapytanie kredytowe zostanie wyświetlone, jeśli przejrzysz kopię raportu kredytowego, ale ponieważ jest to zapytanie miękkie, nie wpłynie to na Twoje wyniki kredytowe. W przeciwieństwie do tego trudne zapytania, które mogą pochodzić z ubiegania się o nową pożyczkę lub kartę kredytową, mogą tymczasowo nieco zaszkodzić Twojej ocenie kredytowej.

   Ponieważ ubieganie się o ubezpieczenie samochodu nie ma wpływu na Twój kredyt, nie musisz martwić się o kupowanie stawek i składanie wielu wniosków o ubezpieczenie. Możesz nawet chcieć otrzymywać wyceny nowej polisy co sześć miesięcy do roku, aby mieć pewność, że nadal masz najlepszą ofertę.

   Jak poprawić swoją zdolność kredytową przed złożeniem wniosku o ubezpieczenie samochodu

   Ponieważ oceny ubezpieczeniowe oparte na kredytach są w dużej mierze oparte na tych samych podstawowych informacjach, co inne typy ocen kredytowych, podobne działania mogą pomóc poprawić wszystkie oceny kredytowe. Obejmują one:

   • Opłacaj rachunki terminowo i w całości. Brak płatności, wysłanie kont do windykacji i ogłoszenie upadłości mogą zaszkodzić Twojej zdolności kredytowej. Z drugiej strony, dokonywanie płatności na czas może pomóc w osiągnięciu wyników.
   • Spłacaj długi. Posiadanie niespłaconych długów może wpłynąć negatywnie na wyniki kredytowe, podobnie jak wykorzystanie dużej części dostępnego limitu kredytowego na kartach kredytowych. Niskie saldo na karcie kredytowej, a następnie płacenie całego rachunku co miesiąc może pomóc w uzyskaniu wyniku i zaoszczędzić pieniądze na odsetkach.Z biegiem czasu Twoje wyniki kredytowe mogą również ulec poprawie wraz ze wzrostem długości historii kredytowej. Możesz także trochę skorzystać na doświadczeniu zarówno z kontami odnawialnymi, jak i ratalnymi w historii kredytowej. Ponadto pamiętaj o staraniu się o nowy kredyt, ponieważ wynikające z tego trudne zapytania mogą tymczasowo obniżyć Twoje wyniki.

    Zdobądź swój wynik FICO ® za darmo

    Chociaż nie możesz sprawdzić wyników ubezpieczenia kredytowego, Experian oferuje bezpłatny dostęp do wyniku FICO ® Score w oparciu o raport kredytowy Experian. Możesz monitorować swój wynik, aby zobaczyć, jak Twoje działania pomagają lub szkodzą Twojemu kredytowi. A jeśli zauważysz duży wzrost wyniku, możesz sprawdzić, czy możesz teraz kwalifikować się do niższych stawek ubezpieczenia.

  We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy