Co to jest przelew salda?

17 lutego 2021

Przelew salda z karty kredytowej może być świetnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy na zadłużeniu o wyższym oprocentowaniu, ale możesz mieć kilka podstawowych pytań: Co to jest przelew salda? Co to jest opłata za przelew salda? Skąd wiesz, czy przeniesienie salda jest dla Ciebie odpowiednie? Trochę badań może znacznie pomóc, abyś mógł spokojnie korzystać z tego narzędzia finansów osobistych.

Podczas oceny karty kredytowej typu transfer saldo weź pod uwagę następujące wskazówki:

1. Jak działają przelewy salda?

Transfer salda ma miejsce, gdy spłacasz salda na istniejących kartach kredytowych lub pożyczkach, przenosząc je na inne konto karty kredytowej. Jeśli masz wysokie saldo na karcie kredytowej sklepu z 21-procentową RRSO, możesz w okresie wprowadzającym przenieść ten dług na kartę kredytową o niższym oprocentowaniu, oszczędzając pieniądze na odsetkach – i prawdopodobnie pomagając szybciej spłacić dług.

Rozważmy następujący przykład: masz 3000 USD salda na karcie kredytowej z 18-procentową RRSO. Jeśli zapłacisz 12 miesięcznych rat w wysokości 275 USD, poniesiesz 300 USD odsetek.

Jeśli przelejesz to saldo na kartę kredytową, która oferuje początkową RRSO w wysokości 0% przez 12 miesięcy od transferów salda, nowa karta może naliczyć opłatę za przelew, zwykle około 3% salda. Twoje nowe saldo początkowe wyniesie wtedy 3 090 USD. Dokonując tej samej miesięcznej płatności w wysokości 275 USD przez 11 miesięcy z jedną ostatnią płatnością 65 USD w miesiącu 12, zaoszczędzisz 210 USD na oprocentowaniu.

Liczby, które wchodzą do obliczenia przeniesienia salda, obejmują:

 • Ile chcesz przelać
 • Roczna stopa oprocentowania Twojej obecnej karty (APR)RRSO wprowadzająca Twojej nowej kartyTermin dla transferów saldaStandardowa APR Twojej nowej kartyOpłata za przelew saldaKwota, którą możesz przelać, będzie zależała od nowej karty. Możesz przenieść istniejące salda ze sklepowych kart kredytowych, gazowych i innych. Po zatwierdzeniu nowej karty nadal będziesz mieć limit salda i możesz przelać tylko do tej kwoty.

  Odpowiadając na ofertę karty kredytowej typu przeniesienie salda, wskażesz, komu chcesz zapłacić, numery kont i ile chcesz przelać. Po zatwierdzeniu transferu salda wystawca karty kredytowej kontaktuje się z wierzycielami lub płatnikami w Twoim imieniu i wypłaca im wskazaną kwotę. Ten proces może zająć do dwóch tygodni.

  Jeśli masz jakieś płatności należne przed upływem tego czasu, będziesz chciał dokonać tych płatności przed terminem, aby uniknąć opóźnień w opłatach.

  Ważne jest również, aby wiedzieć, że przelewy salda nie zamykają automatycznie konta. Jeśli chcesz zamknąć konto karty kredytowej po przeniesieniu z niego salda, musisz skontaktować się w tym celu z wierzycielem. Możesz jednak chcieć pozostawić kartę otwartą, ponieważ karty zamykające mogą negatywnie wpłynąć na twoją zdolność kredytową. Na przykład dobrze jest mieć dostępną kartę awaryjną, o ile nie używasz przelewu salda, aby zwiększyć zadłużenie.

  2. Jakie są korzyści z przeniesienia salda?

  RRSO przeniesienia niskiego salda może pomóc w nadrobieniu istniejącego zadłużenia. Dzieje się tak, ponieważ możesz uzyskać niską promocyjną lub początkową RRSO, aby spłacić to saldo przez określony czas, na przykład 12 miesięcy. Niska promocyjna lub początkowa RRSO może również pomóc w skróceniu czasu potrzebnego na zmniejszenie zadłużenia.

  Kiedy płacisz wysokie APR, część płatności idzie na odsetki, a nie na spłatę samego salda głównego. Wreszcie, zamiast płacić wielu wierzycielom w wielu terminach płatności, konsolidacja wszystkich sald na jednej karcie z niską lub 0-procentową promocją lub wprowadzającym przeniesieniem salda APR oznacza, że ​​musisz śledzić tylko jedną płatność w miesiącu – a nie wiele kart z wieloma terminy. Możesz znaleźć kartę, na której początkowa APR dotyczy również regularnych zakupów, dodatkowy bonus.

  Ostatecznie, myślę, przeniesienie salda jest posunięciem oszczędzającym pieniądze, szansą na szybsze spłacenie salda, gdy więcej pieniędzy zostanie obciążonych kwotą główną (saldo), a mniej odsetek.

  3. Kiedy warto rozważyć przeniesienie salda?Być może nadszedł czas, aby zbadać przeniesienie salda, gdy zgromadziłeś salda na wielu kartach kredytowych i trudno jest zarządzać płatnościami z wieloma terminami płatności. W życiu jest wiele rzeczy do śledzenia, a konsolidacja tej części finansów daje Ci kilka rzeczy mniej, o które musisz się martwić.

  Amerykanie prowadzą dziś zajęty tryb życia i łatwo jest przeoczyć termin lub dwa terminy płatności kartą kredytową, gdy w każdym miesiącu jest ich kilka. Jednak powtarzanie tego może wpłynąć na twoją zdolność kredytową. Jeśli brakuje jednej lub trzech płatności, możesz skorzystać z konsolidacji, jaką może zaoferować transfer salda.

  Oprócz pomocy w zarządzaniu dokumentacją i budżetowaniem, przeniesienie salda może również pomóc zmniejszyć stres i poprawić samopoczucie psychiczne. Według badania zleconego przez Bankrate, ponad połowa Amerykanów w wieku powyżej 18 lat twierdzi, że stracili sen z powodu przynajmniej jednego problemu finansowego. Droga do szybszej spłaty zadłużenia przy jednoczesnym oszczędzaniu pieniędzy i ograniczeniu logistyki płacenia rachunków może pomóc Ci lepiej spać w nocy.

  4. Jak wybrać odpowiednią ofertę przeniesienia salda

  Podczas gdy posiadacze kart, którzy mają „dobry lub „doskonały wynik kredytowy, prawdopodobnie będą mieli dostęp do najbardziej konkurencyjnych opcji transferu salda, istnieją opcje nawet dla tych, którzy nie mają doskonałego kredytu.

  Najpierw przeszukaj strony internetowe wierzycieli i przejrzyj wiarygodne strony internetowe poświęcone finansom osobistym pod kątem rekomendacji i recenzji różnych ofert transferu salda.

  Oferty kart kredytowych typu transfer salda są czasami dostępne na istniejących kontach kart kredytowych z promocyjnymi APR, które obowiązują również przez określony czas. Aby uzyskać więcej informacji, skontaktuj się z wystawcą karty kredytowej.

  Gdy znajdziesz kilka opcji, porównaj warunki. Na przykład okresy wstępne dla ofert przeniesienia salda mogą się różnić, więc możesz znaleźć oferty sześciu miesięcy lub więcej niż 12 miesięcy. Rozejrzyj się za ofertą, która najbardziej Ci odpowiada. Możesz nawet obliczyć potencjalne oszczędności za pomocą kalkulatora salda, aby dowiedzieć się, ile zaoszczędzisz.

  Jeśli możesz znaleźć wstępną ofertę karty kredytowej z transferem salda w wysokości 0% i niższą całkowitą RRSO, może to być również dobra okazja. Weź również pod uwagę ogólne korzyści i nagrody z karty, takie jak na przykład zwrot gotówki lub mile, które mogą wpłynąć na twoją decyzję.

  Zastanów się, ile możesz zapłacić kartą każdego miesiąca. Następnie sprawdź, jak pasuje to do okresu promocyjnego, który oferuje karta. Jeśli po zakończeniu okresu promocyjnego nadal będziesz dużo winien na nowej karcie, może to zmniejszyć wszelkie oszczędności, które mógłbyś uzyskać, przenosząc saldo. Musisz zwiększyć płatności lub wybrać kartę z dłuższą ofertą promocyjną.

  5. Jak radzić sobie z zadłużeniem za pomocą przelewu salda

  Ważne jest, aby skupić się na tym, jak na dłuższą metę uniknąć długów. Oto kilka pomysłów:

  • Ograniczanie wydatków. Nie chcesz również używać karty kredytowej z przelewem salda jako krótkoterminowego rozwiązania. Innymi słowy, nie chcesz kontynuować gromadzenia długu w okresie początkowym, w którym przez pewien czas masz RRSO w wysokości 0 procent, a następnie od razu wracasz do płacenia wyższego oprocentowania z większym saldem.
  • Zmaksymalizuj okres wprowadzający. Użytkownicy kart kredytowych, którzy mają szczęście otrzymać te oferty, powinni wykorzystać możliwość spłaty jak największej części swojego zadłużenia przed upływem okresu finansowania promocyjnego. Ci, którzy nie spłacą zadłużenia w okresie finansowania promocyjnego, stracili cenną okazję. Jeśli przenosisz duże saldo i nie jesteś w stanie zakwalifikować się do karty z ofertą początkową RRSO 0%, po prostu zwiększasz swój dług krótkoterminowo. Nie ścigaj. Unikaj także „ścigania ofert kart kredytowych z zerowym saldem lub przesuwania sald z jednej karty na drugą. Rozważ znalezienie świetnej oferty przeniesienia salda i zaplanowanie spłaty zadłużenia raz na zawsze. Zachowaj stare karty. Następnie pamiętaj, że przeniesienie salda nie zamyka oryginalnej karty. I wielu nie chce zamknąć tej karty. Zamknięcie starych kont może spowodować utratę zdolności kredytowej. Na przykład może to wpłynąć na współczynnik wykorzystania. Utrata punktów z wyniku może utrudnić zakwalifikowanie się do nowego kredytu w przyszłości. Unikaj używania starych kart. Jednocześnie nie chcesz popełnić błędu zaciągania nowego zadłużenia na starej karcie. Może to wymazać wszelkie postępy, które mogłeś osiągnąć, przenosząc saldo w pierwszej kolejności. Płać na czas. Wreszcie, ważne jest, aby zachować dyscyplinę w dokonywaniu płatności na nową kartę każdego miesiąca. Opóźnione płatności mogą siać spustoszenie w Twojej zdolności kredytowej i spowodować naliczenie opłaty. Co gorsza, niektóre firmy obsługujące karty kredytowe zwiększą Twój APR, jeśli spóźnisz się o 60 dni lub więcej. Nowa RRSO może być znacznie wyższa niż stawka promocyjna, od której zacząłeś.Ale nie pozwól, aby potencjalne pułapki powstrzymały Cię przed rozważeniem skorzystania z tego cennego narzędzia finansów osobistych. Przy odrobinie dyscypliny i pewnym badaniom możesz zaoszczędzić kilkaset dolarów rocznie, jeśli nie więcej, i poprawić swoją zdolność kredytową.

   Pierwotnie opublikowano 17 lutego 2015 r

   Zaktualizowano 28 maja 2020 r.

   Zastrzeżenie prawne: ta witryna służy do celów edukacyjnych i nie zastępuje profesjonalnych porad. Materiały w tej witrynie nie mają na celu udzielania porad prawnych, inwestycyjnych ani finansowych i nie wskazują dostępności żadnego produktu ani usługi Discover. Nie gwarantuje, że Discover oferuje lub poleca produkt lub usługę. Aby uzyskać szczegółowe porady dotyczące swoich wyjątkowych okoliczności, możesz skonsultować się z wykwalifikowanym specjalistą.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy