Czy odpowiadałaby mi kariera w finansach?

Category: Będziesz Mieć
17 lutego 2021

Szybkie linki do tego artykułu

W finansach dostępnych jest wiele różnych miejsc pracy dla absolwentów i absolwentów szkół. Ważne jest, aby dokładnie rozważyć, który sektor – księgowość, zarządzanie inwestycjami, bankowość lub ubezpieczenia – oraz, w ramach wybranego sektora, jakie stanowisko będzie odpowiadać Twojej osobowości, połączeniu umiejętności i preferencji.

KsięgowośćKsięgowi pomagają organizacjom – od małych organizacji charytatywnych po globalne firmy – i osobom fizycznym w zarządzaniu swoimi finansami, tak aby przestrzegać odpowiednich przepisów prawnych i odpowiednio planować przyszłość. Księgowość byłaby zatem odpowiednia dla osób, które lubią pracę z liczbami, potrafią szybko się uczyć, potrafią komunikować się i pracować jako część zespołu oraz interesują się światem biznesu.

Księgowi muszą być w stanie szybko zrozumieć koncepcje – niezależnie od tego, czy jest to przyswajanie nowych informacji lub danych, zarządzanie nowym projektem czy spotkanie z nowym klientem. Jeśli coś jest dla Ciebie nowe, musisz umieć zadawać właściwe pytania i podążać za właściwymi wskazówkami, badając to, dlatego podstawowe zainteresowanie światem biznesu i tym, jak to działa – jak firmy zarabiają pieniądze i wchodzą w interakcje z na przykład siebie nawzajem – jest niezbędna. Po zrozumieniu nowej koncepcji musisz być w stanie przekazać klientowi złożone informacje w sposób profesjonalny i wolny od żargonu, dlatego niezbędne są doskonałe umiejętności komunikacyjne. Musisz także umieć pracować ze współpracownikami, często w zespole, na wszystkich poziomach działalności.

W księgowości istnieje wiele różnych stanowisk. Chociaż powyższe cechy są istotne dla wszystkich księgowych, idealny zestaw umiejętności na przykład księgowego kryminalistyki będzie różnił się od księgowego podatkowego – aby uzyskać więcej pomocy w podjęciu decyzji, który konkretny sektor rachunkowości będzie dla Ciebie odpowiedni, zobacz nasze podsumowanie różne sektory księgowe w TARGETjobs.

Umiejętność łączenia zaspokajania potrzeb biznesowych z zachowaniem silnych zasad moralnych jest bardzo ważna dla wszystkich księgowych. Oczekuje się, że będą zarządzać sprawami finansowymi swoich klientów, aby osiągnąć jak najlepszy wynik dla klienta, zapewniając jednocześnie, że interes publiczny nie zostanie naruszony.

Prawdopodobnie najważniejszą cechą przyszłego księgowego jest chęć do pracy i nauki w tym samym czasie. Chociaż praca w księgowości ma ogólnie rozsądne godziny pracy, pierwsze kilka lat może być dość intensywne. Niezależnie od tego, czy wybierzesz uczelnię, czy ścieżkę porzucenia szkoły, będziesz pracować nad zdobyciem kwalifikacji zawodowych , co będzie polegało na uczęszczaniu na lekcje, studiowaniu i zdawaniu egzaminów podczas pracy (nie panikuj – większość pracodawców zaproponuje Ci urlop naukowy) . Jeśli nie możesz zmierzyć się z pomysłem studiowania do kolejnego testu, księgowość prawdopodobnie nie jest dla Ciebie.

Zarządzanie inwestycjamiIstnieją dwa główne aspekty zarządzania inwestycjami: podejmowanie inteligentnych decyzji inwestycyjnych i obsługa klienta. Oczekuje się, że staniesz się ekspertem w określonej dziedzinie rynku finansowego, na którym działa Twój pracodawca, i staniesz się osobą „idź do zarówno dla klientów, jak i współpracowników. Jeśli lubisz rozległe badania i budowanie specjalistycznej wiedzy, a także interesujesz się rynkami finansowymi i ich implikacje dla czegoś, za co jesteś odpowiedzialny, i jesteś w stanie je zrozumieć, to ten obszar finansów może być dla Ciebie idealny.

Będziesz także miał serce, by służyć i wykonywać jak najlepszą pracę dla swoich klientów, ponieważ zarządzanie inwestycjami polega na zapewnieniu zaspokojenia potrzeb klientów (decyzje inwestycyjne podejmowane są w imieniu klientów). Wiele czasu spędzasz na rozmowach telefonicznych z klientami, a jeśli tego nie robisz, będziesz pracować indywidualnie lub współpracować z kolegami. Musisz więc czuć się komfortowo w pracy z własnej inicjatywy, dobrze radzić sobie w zespole i mieć pewność w kontaktach z klientami.

Niezależnie od tego, czy wchodzisz do sektora jako absolwent czy absolwent, będziesz musiał uczyć się, aby uzyskać określone kwalifikacje i odbyć szkolenie podczas pracy. Potrzebujesz więc dobrych umiejętności zarządzania czasem (w stanie poradzić sobie z napiętym harmonogramem), aby móc dobrze radzić sobie w pracy podczas zdawania egzaminów. Spędzisz też dużo czasu na pracy z liczbami – zarówno w klasie, jak i poza nią – więc zadaj sobie pytanie, czy spodoba ci się to i będziesz w tym dobry.

Godziny pracy często zależą od obciążenia pracą. Co najmniej dziesięciogodzinne zmiany są powszechne, a wczesne starty są typowe w tym obszarze pracy. Twój tydzień pracy będzie często obejmował mieszankę obowiązków biurowych (na przykład dzwonienie do klientów, spotkania z zespołem i odpowiadanie na pytania) oraz spotkania z klientami w ich biurach lub gdzie indziej. Jeśli nie chcesz pracy, w której tkwisz przy biurku lub ciągle jesteś w drodze, zarządzanie inwestycjami może Ci odpowiadać.

Podstawowym celem firm zarządzających inwestycjami jest zarabianie pieniędzy, a robią to przede wszystkim poprzez inwestowanie pieniędzy swoich klientów oraz własnych. Inwestycje mogą być dokonywane na różne sposoby w ramach pełnej gamy firm, krajów i produktów, a klientami może być każda osoba fizyczna lub firma posiadająca wystarczającą ilość gotówki lub aktywów. Zarządzanie inwestycjami może nie być dla Ciebie odpowiednie, jeśli prawdopodobnie masz silne przeczucia co do tego, z którym z nich jesteś i nie czujesz się komfortowo w pracy lub inwestowaniu.

BankowośćCharakter ról w każdej dywizji jest różny, podobnie jak umiejętności i cechy osobiste wymagane do odniesienia sukcesu.

Bankowości detalicznejBanki detaliczne obsługują klientów indywidualnych, od nastolatka otwierającego swój pierwszy rachunek bieżący do emeryta szukającego wysokooprocentowanego konta na swoje oszczędności. Jeśli lubisz kontaktować się z ludźmi z różnych środowisk i pomagać im, bankowość detaliczna może być dla Ciebie dobrym wyborem zawodowym.

Depozyty klientów gromadzone przez banki detaliczne to ich „chleb powszedni. Dlatego obsługa klienta (aby klienci byli zadowoleni i lojalni) oraz oferta produktów (aby klienci nie udawali się do innych banków) są bardzo ważne. Pracodawcy traktują priorytetowo i dążą do osiągnięcia doskonałej obsługi klienta. Najlepsi bankowcy detaliczni to tacy, którzy poświęcają czas, aby zrozumieć potrzeby swoich klientów i polecić im najlepsze produkty lub usługi. Będziesz więc potrzebował cierpliwości, dobrego słuchacza i empatii, a także będziesz w stanie połączyć zaspokajanie potrzeb biznesowych z zaspokajaniem potrzeb klientów.

Elastyczność, zdolność adaptacji, mobilność geograficzna i umiejętność budowania dobrych relacji roboczych ze współpracownikami w całej firmie są również wymagane, ponieważ podczas pracy w banku może być konieczne przeniesienie się do innego oddziału, oddziału, centrum telefonicznego lub biura regionalnego na szkolenie, ciągły rozwój zawodowy, nowa rola lub zastępstwo dla współpracownika. Na przykład absolwenci szkoły mogą spędzić trochę czasu w centrum obsługi telefonicznej przed dołączeniem do oddziału, podczas gdy absolwenci mogą być zmuszeni do przeniesienia się do innego banku lub oddziału, aby wspiąć się po szczeblach kariery.

Podobnie jak we wszystkich obszarach finansów, godziny pracy w bankowości detalicznej mogą przekraczać 9:00 do 17:00. Praca projektowa i terminy sprawiają, że czasami trzeba pracować na dłuższych zmianach. A ponieważ banki detaliczne otwierają się w sobotę, możesz pracować przez weekend. Jeśli szukasz przewidywalnego harmonogramu i gwarantowanych wolnych weekendów, bankowość detaliczna może nie być dla Ciebie najlepszą opcją kariery.

Bankowość inwestycyjnaBankowość inwestycyjna jest odpowiednia dla osób, które lubią pracować z danymi i potrafią się nimi zająć. Dlatego często preferowane są umiejętności analityczne i numeryczne, a czasem także stopień numeryczny lub techniczny. Musisz także być dobry w pracy zespołowej, mieć pewność w kontaktach z klientami i być przygotowany na spędzenie czasu. Jednym z głównych czynników stylu życia, który odróżnia bankowość inwestycyjną od innych dziedzin finansów, są długie godziny pracy. Często pracujesz więcej niż 12 godzin dziennie i w niektóre weekendy. Potrzebujesz więc odporności i wytrzymałości. Jeśli wolisz pracować od 9:00 do 17:00, wiedząc, kiedy każdego dnia będziesz mieć odliczenie, bankowość inwestycyjna nie jest dla Ciebie. Podobnie może nie być najlepszym wyborem kariery, jeśli nie chcesz mieszkać w Londynie – wszystkie banki inwestycyjne mają swoje siedziby w stolicy.

Każdy obszar banku inwestycyjnego chce osiągać zyski, ponieważ bank jest własnością publiczną i odpowiada przed akcjonariuszami (osobami fizycznymi lub małymi grupami, które są właścicielami części banku). Jest to szczególnie widoczne w dziale handlu, w którym produkty finansowe są kupowane i sprzedawane – a pieniądze są generowane i tracone. Prawdopodobnie będziesz pracować w zorientowanym na cel środowisku ze współpracownikami, którzy czasami będą pod ogromną presją, aby podejmować właściwe decyzje w odpowiednim czasie dotyczące ogromnych kwot pieniędzy.

Ubezpieczenia i aktuarialneUbezpieczenieUbezpieczenie jest odpowiednie dla osób zorientowanych na ludzi, którzy są dobrymi słuchaczami, uważnymi i potrafią odbierać subtelne sygnały od ludzi. Weźmy jako przykład pośrednictwo: Toby Wemyss, dyrektor generalny firmy ubezpieczeniowej Willis Towers Watson, powiedział: „Jako pośrednik, inteligencja emocjonalna [zdolność do odbierania, werbalnie i niewerbalnie, nastroju innych ludzi] ważną rolę do odegrania, ponieważ jeśli czujesz, że ktoś pozytywnie reaguje na określony temat, nadal podążasz tą drogą .

Zaufanie i doskonała komunikacja werbalna i pisemna to również podstawowe cechy i umiejętności, które musisz posiadać, ponieważ będziesz musiał współpracować z ludźmi z innych dziedzin działalności i stronami trzecimi, takimi jak prawnicy. Będziesz także potrzebował dbałości o szczegóły i umiejętności negocjacyjne, ponieważ w zależności od twojej roli, może się zdarzyć, że klient złoży reklamację i będziesz musiał przeszukiwać dokumenty w poszukiwaniu informacji, aby wynegocjować ugodę.

Pracodawcy płacą za absolwentów szkół i absolwentów zatrudnianych w celu zdobycia odpowiednich kwalifikacji dla ich specjalizacji, jednocześnie zdobywając praktyczne doświadczenie. Musisz być przygotowany na naukę i pracę oraz umieć poradzić sobie z wymagającym obciążeniem pracą. Jednak w porównaniu z innymi dziedzinami finansów zawody ubezpieczeniowe są często opisywane jako zapewniające lepszą równowagę między życiem zawodowym a prywatnym. Na przykład w początkowych latach czas pracy zwykle wynosi od 9:00 do 18:00. Firmy ubezpieczeniowe są również rozproszone po całej Wielkiej Brytanii, więc może istnieć opcja mieszkania bliżej domu lub przynajmniej możliwość rezygnacji z pracy w centrum Londynu (co często wymaga znacznych dojazdów do pracy).

Firmy ubezpieczeniowe generalnie zarabiają pieniądze na osobach i firmach, które kupują ich polisy ubezpieczeniowe, więc sprzedaż jest ważną częścią biznesu. Dlatego twoje środowisko pracy będzie prawdopodobnie miało kulturę wydajności (regularne cele i cele do osiągnięcia). Ale biznes nie będzie dotyczył tylko sprzedaży i celów; produkty i usługi finansowe często odróżniają jedną firmę ubezpieczeniową od drugiej, więc możesz oczekiwać, że Twój pracodawca i współpracownicy będą kładli równy nacisk na tworzenie nowych produktów, aby sprostać zmieniającym się potrzebom klientów.

AktuarialneNajlepsi aktuariusze mają dobrą głowę do liczb i są bardzo zmotywowani. Umiejętnie rozwiązują problemy, ciężko pracują i skutecznie komunikują się – zarówno w piśmie, jak i podczas mówienia. Praca może być zmienna, więc niezbędna jest elastyczność. Ze względu na techniczny charakter zawodu pracodawcy poszukują specjalistycznej wiedzy matematycznej (co najmniej z matematyki na poziomie A). Wielu aktuariuszy ma również dyplom z matematyki, matematyki stosowanej lub statystyki – jest to dziedzina pracy, która najlepiej pasuje do osób, które lubią matematykę i są z niej dobrzy.

Aktuariusze pracują głównie przy biurku. Jednak niektórzy aktuariusze, szczególnie aktuariusze konsultingowi, podróżują na spotkania z klientami. Podobnie jak ich odpowiednicy w ubezpieczeniach, aktuariusze pracują średnio osiem godzin dziennie na początku swojej kariery. Ale godziny pracy mogą się różnić, w przypadku konsultacji z aktuariuszami i aktuariuszami, którzy pracują na przykład w bankowości inwestycyjnej, mają bardziej nieprzewidywalne harmonogramy i często pracują więcej niż 40 godzin tygodniowo.

Jeśli dołączysz do zawodu aktuariusza, będziesz oczekiwać, że zdobędziesz określone kwalifikacje, za które pracodawca będzie Cię finansował i zapewni Ci urlop na naukę. Będzie to obejmować naukę, uczęszczanie na lekcje i zdawanie egzaminów podczas wykonywania pracy w pełnym wymiarze godzin. Jeśli podoba Ci się połączenie pracy i nauki i masz akademicki spryt, aby zdać egzaminy, zawód aktuariusza może być dla Ciebie dobrym wyborem.

Większość stanowisk aktuarialnych będzie wykonywana w organizacjach finansowych w sektorze prywatnym, gdzie podstawowym celem jest zarabianie i zatrzymywanie pieniędzy. Pomożesz jednak to osiągnąć, udzielając pracodawcy i klientom fachowych porad, aby ułatwić im podejmowanie najlepszych decyzji dotyczących ich przyszłości finansowej. Więc chociaż zysk jest ważny, priorytetem jest specjalistyczna wiedza, inteligencja, precyzja i dostarczanie wiarygodnych informacji.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy