Co to jest pożyczka osobista z podpisem?

17 lutego 2021

Większość ludzi jest zaznajomiona z zabezpieczonymi pożyczkami pod zastaw, w których pożycza się pewną sumę pieniędzy. W przypadku niespłacenia pożyczki pożyczkodawca bierze zabezpieczenie i sprzedaje je, aby spłacić saldo pożyczki.

Z drugiej strony, pożyczka osobista z podpisem to pożyczka niezabezpieczona, podobna do karty kredytowej. Jednak w przeciwieństwie do karty kredytowej oprocentowanie pożyczek na podpis jest znacznie niższe. Ponadto stopy procentowe są zwykle stałe i zablokowane na cały okres spłaty.

Kwota, jaką można uzyskać dzięki pożyczce osobistej, będzie się różnić w zależności od kilku czynników, takich jak ocena kredytowa, historia kredytowa i stosunek zadłużenia do dochodów. Możesz pożyczyć niewielkie kwoty do znacznie większych kwot, w zależności od tego, dlaczego potrzebujesz kredytu.

Podczas gdy Twoja kasa kredytowa lub bank mogą zapytać o główny powód, dla którego chcesz otrzymać pożyczkę, możesz wykorzystać te pieniądze, po zatwierdzeniu, na prawie wszystko. Jedynym prawdziwym ograniczeniem jest to, że nie możesz wykorzystać pieniędzy pożyczki jako zaliczki na zakup domu.

Niektórzy ludzie otrzymują pożyczkę osobistą, aby skonsolidować swoje wysokooprocentowane karty kredytowe i spłacić je. Inne osoby otrzymują pożyczkę na podpis i wykorzystują ją na projekty renowacji domu. Możesz nawet dostać pożyczkę osobistą i przeznaczyć pieniądze na tak potrzebne wakacje! Zasadniczo możesz dowolnie korzystać z pieniędzy.

Kroki w celu uzyskania pożyczki osobistej

Uzyskanie pożyczki osobistej nie jest trudne. Większość pożyczkodawców, w tym nasza federalna unia kredytowa w Teksasie, umożliwia składanie wniosków przez Internet. W spółdzielczej kasie oszczędnościowo-kredytowej będziesz musiał być jej członkiem, ale nie jest trudno najpierw otworzyć konto oszczędnościowe lub rachunek bieżący, a następnie złożyć wniosek o pożyczkę.

Pierwszym krokiem jest oczywiście wypełnienie wniosku kredytowego. Po jego przesłaniu, unia kredytowa lub inny pożyczkodawca sprawdzi, o jaką kwotę zażądałeś pożyczki i otrzyma raport kredytowy w celu ustalenia, czy możesz uzyskać zgodę na pożyczkę niezabezpieczoną.

Po uzyskaniu zgody często musisz podpisać dokumenty pożyczki, które zawierają szczegółowe informacje o pożyczkach, które pokazują, ile pożyczasz, stopę procentową, koszt odsetek i całkowitą kwotę, którą spłacasz. Będzie również określać wysokość twoich miesięcznych płatności i czas trwania pożyczki.

Jak pożyczka osobista wpływa na zdolność kredytową?

Podobnie jak inne formy kredytu, pożyczka podpisowa wpłynie na twoją zdolność kredytową. Jeśli dokonasz płatności na czas, może to poprawić Twoją zdolność kredytową. Inne zalety pożyczek z podpisem, które mogą pomóc w uzyskaniu zdolności kredytowej, obejmują:

  • Dodaje do twojego miksu kredytowego: Jeśli wszystko, co masz, to karty kredytowe i pożyczki zabezpieczone, pożyczka podpisowa poprawia zestaw kredytów i może poprawić twoją zdolność kredytową.
  • Może obniżyć współczynnik kredytowy: jeśli wykorzystasz pożyczkę osobistą do spłaty lub spłaty swoich kart kredytowych, może to zwiększyć Twój wynik, ponieważ współczynnik wykorzystania będzie lepszy. Pożyczki podpisane nie są uwzględniane we wskaźniku, ponieważ służy on jedynie do oszacowania odsetka zadłużenia na kartach kredytowych. Pomaga w ustaleniu dobrej historii kredytowej: dzięki terminowym płatnościom budujesz solidną historię kredytową, która może podnieść Twoją zdolność kredytową.Podpowiedź dotycząca premii pożyczki:Jeśli chcesz odbudować swój kredyt, rozważ nasze pożyczki dla budowniczych kredytów. Po spłaceniu pożyczki środki są uwalniane. Dzięki terminowym płatnościom jest to świetny sposób na zwiększenie zdolności kredytowej.

    Aby dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do podpisania pożyczki osobistej, możesz złożyć wniosek online w Federalnej Unii Kredytowej Ludowej już dziś! Możesz również zatrzymać się w najbliższym oddziale lub zadzwonić do nas pod numer (806) 359-8571, jeśli masz dodatkowe pytania.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy