Co to jest średnia ocena kredytowa?

Category: Twoja Zdolność
17 lutego 2021

Dążymy do pełnej przejrzystości w naszej misji, aby uczynić świat mądrzejszym, szczęśliwszym i bogatszym. Oferty na The Ascent mogą pochodzić od naszych partnerów – to sposób, w jaki zarabiamy – i nie sprawdziliśmy wszystkich dostępnych produktów i ofert. Ta przejrzystość dla Ciebie jest podstawą naszej rzetelności redakcyjnej, na którą nie ma wpływu wynagrodzenie.

Podziel się tą stroną:

Źródło obrazu: Getty Images

Większość ludzi chce mieć doskonały kredyt lub przynajmniej bardzo dobry kredyt. W końcu twoja ocena kredytowa wpływa na stawki, które zapłacisz za pożyczki – a nawet to, czy kwalifikujesz się do pożyczki.

Nie każdy może mieć doskonały kredyt. Niektórzy ludzie będą mieli słaby kredyt, a niektórzy będą mieli średni kredyt.

Jeśli zastanawiasz się, jak wypadasz w porównaniu z wynikami kredytowymi innych osób, możesz się zastanawiać, jaka jest średnia ocena kredytowa. Odpowiedź na to pytanie zależy od tego, co rozumiesz przez średnią.

Średnia ocena kredytowa w Stanach Zjednoczonych

Jeśli chcesz poznać średnią zdolność kredytową ludzi w Stanach Zjednoczonych, odpowiedź można znaleźć w danych FICO. FICO oznacza Fair Isaac Corporation. Wyniki FICO® to jedne z najczęściej stosowanych ocen kredytowych w kraju, chociaż w użyciu jest wiele różnych formuł punktacji kredytowej.

Według FICO, we wrześniu 2018 roku średnia zdolność kredytowa w USA wyniosła 704 w skali od 300 do 850. To rekordowo wysoki średni wynik FICO®. To wzrost z 686 w październiku 2009 r. – i to trzypunktowy wzrost w stosunku do poprzedniego rekordowego średniego wyniku.

Fakt, że średni wynik FICO® Score w USA osiągnął 704, jest bardzo dobrym znakiem, ponieważ sugeruje, że ludzie w tym kraju mają coraz większą zdolność kredytową. Wynik 704 jest uważany za „dobry, podczas gdy wynik powyżej 740 jest uważany za bardzo dobry, a wynik powyżej 800 jest uważany za wyjątkowy.

A co z wynikiem, który jest po prostu średni?

Średnia może mieć też inne znaczenie. Może to oznaczaćpo prostu OKlubprzeciętne. Jeśli powiesz, że Twój kredyt jestmniej więcej średnii masz na myśli, że jest on raczej „sprawiedliwy niż dobry, bardzo dobry lub doskonały, Twój wynik prawdopodobnie byłby poniżej średniej w Stanach Zjednoczonych

Jeśli maszuczciwykredyt lub kredyt, który jest w porządku, Twój wynik FICO® prawdopodobnie mieści się w przedziale od 580 do 669. Dzieje się tak, ponieważ wyniki FICO® są podzielone na pięć różnych poziomów:

 • Ocena kredytowa od 300 do 579 jest uważana za bardzo słaba
 • Ocena kredytowa od 580 do 669 jest uważana za uczciwąOcena kredytowa od 670 do 739 jest uważana za dobrąOcena kredytowa od 740 do 799 jest uważana za bardzo dobrąOcena kredytowa od 800 do 850 jest uważana za wyjątkowąJeśli twój kredyt jest uczciwy, za pożyczki zapłacisz trochę więcej niż ktoś z dobrym kredytem. Ale w większości przypadków nie zostałbyś zdegradowany do kredytów subprime i powinieneś być w stanie uzyskać zgodę na większość rodzajów finansowania, w tym pożyczki hipoteczne i karty kredytowe.

  Co powinieneś zrobić, jeśli Twoja zdolność kredytowa jest przeciętna lub gorsza?

  Jeśli Twoja ocena kredytowa jest niższa niż średnia ocena w USA lub jeśli mieści się w kategoriiuczciwej, powinieneś popracować nad jej poprawą. Jeśli Twój wynik jest poniżej 740, powinieneś bardzo się postarać, aby dostać się dobardzo dobregolubwyjątkowegozakresu wyników.

  Kiedy Twoja ocena kredytowa jest uważana za bardzo dobrą lub doskonałą, będziesz mógł kwalifikować się do uzyskania najkorzystniejszego oprocentowania zaciągniętych pożyczek. Pożyczkodawcy chętnie pożyczą Ci pieniądze, więc nie będziesz musiał się martwić, że zostaniesz odrzucony, jeśli złożysz wniosek o kredyt hipoteczny lub kredyt samochodowy. Twoja ocena kredytowa i raport również nie będą powodować żadnych sygnałów ostrzegawczych, jeśli pracodawcy lub wynajmujący spojrzą na to w ramach weryfikacji.

  Nie oznacza to, że potrzebujesz doskonałej zdolności kredytowej, aby uzyskać najlepsze stawki. W rzeczywistości nie ma sensu starać się o 850, ponieważ może to być prawie niemożliwe do osiągnięcia i prawdopodobnie nie zostaniesz lepiej potraktowany przez pożyczkodawców, niż gdyby Twój wynik wynosił 800 lub nawet wysokie 700. Idealna zdolność kredytowa może być oznaką honoru, ale nie jest potrzebna, aby w pełni wykorzystać swoje życie finansowe.

  Jak możesz pokonać średnią i podnieść swoją zdolność kredytową?

  Aby poprawić swoją zdolność kredytową, aby Twój kredyt nie był tylko średni, warto wiedzieć, jak obliczane są oceny kredytowe.

  Chociaż istnieje wiele różnych formuł punktacji kredytowej, Twój wynik FICO® jest określany na podstawie:

  • Twoja historia płatności.To stanowi 35% twojego wyniku.
  • Twoje wykorzystanie kredytu.To stanowi 30% Twojego wyniku.Długość Twojej historii kredytowej.To stanowi 15% twojego wyniku.Połączenie rachunków kredytowych lub rodzajów wykorzystanych kredytów.To stanowi 10% twojego wyniku.Liczba zapytań w raporcie kredytowym.To stanowi 10% twojego wyniku.VantageScore to druga podstawowa ocena kredytowa, którą otrzymasz oprócz wyniku FICO®. Ma własną zastrzeżoną formułę do ważenia tych czynników, ale podobne rzeczy zostaną rozważone. Inne formuły punktacji kredytowej również uwzględniają te same czynniki.

   Gdy zrozumiesz, w jaki sposób określany jest Twój wynik, możesz odpowiednio dostosować swoje zachowanie, aby uzyskać wynik kredytowy lepszy niż średnia. Możesz dokonywać płatności na czas. Możesz utrzymać stopień wykorzystania kredytu na jak najniższym poziomie, zdecydowanie poniżej 30%. Możesz wziąć różne pożyczki, ale unikaj zbyt częstego ubiegania się o kredyt i otrzymywania zbyt wielu zapytań lub obniżania średniego wieku swoich kont.

   Podejmując te kroki, możesz uzyskać wynik kredytowy, który jest lepszy od średniego wyniku w Stanach Zjednoczonych i nie jest to tylko uczciwe, ale jest to bardzo dobre lub nawet doskonałe.

   Sprawdź swoją zdolność kredytową już dziś, aby zobaczyć, jak ją porównać, i zacznij pracować nad poprawą wyniku, abyś był powyżej średniej z każdej definicji.

   Te rachunki oszczędnościowe są ubezpieczone przez FDIC i mogą zarobić 18 razy więcej niż Twój bank

   Wiele osób traci gwarantowane zyski, ponieważ ich pieniądze marnieją na dużym koncie bankowym, zarabiając prawie żadnych odsetek. Wybrane przez nas najlepsze internetowe konta oszczędnościowe mogą przynieść Ci ponad 18-krotność średniej krajowej stawki na koncie. Kliknij tutaj, aby odkryć najlepsze w swojej klasie typy, które znalazły się na naszej krótkiej liście najlepszych kont oszczędnościowych na rok 2020.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy