Co to jest karta kredytowa Private Label i jakie są z niej korzyści?

Category: American Express
17 lutego 2021

Cóż, wielu z nas może znać 4 główne etykiety kart kredytowych, które są wydawane na całym świecie – Visa, MasterCard, American Express i Label. Wszystkie te karty należą do kategorii ogólnego przeznaczenia i mogą być zasadniczo używane w dowolnym miejscu, w którym wymagane jest wydanie pieniędzy, z wyjątkiem oczywiście tych sprzedawców, którzy nie akceptują żadnych płatności bezgotówkowych.

Jednak istnieje wiele firm, które decydują się na wydawanie własnych kart kredytowych zamiast akceptowania kart kredytowych głównych marek. Takie karty kredytowe są znane jako karty kredytowe marki własnej i mogą być używane tylko w określonym sklepie, który je wydaje. Taka karta jest oznaczona marką dla tego konkretnego sprzedawcy, niezależnego sprzedawcy lub producenta. Istnieje wiele zespołów, producentów, organizacji non-profit i witryn internetowych, które oferują własne karty.

Podczas gdy niektóre karty kredytowe są zarządzane samodzielnie przez sprzedawców detalicznych, inne są zarządzane przez osoby trzecie. W takim przypadku osoba trzecia pobiera płatność od posiadacza karty kredytowej. W dalszej części tego wątku znajduje się opis tego, jak działają karty kredytowe marki własnej i jak właściciel karty może z nich skorzystać. Więc czytaj dalej!

Dlaczego firmy mają karty kredytowe Private Label?

Istnieje wiele powodów, dla których firma wydaje własną kartę kredytową. Jednym z powodów jest to, że zwiększa sprzedaż, zapewniając swoim klientom alternatywny sposób robienia zakupów w firmie. Co ważniejsze, karty kredytowe marki własnej są najbardziej opłacalnym rodzajem płatności, jaki mogą zaakceptować firmy detaliczne. Powodem tego jest fakt, że zadania, które w innym przypadku byłyby powtarzalne, są teraz zautomatyzowane.

Karty marki własnej również okazały się mieć znacznie głębszy i trwały wpływ na lojalność klientów. Już sama obecność w portfelu karty z logo znanej marki lub firmy wywołuje w portfelu efekt emocjonalny i niejako tworzy więź z firmą, głównie ze względu na ekskluzywność takich kart.

Posiadacze kart firmowych nie tylko kupują w sklepie, który wydaje im takie karty, więcej rzeczy w porównaniu z osobami, które ich nie posiadają, ale również kupują droższe rzeczy. Co więcej, ci, którzy mogą mieć stosunkowo trudniejsze warunki finansowe, mają tendencję do spłacania należności z tytułu prywatnej karty przed innymi z powodu poczucia lojalności klientów.

Jaka jest procedura?

Większe organizacje mają tendencję do samodzielnego wydawania i zarządzania kartami kredytowymi, podczas gdy mniejsze, jak wspomniano wcześniej, mają tendencję do zawierania jakiejś umowy z bankiem, który następnie ustala linię kredytową z ich klientami i określa wymagania dla kandydatów.

Korzyści z programów kart kredytowych Private Label

Poniżej przedstawiono niektóre korzyści płynące z programów kart kredytowych marek własnych oferowanych przez różne firmy:

Zanim pójdziesz naprzód i złożysz wniosek o kartę kredytową Private Label, ważne jest, aby zrozumieć jej znaczenie

Niektóre karty kredytowe marki własnej dają uprawnionym klientom alternatywę finansowania swoich wydatków lub zapewniają im specjalne przywileje i korzyści związane z byciem lojalnym klientem firmy. Taka karta kredytowa może być używana tylko do kupowania produktów w sklepach detalicznych tej konkretnej marki.

Prywatne karty kredytowe mogą pomóc we wzmocnieniu profilu kredytowego

Ważne jest, aby mieć pewność, że odpowiedzialnie korzystasz z kart kredytowych marki własnej. Musisz zadbać o terminowe uregulowanie zaległych należności, aby utrzymać dobry stan konta karty. Banki obsługujące takie programy kart kredytowych marek własnych zgłaszają się bezpośrednio do biur kredytowych. Oznacza to, że jeśli utrzymasz konto swojej karty w dobrej kondycji, mogą oni wykorzystać Twoje prywatne karty kredytowe, aby pomóc i wzmocnić Twoją zdolność kredytową.

Dowiedz się, czy Twój sprzedawca zapewnia specjalne finansowanie

Dla posiadaczy kart, którzy kwalifikują się do otrzymania takich kart, sprzedawcy detaliczni mogą oferować specjalne finansowanie. Upewnij się, że zapoznałeś się z umową o kartę kredytową, aby uzyskać dalsze informacje i dobrze znać różne warunki i stopy procentowe, a także wszelkie inne opłaty i prowizje, które mogą mieć zastosowanie.

Skorzystaj z zalet marki

Karta kredytowa marki własnej ma tendencję do oferowania nagród związanych z marką, w przeciwieństwie do karty kredytowej ogólnego przeznaczenia. Stali lojalni klienci mogą zdobyć różne ekskluzywne nagrody i specjalne oferty, które mogą prowadzić do znacznych możliwości oszczędzania.

Do dalszych wniosków

Jeśli chodzi o zakupy, konsumenci mają do wyboru wiele opcji płatności – czy to tradycyjna gotówka, płatności portfelem cyfrowym, uniwersalne karty kredytowe czy karty kredytowe marki własnej. Karty kredytowe marki własnej mogą być używane u konkretnego sprzedawcy i dają klientowi możliwość, która może wiązać się z licznymi ekskluzywnymi korzyściami – od zdobywania nagród po atrakcyjne oferty.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy