Dlaczego cena Bitcoin nie wzrosła po halvingu?

Category: Musisz Mieć
17 lutego 2021

Bitcoin to zdecentralizowana wirtualna waluta, która jako pierwsza trafiła na rynek i jest najpopularniejsza. Sieć może wygenerować tylko 21 milionów bloków Bitcoin.

Halving to wydarzenie, które odbywa się co 210 000 bloków, podczas którego Bitcoin jest dzielony na pół w celu obniżenia poziomu emisji. Odkąd system przeprowadził to wydarzenie, stało się jednym z najważniejszych w systemie gospodarczym.

Dzieje się to co cztery lata i jest to zautomatyzowany proces, w którym górnicy otrzymują tylko połowę bitcoinów na utworzenie bloku. Halving ma miejsce, ponieważ ilość bitcoinów nie jest nieskończona; posiadanie limitu nie może zrobić więcej niż ta kwota.

W przypadku halvingu górnicy otrzymają tylko 50% mniej niż bitcoiny. Dla inwestorów tej kryptowaluty jest to bardzo ważne wydarzenie. Celem tego typu wydarzeń jest podaż i popyt. Gdy podaż jest mniejsza, popyt jest większy, a wraz z tym eksperci szacują, że wartość bitcoina wzrośnie.

Bitcoin jest walutą deflacyjną. Dzieje się tak, ponieważ tworzenie nowych jednostek tej kryptowaluty jest naprawdę niskie. Jego częstotliwość generowania spada z biegiem lat, co oznacza, że ​​ktokolwiek jest właścicielem tej kryptowaluty, zwiększy swoją siłę nabywczą.

Cena bitcoina z halvingiem

Zmniejszenie o połowę roku 2020 dla wielu ekspertów było zupełnie innym wydarzeniem niż poprzednie, ponieważ miało się wydarzyć wraz z kryzysem pandemicznym Covid-19.

Poprzednie wydarzenia o połowę, które miały miejsce w latach 2012 i 2016, wykazały spadki ceny bitcoina. Badając historyczne wydarzenia tego procesu, eksperci twierdzą, że cena chwilowo spadnie. Zmniejszenie o połowę w 2020 roku nastąpiło w maju.

Pierwszy halving miał miejsce w 2012 r. I miał 34% aprecjację, drugi halving miał miejsce w lipcu 2016 r., A do tego czasu cena Bitcoina wynosiła 660 USD. Po tych wydarzeniach cena kryptowaluty wzrosła w stosunku do dolara amerykańskiego.

W 2012 roku w ciągu zaledwie jednego roku cena wzrosła z 11 do ponad 1000 dolarów. Podczas halvingu w 2016 r. Również odnotował wzrost i pozostał na poziomie 580 USD i 700 USD. Ta wartość Bitcoina mogła zostać utrzymana przez kilka miesięcy przed wzrostem, jaki miał pod koniec roku, który osiągnął 900 USD.

Co mówią specjaliści?

Specjaliści zauważyli, że popyt na tę wirtualną walutę może się drastycznie zmieniać i nie można go przypisać wyłącznie zmniejszeniu o połowę. Przed majowym wydarzeniem wielu ekspertów twierdziło, że może to doprowadzić do wzrostu popytu.

Halving już minął, a sieć Bitcoin doświadczyła pierwszej korekty trudności. Trudność zmniejszyła się z 16 bilionów do 15 bilionów, co oznacza, że ​​zmniejszyła się o 6%.

Przyniosło to trochę ulgi górnikom, którzy zaszli tak daleko dzięki Bitcoin.

Po pierwszym dostosowaniu trudności tego trzeciego wydarzenia średni czas generowania bloku wyniósł 600 sekund. W maju górnicy byli w stanie wydobyć 630 000 bloków bitcoinów z halvingiem; górnicy otrzymują za blok 12,5 bitcoinów po kursie 6,25.

Nadeszła połowa 2020 r

Dla większości inwestorów Bitcoin wydarzenie zwane halvingiem jest zawsze obecnym tematem. Zgodnie z oczekiwaniami wszystkich ekspertów i inwestorów Bitcoin, halving nastąpił w pierwszych dniach maja. Patrząc na zapisy blockchaina, blok został wydobyty 11 maja o godzinie 3:25 po południu. To wydarzenie stało się trzecim halvingiem, zmniejszającym emisję bitcoinów od czasu, gdy Nakamoto stworzył je w 2009 roku.

Ten proces ma na celu regulację podaży bitcoinów na rynku, ponieważ, jak wspomniano powyżej, ma skończoną ilość 21 milionów BTC. Wraz ze spadkiem emisji ta kryptowaluta staje się rzadsza, a zatem bardziej wartościowa.

W przypadku tego wydarzenia stworzenie Bitcoina nie będzie wieczne, więc eksperci Bitcoin mają nadzieję, że jego koniec nastąpi w roku 2140.

Pierwszy halving w 2012 r. Zmniejszył bitcoiny z 50 do 25 bitcoinów, drugie zdarzenie miało miejsce w 2016 r., 4 lata później, i zmniejszyło bitcoiny do zaledwie 12,5. Następny halving nastąpi między marcem a czerwcem 2024 r., Kiedy to ponownie nastąpi redukcja emisji bitcoinów.

Wydarzenia te mają wpływ na branżę wydobywczą Bitcoin, ponieważ ta redukcja ma wpływ na zyski górników.

Kryzys, którego doświadcza obecnie świat w związku z nową pandemią koronawirusa, może wpłynąć na rynek kryptowalut; Ten kryzys gospodarczy może wpłynąć na proces związany z tym wydarzeniem i ceną Bitcoina.

Aby zbadać operację halvingu, konieczne jest uwzględnienie całej obecnej sytuacji. Jest to inne wydarzenie niż te, które miały miejsce w poprzednich latach i musisz mieć oko na ruch, który może wystąpić z ceną Bitcoin.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy