Co to jest Credit Karma i jak to działa

17 lutego 2021

20 stycznia 2020 r.Bill Gassett

Co należy wiedzieć o Credit Karma

Czy zastanawiałeś się kiedyś, czym jest Credit Karma i jak to działa? Może widziałeś ich reklamy w telewizji? Twoja ocena kredytowa jest jedną z najważniejszych informacji finansowych, zwłaszcza przy zakupie domu.

Od dłuższego czasu wierzyciele i pożyczkodawcy używają Twojej oceny kredytowej, aby określić, czy udzielą ci pożyczki i jakie warunki zaoferują.

Dziś twoja zdolność kredytowa wpływa na jeszcze więcej aspektów twojego życia, być może nawet na twoją zdolność do znalezienia pracy lub pomyślnego wynajęcia lub zakupu nieruchomości. Credit Karma to firma, która oferuje sposób uzyskiwania ocen kredytowych i raportów od dwóch z trzech głównych firm zajmujących się sprawozdawczością kredytową, TransUnion i Equifax.

Firma ma 85 milionów członków od 2019 r., Z których wszyscy mogą bezpłatnie uzyskać informacje na stronie Credit Karma. Aby zarabiać pieniądze, Credit Karma wykorzystuje dane swoich członków, aby oferować im ukierunkowane reklamy od partnerów finansowych.

Kupując dom po raz pierwszy, konieczne jest uporządkowanie domu finansowego z dużym wyprzedzeniem przed złożeniem depozytu w agencji nieruchomości. Credit Karma właśnie w tym pomaga.

Jednym z najpoważniejszych błędów, jakie popełniają kupujący po raz pierwszy w domu, jest niewystarczające przygotowanie finansowe. Credit Karma może być Twoją finansową „prawą ręką na drodze do zakupu domu.

Zobacz, co musisz wiedzieć o Credit Karma:

Credit Karma – przegląd

Łatwy sposób na uzyskanie raportu kredytowego

Zgodnie z prawem federalnym trzy główne agencje informacji kredytowej, TransUnion, Equifax i Experian, raz w roku mają obowiązek przedstawiać Ci bezpłatny raport kredytowy. Musisz ubiegać się o swoje raporty za pośrednictwem AnnualCreditReport.com.

Chociaż raporty te są przydatne, aby zobaczyć, co pożyczkodawcy zgłosili agencjom sporządzającym sprawozdania kredytowe – i znaleźć nieścisłości w celu skorygowania i ulepszenia kredytu – nie zawierają one rzeczywistej oceny kredytowej.

Ponieważ musisz znać swoją zdolność kredytową, aby zorientować się, na czym stoisz, ubiegając się o kredyt, brak oceny kredytowej w raportach jest problemem. Agencja raportująca dostarczyła mniej niż adekwatne rozwiązanie – oferując sprzedaż wyniku za wysoką cenę.

W 2007 roku na scenie pojawił się Credit Karma z lepszą opcją. Współpracowali z Equifax i TransUnion, aby zapewnić członkom Credit Karma stały dostęp do ich raportów kredytowych i ocen kredytowych. Zamiast czekać raz w roku, aby sprawdzić swoje raporty lub być wyłudzonym cenami, aby uzyskać rzeczywistą zdolność kredytową, możesz zarejestrować się w Credit Karma i uzyskać to, czego potrzebujesz. Tak działa Credit Karma i jedna z jego najlepszych funkcji.

Sposób na poprawę zdolności kredytowejW przeciwieństwie do wielu firm z tej branży, Credit Karma wydaje się być szczerze zainteresowana pomaganiem swoim członkom w poprawie ich życia finansowego. To znacznie więcej niż tylko zapewnienie dostępu do raportów kredytowych i ocen kredytowych.

Witryna przedstawia również raport kredytowy, aby pokazać, gdzie coś poszło nie tak, dlaczego i jak rozwiązać te problemy. Poinformuje Cię, w jaki sposób obliczana jest Twoja zdolność kredytowa, które obszary raportu kredytowego są problematyczne, i przedstawi zalecenia dotyczące rozwiązywania problemów i stałego ulepszania kredytu w czasie.

Oprócz nagłego zdobycia dużej ilości pieniędzy poprzez dziedziczenie lub wygraną na loterii, zazwyczaj nie ma szybkich i łatwych rozwiązań problemów kredytowych. Jednak przy stałej presji możesz pracować nad poprawą swojego kredytu.

Credit Karma mówi ci, jak i gdzie wywierać taką presję, dając ci praktyczne rekomendacje, które przyniosą pożądane rezultaty, jeśli będziesz się jej trzymać.

Brak wyników FICOW niektórych sytuacjach Twój wynik FICO jest bardzo istotny – pożyczkodawcy hipoteczni patrzą na Twój wynik FICO, aby zdecydować, czy udzielą ci kredytu i jakie warunki zaoferują.

Wynik pomaga również pożyczkodawcom określić prawdopodobieństwo spłaty pożyczki i wyeliminowanie konieczności zajęcia nieruchomości. Wyniki Fico są uważane za standard oceny zdolności kredytowej. Są one używane przez dziewięćdziesiąt procent największych pożyczkodawców, aby pomóc im w podejmowaniu najlepszych decyzji kredytowych.

Trochę ciekawostek – partytury Fico zostały stworzone przez Fair Issac Corporation w latach sześćdziesiątych.

Credit Karma nie oferuje swoim członkom wyników FICO, co niektórzy uważają za istotną wadę witryny. Jednak Credit Karma reaguje na taką krytykę, która wyjaśnia korzyści, jakie oferują i ich ogólny cel dla swoich członków:

„Ważne jest, aby pamiętać, że żadna ocena kredytowa nie jest ostatecznym rozwiązaniem. Istnieją dziesiątki różnych modeli punktacji FICO®. Nawet jeśli masz pewność co do konkretnego wyniku FICO®, niekoniecznie musi on odpowiadać wynikom, jakie pożyczkodawca pobiera podczas ubiegania się o pożyczkę.

W Credit Karma wierzymy, że ponieważ możesz mieć tak wiele różnych wyników, dokładna liczba, którą otrzymasz w danym momencie, nie jest najważniejsza. Ważniejsze są zmiany, które obserwujesz w czasie w jednym wyniku i gdzie ta liczba stawia Cię w stosunku do innych konsumentów.

Używając Credit Karma do monitorowania wyników kredytowych VantageScore 3.0 z Equifax i TransUnion w czasie, możesz mieć łatwy punkt odniesienia, aby ocenić ogólny stan kredytu.

Mniej o doskonałej dokładności, a więcej o poprawie kondycji kredytowej w czasieCzy są jakieś wady Credit Karma? Jedną z rzeczy, które zauważają użytkownicy Credit Karma, jest to, że ocena kredytowa, którą widzą na stronie, może nieznacznie różnić się od ocen, które widzą na innych stronach internetowych i od innych dostawców.

Zespół Credit Karma poświęcił cały artykuł omówieniu kwestii dokładności i zmienności. Wyjaśniają, że różnice w punktacji kredytowej są typowe i należy się ich spodziewać ze względu na charakter sprawozdawczości kredytowej.

Różnice prawdopodobnie nie będą znaczące, a ogólnym celem Credit Karma jest pomoc ludziom w śledzeniu, jak ich ocena kredytowa zmienia się w czasie i zaoferowanie im sposobów na poprawę ich wyniku i kondycji finansowej w czasie.

Istnieje kilka powodów, dla których oceny zdolności kredytowej mogą różnić się od tych, które można znaleźć na Credit Karma, w tym:

 • Informacje w raporcie kredytowym mogą być nieprawidłowe. Jeśli informacje w raporcie kredytowym są nieprawidłowe, wpłynie to na Twój wynik. Na szczęście możesz zakwestionować niedokładne informacje za pomocą narzędzia Credit Karam Direct Dispute. Naprawienie nieprawidłowych informacji w jakimkolwiek raporcie kredytowym jest niezbędne, zwłaszcza jeśli wkrótce będziesz kupować dom. Możesz dowiedzieć się, jak kwestionować błędy w raporcie kredytowym z tego pomocnego artykułu firmy Norton.
 • Niektórzy pożyczkodawcy nie raportują do wszystkich trzech głównych firm zajmujących się raportami kredytowymi. Jeśli pożyczkodawca nie zgłosi się do firmy sporządzającej raporty kredytowe, wynik tej firmy będzie inny niż wynik uzyskany w firmie zajmującej się raportami kredytowymi, która ma informacje o tym pożyczkodawcy. Modele oceny różnią się w zależności od firm zajmujących się sprawozdawczością kredytową. Każda firma zajmująca się sprawozdawczością kredytową ma swój własny model oceny – model, którego używa do oceny ważności różnych aspektów kredytu. Ponieważ używają różnych modeli, mogą uzyskać różne wyniki, korzystając z tych samych informacji.Plusy i minusy Credit Karma
  • Credit Karma jest darmowy.
  • Credit Karma ma pozytywne wrażenia użytkownika.Doskonale wyjaśnia, jak działa punktacja kredytowa.Zawiera świetne sugestie dotyczące rozwiązywania problemów za pomocą kredytu.Credit Karma pobiera swoje dane z zasobów stron trzecich.
  • Otrzymasz natrętne rekomendacje finansowe.
  • Pokazuje tylko dwie oceny kredytowe.Nie możesz zmienić ustawienia automatycznego wylogowania.Zawsze będą wady i zalety korzystania z narzędzia finansowego. Oto niektóre z zalet i wad korzystania z Credit Karma.

   Łatwa w użyciu stronaRejestracja w celu korzystania z Credit Karma jest prosta i zajmuje tylko kilka minut. Będziesz musiał podać im swoje imię i nazwisko oraz adres, a także kilka danych osobowych związanych z finansami, takich jak numer ubezpieczenia społecznego. Biorąc pod uwagę, że Credit Karma będzie przechowywać Twoje poufne informacje, oferuje funkcje bezpieczeństwa, z których wszyscy użytkownicy powinni się zdecydować.

   Na przykład możesz otrzymać kod SMS-em, aby zweryfikować swoją tożsamość za pomocą uwierzytelniania dwuskładnikowego, jeśli planujesz logować się z różnych urządzeń. Będziesz mógł włączyć lub wyłączyć monitorowanie kredytu i tożsamości. Będziesz także mógł zażądać powiadomień e-mail o zmianach Twojej zdolności kredytowej, specjalnych promocjach itp.

   Jak Credit Karma zarabia pieniądze?

   Ponieważ Credit Karma nie pobiera od swoich członków opłat za bezpłatne raporty kredytowe i oceny kredytowe, które oferuje, ani za wszystkie ukierunkowane porady, które udzielają członkom, muszą zarabiać pieniądze w inny sposób. Dość jasno mówią, jak zarabiają.

   W przeciwieństwie do wielu innych firm, które oferują bezpłatne usługi w zakresie danych osobowych, Credit Karma nie sprzedaje Twoich danych innym firmom. Zamiast tego wykorzystują podane przez Ciebie informacje do przedstawiania Ci ukierunkowanych reklam usług finansowych, takich jak oferty kart kredytowych i ofert pożyczek.

   Jako członek będziesz otrzymywać oferty kart kredytowych, które prawdopodobnie zostaną zatwierdzone na podstawie Twojej zdolności kredytowej. Nie tylko prawdopodobnie zostaniesz zaakceptowany, ale oczekuje się również, że otrzymasz pewne korzyści z oferty karty – na przykład możliwość przeniesienia salda z karty o wysokim oprocentowaniu na kartę o niskim oprocentowaniu.

   Ogólna idea jest taka, że ​​Credit Karma może stworzyć sytuację, w której każdy wygrywa – członkowie otrzymują potrzebne im usługi finansowe, pożyczkodawcy otrzymują klientów, a Credit Karma zarabia na transakcjach.

   Kredyt Karma i kupowanie domu

   Jeśli planujesz zakup domu, Twoja ocena kredytowa będzie odgrywać dużą rolę w tym procesie. Pożyczkodawcy wykorzystają Twój wynik, aby zdecydować, czy pożyczą Ci, ile pieniędzy Ci dadzą i jakiego rodzaju warunki pożyczki udzielą.

   Możesz zapłacić znacznie więcej za dom z niską zdolnością kredytową niż z wysoką zdolnością kredytową; po prostu z powodu lepszych stóp procentowych uzyskasz wysoką zdolność kredytową.

   Credit Karma nie poda Ci wyniku FICO, na który pożyczkodawcy będą patrzeć podczas przetwarzania Twojego wniosku, ale nie oznacza to, że strona nie może być pomocna dla kupujących domy. Możesz skorzystać z Credit Karma, aby poprawić swój kredyt. Postępuj zgodnie z radami, które otrzymujesz jako członek, aby poprawić swój kredyt, a możesz spodziewać się wzrostu wyniku FICO.

   Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu, na którym jeden z użytkowników Credit Karma dzieli się swoimi doświadczeniami z korzystania z witryny.

   Wskazówki, jak zwiększyć swoją zdolność kredytowąTeraz, gdy rozumiesz znaczenie ocen kredytowych przy zakupie domu, czas je poprawić. Jakie są więc najlepsze sposoby na szybkie zwiększenie zdolności kredytowej? Oto kilka wskazówek, jak podnieść swoją zdolność kredytową:

   • Zawsze opłacaj rachunki na czas – jednym z najważniejszych aspektów z punktu widzenia pożyczkodawcy jest sprawdzenie, jak prawdopodobne jest, że będziesz spłacać swoje rachunki szybko. Możesz pozytywnie wpłynąć na ocenę zdolności kredytowej, płacąc rachunki zawsze w terminie ich wymagalności.
   • Spłacaj swoje długi – całkiem zdrowy rozsądek. Pożyczkodawcy nie chcą widzieć, że jesteś winien innym wierzycielom dużo pieniędzy. Utrzymuj niskie saldo na swoich kartach kredytowych – jednym z czynników, który może mieć znaczący wpływ na Twoją zdolność kredytową, jest tak zwany wskaźnik wykorzystania kredytu. Współczynnik oblicza się poprzez dodanie wszystkich sald na karcie kredytowej i podzielenie tej kwoty przez całkowity limit kredytowy. Na przykład, jeśli zazwyczaj pobierasz około 3000 USD miesięcznie, a całkowity limit kredytowy na wszystkich Twoich kartach wynosi 10000 USD, współczynnik wykorzystania wynosi 30%. Firmy udzielające kredytów hipotecznych lubią widzieć Twoje wykorzystanie poniżej trzydziestu procent, ale im niższe możesz je uzyskać, tym lepiej. Nie otwieraj niepotrzebnie nowych kont kredytowych – posiadanie hipotecznych kart kredytowych generalnie nie jest dobrą rzeczą. Będziesz się kusić, aby mieć więcej otwartego kredytu. Posiadając więcej rachunków kredytowych, będzie więcej zapytań dotyczących twojego raportu kredytowego, co nie jest idealne. Nie zamykaj kart kredytowych, których nie używasz – wbrew temu, co myślisz, zamykanie kart kredytowych nie pomaga w zwiększeniu zdolności kredytowej. Otwarcie nieużywanych kart kredytowych to rozsądna strategia, o ile nie kosztują one pieniędzy. Zamykając konto, możesz zwiększyć wskaźnik wykorzystania kredytu. Posiadanie tej samej kwoty, ale mniej otwartych kont może obniżyć Twoje wyniki kredytowe. Unikaj ubiegania się o nowy kredyt – zdobycie kolejnej nowej karty kredytowej może zwiększyć ogólny limit kredytowy, ale samo ubieganie się o kredyt dodaje trudne zapytanie do raportu kredytowego. Zbyt wiele trudnych zapytań może negatywnie wpłynąć na Twoją zdolność kredytową. Twarde czeki mogą pozostać w raporcie kredytowym przez dwa lata. Napraw wszelkie błędy w raportach kredytowych – wierz lub nie, nie jest niczym niezwykłym, że występuje wiele błędów w raportach kredytowych. Te błędy mogą mieć dramatyczny wpływ na ocenę zdolności kredytowej. Jak wspomniano powyżej, kiedy zamierzasz kupić dom, energicznie przeczesz raport kredytowy pod kątem błędów. Jeśli nie, od razu je popraw.Powinieneś dążyć do uzyskania zdolności kredytowej powyżej 740, zwłaszcza gdy kupujesz dom w przyszłości finansowej. Ocena kredytowa powyżej 740 jest uważana za bardzo dobrą. Pożyczkodawcy uważają, że kredytobiorcy powyżej tej kwoty są godni zaufania. Zdobądź swój wynik powyżej 800, a zostaniesz uznany za jednego z kremów. Będziesz uważany za minimalne ryzyko dla kredytodawców hipotecznych.

    Pracuj z odpowiednią firmą hipotecznąJedną z najważniejszych decyzji przy zakupie domu po raz pierwszy będzie wybór odpowiedniego pożyczkodawcy. Wielu nabywców domów nie wkłada wystarczająco dużo wysiłku w wybór odpowiedniej firmy hipotecznej.

    Często popełniany błąd polega po prostu na skupieniu się na oferowanej stopie procentowej, a nie na całkowitym koszcie kredytu. Pożyczkodawcy mogą sprawić, że określony produkt pożyczkowy będzie wyglądał zachęcająco dzięki reklamowanej stawce, którą oferują. Czasami jednak koszt w porównaniu z innymi programami pożyczkowymi nie jest najlepszy.

    Na początkowych etapach pozyskiwania finansowania zadawaj pożyczkodawcom wiele pytań. Uzyskanie odpowiedzi, których pragniesz, znacznie przyczyni się do osiągnięcia szczęścia na dłuższą metę. Jeśli jesteś początkującym klientem, do wyboru jest mnóstwo wyjątkowych produktów pożyczkowych dla kupujących po raz pierwszy. Niezależnie od tego, czy szukasz pożyczki z niską spłatą, czy bez, będziesz mieć wiele wspaniałych wyborów.

    Tak samo ważne, jak znalezienie odpowiedniego dopasowania do firmy hipotecznej jest znalezienie pośrednika w obrocie nieruchomościami, okazuje się, że jesteś godny zaufania i godny zaufania. Doskonały agent może być cennym źródłem informacji w znalezieniu specjalisty ds. Pożyczek. Jest to jedna z wielu usług, które agent nieruchomości świadczy swoim klientom.

    Więcej wyjątkowych porad dotyczących kredytów hipotecznych
   • Jak działają pożyczki na remont – czy planujesz przebudowę domu? Jedną z podstawowych decyzji, które musisz podjąć, jest sposób finansowania projektu. Na szczęście dostępnych jest teraz mnóstwo opcji. Zobacz wszystkie pożyczki na remont domu, z których możesz skorzystać.
   • Warunki kredytu hipotecznego, które kupujący i sprzedający powinni znać – zapoznaj się z trzydziestoma pięcioma różnymi warunkami dotyczącymi kredytu hipotecznego, z których powinieneś mieć przynajmniej podstawową wiedzę. Im więcej wiesz o finansowaniu, tym lepiej będziesz kupować lub sprzedawać.Często zadawane pytania dotyczące kredytu hipotecznego – kupując dom, należy zadać wiele pytań. Bardzo ważne jest, abyś zrozumiał cały proces, zwłaszcza jeśli chodzi o uzyskanie kredytu hipotecznego. Zobacz, o co większość ludzi lubi zadawać i jakie są odpowiednie odpowiedzi.Skorzystaj z tych dodatkowych zasobów hipotecznych, aby uzyskać pomocne porady przed zakupem następnego domu.

    Końcowe przemyśleniaJedną z najważniejszych części zostania właścicielem domu do wynajęcia jest wyrównanie finansów na długo przed zakupem. Twoja ocena kredytowa jest czymś, co zawsze powinno być w toku, gdy nie masz najlepszych wyników.

    Narzędzia takie jak Credit Karma mogą pomóc ci osiągnąć twoją podróż przez nirwanę finansową.

    O autorze: Powyższe informacje dotyczące nieruchomości na temat tego, czym jest Credit Karma i jak działa zostały dostarczone przez Billa Gassetta, uznanego w kraju lidera w swojej dziedzinie. Rachunek można otrzymać pocztą elektroniczną pod adresem [e-mail chroniony] lub telefonicznie pod numerem 508-625-0191. Bill pomagał ludziom przenosić się do wielu miast Metrowest i wyjeżdżać z nich od ponad 33 lat.

    Myślisz o sprzedaży domu? Mam pasję do nieruchomości i uwielbiam dzielić się swoją wiedzą marketingową!

    Obsługuję sprzedaż nieruchomości w następujących miastach Metrowest w stanie Massachusetts: Ashland, Bellingham, Douglas, Framingham, Franklin, Grafton, Holliston, Hopkinton, Hopedale, Medway, Mendon, Milford, Millbury, Millville, Natick, Northborough, Northbridge, Shrewsbury, Southborough, Sutton, Wayland, Westborough, Whitinsville, Worcester, Upton i Uxbridge MA.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy