Co to jest automatyczne odroczenie pożyczki?

17 lutego 2021
 • 22 kwietnia 2020
 • | Meghan CarbaryBad Kredyty samochodoweWielu Amerykanów odczuwa szczep koronawirusa i jego wpływ na gospodarkę. Jeśli masz problemy ze spłatą kredytu samochodowego, skontaktuj się z pożyczkodawcą, aby dowiedzieć się, co może dla Ciebie zrobić. W sytuacjach, gdy tymczasowo nie możesz spłacić pożyczki, pożyczkodawcy mogą udzielić Ci odroczenia kredytu samochodowego. Przyjrzyjmy się, co to oznacza, a także innym opcjom, które możesz zbadać.

  Jak działa odroczenie kredytu samochodowego?

  Odroczenie pożyczki oznacza tymczasowe zawieszenie płatności na krótki okres. Aby odroczyć spłatę kredytu samochodowego, pożyczkodawca musi najpierw zgodzić się na odroczenie. Nie jest to opcja dla każdego pożyczkodawcy, dlatego ważne jest, aby sprawdzić u swojego, gdy tylko myślisz, że możesz przegapić płatność.

  Zazwyczaj pożyczkodawcy, którzy zezwalają na odroczenie, przedłużają ten termin tylko na krótki czas – zwykle nie więcej niż 30 do 90 dni. Istnieją pewne wyjątki od tej reguły i różni się w zależności od pożyczkodawcy. Ponadto pożyczkodawcy mogą mieć różne opcje odroczenia. Niektóre oferują opcję pominięcia jednej lub dwóch płatności, podczas gdy inne mogą pozwolić na tymczasowe dokonanie niższych płatności.

  W wielu przypadkach odroczenie kredytu samochodowego jest tak proste, jak zadzwonienie do pożyczkodawcy lub sprawdzenie strony internetowej pożyczkodawcy, aby sprawdzić, czy można pominąć płatność. W niektórych przypadkach pożyczkodawca może wymagać napisania listu o trudnościach. To jest list wyjaśniający, dlaczego potrzebujesz odroczenia, oraz aktualną sytuację dochodową.

  Być może będziesz musiał udowodnić, jak i dlaczego zmienił się Twój dochód, na wypadek, gdyby tego wymagały. Ponadto płatności te nie znikają. Są dodawane na koniec okresu pożyczki, więc nadal musisz je zrobić – po prostu nie będziesz musiał ich robić teraz.

  Czy powinieneś prosić o odroczenie?

  Jeśli masz problemy z dokonaniem płatności lub masz zamiar to zrobić, odroczenie może być dla Ciebie odpowiednie, ale nie jest to właściwe rozwiązanie w każdym przypadku. Są sytuacje, w których odroczenie może leżeć w twoim najlepszym interesie, takie jak nagły wypadek medyczny, nieoczekiwane wydatki, tymczasowe zwolnienie lub zmiany w dochodach.

  Jeśli nie spodziewasz się, że Twoja sytuacja dochodowa wkrótce wróci do normy lub zawsze masz problemy ze związaniem końca z końcem, odroczenie może nie być rozwiązaniem. W rzeczywistości nie wszystkie wnioski o odroczenie są zatwierdzane, nawet jeśli pożyczkodawca oferuje taką opcję.

  W niektórych przypadkach pożyczkodawcy mogą ograniczyć liczbę i długość odroczeń, o które możesz wnioskować w ciągu roku, a także sprawdzić historię płatności pożyczki, aby sprawdzić, czy się kwalifikujesz.

  Co robić zamiast odroczenia

  Jeśli odroczenie nie jest dla Ciebie właściwym wyborem lub odmówiono Ci jednego od pożyczkodawcy, nie brakuje Ci opcji. Najważniejsze jest, aby rozwiązać ten problem i nie dopuścić do tego, aby Twój kredyt samochodowy stał się niespłacony. Jeśli tak się stanie, najprawdopodobniej będziesz musiał stawić czoła przejęciu, co pogorszy Twoją sytuację finansową i możliwość uzyskania kolejnej pożyczki na auto.

  Zamiast odroczenia masz zazwyczaj dwie możliwości:

  1. Refinansowanie – Refinansowanie kredytu samochodowego to proces wymiany obecnego kredytu samochodowego na inny. Jeśli kwalifikujesz się do refinansowania, możesz mieć możliwość niższej stopy procentowej lub dłuższego okresu kredytowania. Kwalifikacja do niższej RRSO nie tylko obniża miesięczną płatność, ale także całkowitą kwotę pożyczki. Wydłużenie okresu kredytowania obniża miesięczną raty, ale przy tej samej stopie procentowej kosztuje Cię więcej w dłuższej perspektywie.
  2. Wymiana – jeśli nie możesz dokonać płatności za swój obecny pojazd, możesz go wymienić na coś bardziej przystępnego cenowo. Proces wymiany może być tak prosty, jak wycena samochodu, wybranie tańszego pojazdu i podpisanie umowy. Ponieważ nadal jesteś winien bieżącej pożyczki, dealer spłaca twojego obecnego pożyczkodawcę, a Ty otrzymujesz kapitał, który możesz wykorzystać jako zaliczkę na następny samochód. Jeśli jednak masz ujemny kapitał własny, będziesz musiał zapłacić różnicę między wartością pojazdu a tym, co jesteś winien z tytułu pożyczki.Trzecia opcja istnieje, ale tak naprawdę jest ostatecznością: dobrowolne poddanie się. Oznacza to, że kontaktujesz się z pożyczkodawcą i oddajesz samochód. Spowoduje to anulowanie umowy, ale będziesz musiał zapłacić wszelkie saldo niedoboru plus opłaty za przejęcie, a odzyskanie nieruchomości będzie wymienione w raporcie kredytowym przez następne siedem lat, mimo że robiłeś to dobrowolnie.

   Pomożemy Ci znaleźć bardziej przystępny cenowo pojazd

   Jeśli z powodu pandemii koronawirusa nie możesz spłacić kredytu samochodowego, skontaktuj się z pożyczkodawcą. Wielu producentów samochodów jest chętnych do pomocy, a pełną listę opcji można znaleźć w naszej siostrzanej witrynie CarsDirect.

   Jeśli uznasz, że odroczenie nie wchodzi w grę, a Twoim kolejnym wyborem jest zakup tańszego pojazdu, chcemy pomóc Ci znaleźć dealera w Twojej okolicy. W Auto Credit Express współpracujemy z dużą siecią dealerów w całym kraju, którzy współpracują z pożyczkodawcami, którzy mogą pomóc ludziom w wyjątkowych sytuacjach kredytowych.

   Aby rozpocząć proces już teraz, wypełnij nasz szybki i bezpłatny formularz wniosku o pożyczkę samochodową, a my zabierzemy się za Ciebie.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy