Co to jest Bitcoin Private – wszystko, co musisz wiedzieć

Category: Których Możesz
17 lutego 2021

Oczywiste jest, że rdzennemu protokołowi Bitcoin brakuje prywatności i anonimowości. Chociaż rząd lubi określać Bitcoin jako anonimowy, jest mu daleki od tego. Do pewnego stopnia użytkownicy ukrywali tożsamość podczas korzystania z Bitcoin. Różne programiści zgłaszali propozycje pożyczenia elementów z protokołu Monero, aby w przyszłości stworzyć całkowicie niemożliwą do wykrycia platformę. Dopóki to się nie stanie, prawdopodobnie będzie więcej wideł, które będą oferować więcej ulepszeń w zakresie bezpieczeństwa i anonimowości.

Co to jest Bitcoin Private?Bitcoin Private (BTCP), bitcoin zorientowany na prywatność, to rozwidlenie ZClassic (ZCL), łączące niewykorzystane wyniki transakcji (UXTO) ZCL z bitcoinem (BTC).

Bitcoin Private rozwidlił się z Bitcoin 28 lutego 2018 r . Posiadacze ZClassic i Bitcoin otrzymują Bitcoin Private za monety trzymane przed migawką. Ci, którzy mają zaszczyt odebrać prywatne monety Bitcoin, to ci, którzy trzymali ZClassic w portfelu ZClassic.

Bitcoin Private ma służyć jako forma cyfrowej waluty peer-to-peer w którą nie jest zaangażowana żadna strona trzecia. Transakcje byłyby transmitowane i weryfikowane przez węzły, zanim zostaną przekazane górnikom do zatwierdzenia. Bitcoin Private ma większy rozmiar bloku w porównaniu do Bitcoin ; jest to niewątpliwie interesujące dla użytkowników na całym świecie, ponieważ przekłada się to na krótszy czas potwierdzania transakcji.

O widelcuNa 28 lutego , migawka zarówno ZClassic i Bitcoin blockchain została podjęta, a posiadacze każdej kryptowaluta kwalifikują się do Bitcoin prywatnego (BTCP) cryptocurrencies. Dystrybucja odbywa się w stosunku 1: 1, co oznacza, że ​​posiadacze ZCL i BTC otrzymają 1 BTCP za każdy 1 posiadany przez nich token ZCL lub BTC. Główna sieć BTCP została uruchomiona około dwa dni po wykonaniu migawki. Łącznie powstałoby 21 milionów monet w wyniku połączenia krążącej podaży BTC i ZCL.

Po ogłoszeniu widelca Bitcoin Private pod koniec 2017 r. Spowodowało to wzrost ceny monet ZCL z około 4 USD do ponad 90 USD w ciągu kilku tygodni.

Jak działa Bitcoin Private?Protokół Bitcoin Private ma krótszy czas blokowania, mniejszy niż 3 minuty i znacznie większy rozmiar bloku wynoszący 2 MB niż rdzeń Bitcoin. Jego algorytm potwierdzający działanie jest odporny na ASIC, ale przyjazny dla GPU dla górnictwa.

Ogólnie rzecz biorąc, jedną z zalet Bitcoin Private w stosunku do wszystkich innych wersji / forków jest jego prywatność. Jest to ta sama technologia, co w przypadku ZClassic, czyli zk-snarków (snarków o zerowej wiedzy). Płatności publikowane za pomocą takich technologii przechodzą przez publiczny łańcuch bloków w celu zapewnienia przejrzystości, ale szczegóły każdej transakcji, która obejmuje odbiorcę, nadawcę transakcji, pozostają ukryte i niemożliwe do wykrycia.

Podobnie jak inne kryptowaluty, zdecentralizowany charakter Bitcoin Private zapewnia kolejną zaletę, taką jak Bitcoin. Transakcje w sieci odbywają się w trybie peer-to-peer (nadawca do odbiorcy) bez konieczności angażowania pośredników. Węzły sieci weryfikują transakcje na swoim łańcuchu blokowym za pomocą kryptografii i są rejestrowane w księdze publicznej. Z drugiej strony nieco większy rozmiar bloku sprawia, że ​​szybciej zapewnia większe bezpieczeństwo i anonimowość niż różne wersje Bitcoin.

Jak odebrać swoje prywatne kryptowaluty BitcoinPamiętaj, że tylko ci, którzy mają kryptowaluty Bitcoin lub ZClassic przechowywane w swoich portfelach przed migawką łańcucha blokowego, mogą ubiegać się o monety BTCP.

Odzyskanie BTCP zależy również od używanego portfela. Zespół Bitcoin Private zaleca przeniesienie monet BTC lub ZCL pod nowy adres, zanim użyjesz kluczy prywatnych do odebrania tokenów for fork ze względów bezpieczeństwa.

Korzystanie z portfela ElectrumMożesz pobrać, rozpakować i uruchomić plik wykonywalny Electrum na swoim komputerze. Następnie utwórz nowy portfel. Wprowadź klucze portfela i prywatne, a następnie kliknij przycisk czyszczenia. Pojawi się monit o wprowadzenie kluczy prywatnych, a następnie zamiatanie monet Bitcoin Private na nowy adres.

Korzystanie z portfeli pełnych węzłówKorzystanie z portfela z pełnym węzłem wymaga zaktualizowania oprogramowania Java. Pobierz, rozpakuj i uruchom plik BitcoinPrivateDesktopWallet.jar. Uruchom i pozwól synchronizacji łańcucha bloków. Kliknij „portfel, a następnie „importuj jeden klucz prywatny. Gdy pojawi się monit o wyczyszczenie, kliknij „tak i poczekaj na pobranie nagłówków łańcucha bloków.

Portfele do przechowywania prywatnych kryptowalut BitcoinIstnieje kilka portfeli dostępnych dla monet Bitcoin Private, a coraz więcej zewnętrznych dostawców portfeli z wieloma kryptowalutami dodaje wsparcie dla monet BTCP.

 • Masz możliwość skorzystania z portfela stacjonarnego Full-Node, który można pobrać dla wszystkich wersji systemu operacyjnego dostępnych ze strony Bitcoin Private GitHub.
 • Istnieje również możliwość skorzystania z portfela Electrum. Ten portfel jest również dostępny do pobrania na GitHub.Dla tych, którzy są z nim wygodni, dostępna jest opcja portfela papierowego. Strona portfela papierowego zespołu Bitcoin Private umożliwia użytkownikom łatwe generowanie adresów portfela pojedynczego, z wieloma podpisami i portfela zbiorczego.Jak ogłosiło Coinomi o wspieraniu monety Bitcoin Private, dodali ją do listy monet na Coinomi. Użytkownicy, którzy mają zaktualizowane wersje aplikacji Coinomi na swoje urządzenia z Androidem, mogą odbierać i wysyłać prywatne tokeny Bitcoin ze swoich telefonów komórkowych.Gdzie kupić BTCP Bitcoin Private (BTCP) został notowany na Trade Satoshi na początku marca 2017 r. Poza tym, handluje nim również na żywo na Nanex, znanej giełdzie w społeczności NANO. Bitcoin Private ma również aplikację do notowania na Binance, a HitBTC zadeklarowało, że będzie również wystawiać BTCP.

  Bitcoin Private jest obecnie wymieniany na TradeSatoshi na Bitcoin, Litecoin, Tether, Doge i Bitcoin Cash.

  Analiza cenCena wywoławcza BTCP wynosiła 65,82 USD. Najniższa odnotowana do tej pory wartość wyniosła 60,39 USD, a najwyższa 85,68 USD – według CoinCodex. Cena jest nadal dość niska, zgodnie z oczekiwaniami społeczności – która ma nadzieję, że 10 najlepszych giełd będzie notować BTCP i będą mogli handlować swoimi monetami bez większego ryzyka.

  Jak działa Private Mining BitcoinBitcoin Private używa Equihash . Oznacza to, że górnicy mogą wykorzystać dowolnego górnika Zcash do wydobywania Bitcoin Private. Należy pamiętać o ustawieniu adresu URL puli obok numeru portu.

  Istnieje również oficjalna pula wydobywcza, do której możesz dołączyć. Jest zbudowany i obsługiwany przez samych programistów Bitcoin Private. Istnieje również kilka innych pul, w których możesz wydobywać monety BTCP, listę pul można znaleźć na oficjalnej stronie Bitcoin Private.

  Aby ułatwić wybór puli do wydobycia, dzieli listę pul sponsorowanych przez społeczność, która została zweryfikowana przez te, które nie zostały jeszcze potwierdzone. Ważne jest, aby zachować ostrożność przed dołączeniem do niezweryfikowanych basenów górniczych.

  Zespół za Bitcoin PrivateZa projektem Bitcoin Private stoi zespół. Ponieważ Bitcoin Private jest napędzany przez społeczność, było ponad 200 współpracowników i ponad 20 inżynierów, którzy dołączyli do rozwoju protokołu Bitcoin Private w ciągu 30 dni, a lista stale rośnie, ponieważ więcej osób jest witanych w zespole.

  WniosekBTCP łączy najlepsze z dwóch protokołów; Bitcoin i ZClassic. Realizuje prywatny charakter ZClassic, jednocześnie rozszerzając funkcjonalność Bitcoin.

  Aby dowiedzieć się więcej o projekcie, odwiedź poniższe linki:

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy