Co oznacza pełna amortyzacja?

17 lutego 2021

Co to jest pożyczka zamknięta

Biorąc pożyczkę, istnieje duża szansa, że ​​przed podpisaniem ostatecznej umowy otrzymasz szczegółowy opis warunków spłaty pożyczki. Chociaż prawdopodobnie będzie dostępnych wiele opcji spłaty, jest prawie pewne, że w trakcie tego procesu napotkasz termin amortyzacji lub amortyzacji.

Gdy pożyczka zostanie w pełni zamortyzowana, oznacza to, że pożyczkobiorca dokona płatności przez cały okres pożyczki, która po zakończeniu spłaty w całości spłaci cały kapitał i odsetki. Zrozumienie, jak w pełni zamortyzowana pożyczka funkcjonuje w odniesieniu do innych dostępnych obecnie mechanizmów spłaty pożyczki, ma kluczowe znaczenie.

W przypadku w pełni zamortyzowanej pożyczki każda regularna płatność salda pożyczki będzie dotyczyła zarówno kwoty głównej, jak i odsetek. Mając to na uwadze, końcowa płatność planu w pełni zamortyzowanej spłaty powinna zmniejszyć całkowite saldo pożyczkobiorcy do zera.

Podstawy spłaty kredytu

Kiedy dana osoba decyduje się na zakup domu, istnieje duże prawdopodobieństwo, że skorzysta z kredytu hipotecznego aby pomóc mu sfinansować zakup. Pożyczki hipoteczne składają się z salda kapitału, którego żąda pożyczkobiorca, oraz dołączonej stopy procentowej. Ta stopa procentowa może podlegać znacznym wahaniom w zależności od różnych czynników, w tym oceny kredytowej pożyczkobiorcy, a także wielkości jego zaliczki.

Po ustaleniu warunków pożyczki pożyczkodawca zazwyczaj oferuje jedną z kilku metod spłaty. To tutaj zaczyna się dyskusja na temat naliczania odsetek i amortyzacji.

Kredyty hipoteczne i stopy procentowe

Co do zasady, kredyty hipoteczne będą miały stałą lub zmienną stopę procentową. Różnice między nimi są znaczące. Przy stałej stopie oprocentowania pożyczkobiorca otrzyma wyznaczone roczne odsetki, które pozostaną stałe przez cały okres trwania pożyczki. Należy pamiętać, że nie wpływa to na żadne szczegóły dotyczące tego, jak oprocentowane są, a raczej wyłącznie na fakt, że oprocentowanie nie będzie się zmieniać przez cały okres trwania pożyczki.

W przeciwieństwie do kredytu hipotecznego o stałym oprocentowaniu zmienna stopa procentowa będzie się zmieniać przez cały okres spłaty kredytu w regularnie podyktowanych momentach. Te zmiany nie będą nieoczekiwane; w rzeczywistości pożyczkobiorcy otrzymają na początku pożyczki harmonogram oprocentowania, który w pełni opisuje wszelkie wahania stopy procentowej w całym cyklu życia ich pożyczki.

Pożyczka w pełni zamortyzowana

Po ustaleniu szczegółów pożyczki w odniesieniu do faktycznych odsetek pożyczkobiorca będzie musiał dokładnie zrozumieć, w jaki sposób ich płatności przyczyniają się do spłaty zadłużenia. W przypadku w pełni zamortyzowanej pożyczki pożyczkobiorcy będą spłacać zarówno kapitał, jak i odsetki zgodnie z harmonogramem spłat. Przy wcześniejszej spłacie pożyczki pożyczkobiorcy będą głównie spłacać swoje saldo odsetek.

W miarę upływu czasu skład tych płatności będzie się stopniowo zmieniał i będą składać się głównie z funduszy przeznaczonych na spłatę kapitału. Po wykonaniu harmonogramu spłat pożyczkobiorca powinien być całkowicie wolny od wszelkich pozostałych sald pożyczki. Różni się to od pożyczki częściowo zamortyzowanej, w której tylko określone elementy zadłużenia (tj. Odsetki) mogą być pokryte płatnościami.

Amortyzacja i stopy procentowe

W przypadku, gdy pożyczka ma stałą stopę procentową i jest w pełni amortyzowana, regularne spłaty salda będą najprawdopodobniej identyczne. Jeśli jednak pożyczka ma zmienną stopę procentową, jest całkowicie możliwe, że wielkość tych płatności będzie się zmieniać w czasie, biorąc pod uwagę fakt, że stopa naliczania odsetek zmienia się.

Takie szczegóły mają kluczowe znaczenie dla kredytobiorców, aby w pełni upewnili się, że w pełni rozumieją, czego się od nich oczekuje w odniesieniu do spłaty kredytu. Osoby, które mają dodatkowe pytania dotyczące rodzaju amortyzacji ich pożyczki, powinny jak najszybciej skonsultować się z osobą obsługującą pożyczkę.

  • Harmonogram spłaty pożyczki online: wykres spłaty kredytu mieszkaniowego i samochodowego do druku
  • Pożyczka w pełni zamortyzowana: definicja | Hipoteka rakietowa

Ryan Cockerham jest uznanym w całym kraju autorem specjalizującym się we wszystkich sprawach dotyczących innowacji, biznesu i kreatywności. Jego praca służyła biznesowi, organizacjom non-profit i społeczności politycznej. Prace Ryana były prezentowane w Zacks Investment Research, SFGate Home Guides, Bloomberg, HuffPost i nie tylko.

We use cookies to provide you with the best possible experience. By continuing, we will assume that you agree to our cookie policy