Co powinienem zrobić, jeśli nie mogę zapłacić rachunków za kartę kredytową?

Category: Biur Informacji
17 lutego 2021

Ponieważ wielu Amerykanów ma zwolnienia lub mniej godzin w pracy, wydawcy kart kredytowych szykują się do pytań od osób, które nie są w stanie opłacić rachunków.

W tym artykule przyjrzymy się, co musisz zrobić, jeśli znajdziesz się w sytuacji, w której nie możesz spłacić swojego.

Oto, co musisz wiedzieć, jeśli nie możesz zapłacić rachunku karty kredytowej

Wydawcy kart kredytowych mają do dyspozycji różnorodne narzędzia, które mogą pomóc w czasach powszechnego kryzysu. Niektóre z popularnych technik, których używają do pracy z pożyczkobiorcami, obejmują:

 • Przesunięcie terminu płatności na późniejszy termin
 • Obniżenie rocznej stopy oprocentowania (RRSO) na karcieRezygnacja z opłat za opóźnieniaUmożliwiając pominięcie płatnościJednak każdy emitent ma swój własny sposób oferowania pomocy – a dostępne opcje mogą się różnić w zależności od klienta.

  Na przykład klienci Bank of America mogą zażądać odroczenia płatności i zwrotu opóźnionych opłat. „Nie będzie żadnych negatywnych raportów z biur informacji kredytowej dla aktualnych klientów – czytamy w komunikacie prasowym Bank of America.

  Klienci BOA, którzy potrzebują tej pomocy, powinni zadzwonić pod numer podany na odwrocie karty lub odwiedzić Centrum zasobów dla klientów, aby uzyskać więcej informacji.

  Tymczasem Citi twierdzi , że kwalifikujący się klienci kart kredytowych będą mieli dostęp do podwyższenia linii kredytowej i programów zwłoki w windykacji.

  Wreszcie American Express ma istniejący program trudności finansowych, który oferuje między innymi niższe miesięczne płatności, zwolnienie z opłat za opóźnienia w płatnościach i tymczasowo niższe stopy procentowe – jeśli się kwalifikujesz.

  Sprawdziliśmy również z innymi głównymi emitentami, takimi jak Chase i Wells Fargo . Ich strony internetowe zawierają oświadczenia, ale są niejasne, jeśli chodzi o szczegóły, w jaki sposób pomogą ludziom, którzy mają obecnie trudności z opłaceniem rachunków za karty kredytowe.

  Pamiętaj, aby się skontaktować, jeśli nie możesz zapłacić rachunku karty kredytowej

  Clark Howard, ekspert ds. Finansów, mówi, że kluczem do sukcesu jest utrzymanie otwartej komunikacji z wystawcą karty kredytowej.

  „Jest coś, co chciałbym, żebyś zrobił proaktywnie. Jeśli wiesz, hej, moja pensja się kończy, a jedyne, co masz, to bezrobocie [nadchodzące], to nie wystarczy na opłacenie wszystkich twoich rachunków. Więc dzwonisz do firmy obsługującej karty kredytowe i mówisz: „Zostałem zwolniony. Co możemy tutaj zrobić?

  „Banki działają w trybie, w którym osoby, które się z nimi kontaktują, są postrzegane inaczej niż osoby, które się przed nimi ukrywają – mówi Clark.

  „Więc nie chodzi o to, że nie rozmawiasz z bankiem. [Zamiast tego] dzwonisz do nich i mówisz: „Wiesz, jestem teraz w ciężkiej sytuacji. Mam nadzieję, że w przyszłym miesiącu wrócę do pracy. A wtedy będę w stanie wykonać te płatności .

  W ramach dyskusji będziesz chciał również zadać pewne pytania swojemu pożyczkodawcy. Przykłady takich pytań obejmują:

  • Czy mogę w tej chwili pominąć płatność?
  • Jeśli tak, czy zostanie to zgłoszone biurom informacji kredytowej jako 30-dniowe opóźnienie w płatności?Czy odsetki będą nadal naliczane, gdy pomijam płatność?Dyrektor Centrum Działań Konsumenckich Lori Silverman mówi, że jest kilka dodatkowych próśb, które powinieneś rozważyć:

   „Sugeruję również [klientom kart kredytowych], aby poprosili o zwolnienie z opłat, wydłużenie terminów płatności, niższe odsetki lub nawet zerowe odsetki przez pewien okres czasu – mówi. „Mówię ludziom, że lepiej jest zadzwonić i zapytać, niż po prostu nie płacić.

   Zadłużenie karty kredytowej jest długiem niezabezpieczonym

   Według Clarka najważniejszą rzeczą, o której należy pamiętać, jest to, że dług na karcie kredytowej jest niezabezpieczony .

   Oznacza to, że firma obsługująca karty kredytowe nie może Ci nic odebrać ani zrobić – poza zrujnowaniem kredytu – jeśli nie możesz zapłacić rachunku.

   W rzeczywistości Clark zachęca wszystkich konsumentów, którzy mają trudności z opłaceniem rachunków w związku z koronawirusem, do skupienia się przede wszystkim na opłacaniu wydatków na żywność, kredytu hipotecznego lub czynszu, rachunków za samochód i rachunki za media.

   Możesz więc oficjalnie zrzucić płacenie firmom obsługującym karty kredytowe na koniec listy, ale nie ignoruj ​​całkowicie sytuacji.

   „Płacenie firmie obsługującej karty kredytowe ma niski priorytet. To nie znaczy, że nie jesteś im winien pieniędzy. Nie oznacza to, że kiedy Twój strumień dochodu zacznie się ponownie, nie zaczniesz ich ponownie płacić. Ty robisz.

   Końcowa myśl

   Najważniejsze jest to, że jeśli potrzebujesz pomocy, musisz poprosić wystawcę karty kredytowej o pomoc. I musisz być proaktywny. To nie jest coś, co powinieneś ignorować.

   W międzyczasie przygotuj się na wydłużone czasy oczekiwania na liniach obsługi klienta, jeśli wybierzesz numer podany na odwrocie karty. Lepszą opcją może być zalogowanie się na swoje konto online i skorzystanie z funkcji czatu, jeśli jest dostępna. Ale jeśli musisz zadzwonić, spróbuj zrobić to poza godzinami szczytu.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy