Co to jest okres pożyczki?

17 lutego 2021

Przykłady i definicje warunków pożyczki

 • Dzielić
 • KołekE-mailOkres kredytowania to czas, jaki zajmie całkowite spłacenie pożyczki, gdy pożyczkobiorca dokonuje regularnych płatności. Czas potrzebny na wyeliminowanie długu to okres kredytowania. Pożyczki mogą być obligacjami krótkoterminowymi lub długoterminowymi.

  Ale „warunki pożyczki mogą również odnosić się do cech pożyczki, na które wyrażasz zgodę, podpisując umowę. Te funkcje są czasami nazywane „warunkami.

  Co to jest okres pożyczki?

  Termin ten jest łatwy i oczywisty do zidentyfikowania z niektórymi pożyczkami. Na przykład 30-letni kredyt hipoteczny o stałym oprocentowaniu obowiązuje przez 30 lat. Pożyczki na zakup samochodu często mają pięć lub sześć lat, chociaż dostępne są inne opcje. Kredyty samochodowe są często wyceniane w miesiącach, na przykład pożyczki na 60 miesięcy.

  Pożyczki mogą obowiązywać przez dowolny okres uzgodniony przez pożyczkodawcę i pożyczkobiorcę.

  Pożyczka musi zostać spłacona lub refinansowana w trakcie jej trwania.

 • Alternatywna definicja: Warunki pożyczki mogą być również czynnikami, takimi jak stopa procentowa i inne wymagania, które przewiduje umowa pożyczki
 • Nazwa alternatywna: Warunki korzystania z usługiJak działa okres pożyczki

  Twój pożyczkodawca zazwyczaj ustala wymaganą miesięczną płatność przy zaciąganiu pożyczki, na przykład 60-miesięczną pożyczkę samochodową. Ta rata jest obliczana w taki sposób, aby spłacać pożyczkę stopniowo w okresie jej obowiązywania. Twoja ostatnia płatność dokładnie pokryje to, co jesteś winien pod koniec piątego roku. Ten proces spłaty zadłużenia nazywa się amortyzacją.

  Okres pożyczki wpływa na miesięczną płatność i całkowite koszty odsetek. Pożyczka długoterminowa oznacza, że ​​każdego miesiąca spłacasz mniej kapitału, ponieważ całkowita pożyczona kwota jest rozłożona na kilka miesięcy, więc może być kuszący wybór najdłuższego dostępnego terminu. Jednak dłuższy okres skutkuje również większymi obciążeniami z tytułu odsetek przez cały okres trwania tej pożyczki.

  Skutecznie płacisz więcej za wszystko, co kupujesz, gdy płacisz większe odsetki. Cena zakupu nie zmienia się, ale kwota, którą wydajesz, tak.

  Inne rodzaje warunków pożyczki

  Warunki pożyczki mogą być również cechami Twojej pożyczki, które opisywałaby Twoja umowa pożyczki. Ty i Twój pożyczkodawca zgadzacie się na określone warunki – „warunki Twojej pożyczki – kiedy pożyczasz pieniądze. Pożyczkodawca zapewnia kwotę pieniędzy, a Ty spłacasz tę kwotę zgodnie z ustalonym harmonogramem. Każdy z Was ma prawa i obowiązki wynikające z umowy pożyczki, jeśli coś pójdzie nie tak.

  Niektóre z najczęstszych terminów obejmują stopę procentową, miesięczne wymagania dotyczące płatności, powiązane kary lub specjalne przepisy dotyczące spłaty.

  Warunki pożyczki a okresy pożyczki

  Okresy kredytowania są również związane z czasem, ale nie są takie same jak okres kredytu. Okres może być najkrótszym okresem między miesięcznymi płatnościami lub obliczeniami odsetek, w zależności od specyfiki Twojej pożyczki. W wielu przypadkach jest to jeden miesiąc lub jeden dzień. Na przykład możesz mieć pożyczkę z roczną stopą oprocentowania 12%, ale okresowa lub miesięczna stopa wynosi 1%.

  Okres kredytu terminowego może również odnosić się do godzin, w których pożyczki są dostępne. W przypadku kredytów studenckich okres kredytowania może obejmować semestr jesienny lub wiosenny. Termin pożyczki Okres pożyczki Czas potrzebny na spłatę pożyczkiNajkrótszy okres między płatnościami lub naliczeniem odsetek Zobowiązania umowne pożyczki, takie jak oprocentowanie i terminy płatnościOkres, w którym dostępna jest pożyczka, np. Pożyczka studencka na dany semestrWpływ warunków pożyczki

  Stopa procentowa określa, ile pożyczkodawcy pobierają odsetki od salda kredytu w każdym okresie. Im wyższa stopa procentowa, tym droższa jest Twoja pożyczka. Twoja pożyczka może mieć stałą stopę procentową, która pozostaje taka sama przez cały okres jej obowiązywania, lub zmienną stopę procentową, która może ulec zmianie w przyszłości.

  Pożyczkodawcy zwykle podają stawki jako roczną stopę procentową (APR), co może uwzględniać dodatkowe koszty oprócz kosztów odsetek.

  Twoja miesięczna rata jest często obliczana na podstawie długości Twojej pożyczki i stopy procentowej. Istnieje kilka sposobów obliczenia wymaganej płatności. Karty kredytowe mogą obliczać płatność jako niewielki procent salda należności. Wcześniejsze 

  Minimalizacja kosztów odsetek jest często rozsądna. Stracisz mniej pieniędzy na odsetki, jeśli będziesz mógł spłacić dług szybciej w krótszym okresie kredytowania. Dowiedz się, czy istnieje kara za wcześniejszą spłatę pożyczki lub dokonanie dodatkowych płatności, abyś mógł ją spłacić przed upływem ustalonego okresu pożyczki. Płacenie więcej niż minimum jest mądre, zwłaszcza jeśli chodzi o drogie pożyczki, takie jak karty kredytowe. Wcześniejsze 

  W przypadku niektórych pożyczek nie spłacasz salda stopniowo. Są to pożyczki „balonowe. Płacisz tylko odsetki lub niewielką część salda kredytu w okresie spłaty kredytu. W pewnym momencie będziesz musiał dokonać dużej płatności balonowej lub refinansować pożyczkę. Wcześniejsze 

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy